Counter-Strike: Global Offensive

H

HoT IcE

Гостин
Дечки ми треба ГО, две парчиња. Некој има за гифт што ја земал на попуст, па ќе се договориме за цена.
 
H

HoT IcE

Гостин
Еј играва е лудница. Првите два дена кога ја инсталирав бев како изгубен случај, не знам ни кај идам, ни како пукам, особено на онаа mirage мапа, до толку многу ја смениле што бев како изгубен германец. Еве веќе трети, четврти ден и ги навикнав мапите колку толку, и веќе е друго. Го научив и пукањето, ми беше многу чудно во почеток, нешто слично на кантер старата, ама аимот не баш. Сеа почнува да ми легнува и веќе се осеќа со калашот у рака на далеко.:D
Иначе, ај некој нека ми ги објасни малце поимите со тоа comptetive, casual, за детмеч ми е јасно, за другово не ми е јасно што и како, гледам се едни исти мапи се вртат на тие сервери. До сега играм само на casual/d2/ и сличните на тоа find a game, community servers уште немам играно.
И дајте ако има некој сервер од наши краишта како порано што беа КГБ, Балкан Експрес, МАХ Адсл, и така :)
Кој сака да пукаме од кајгана нека ме додаде на стим ticklahmk :)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Еј играва е лудница. Првите два дена кога ја инсталирав бев како изгубен случај, не знам ни кај идам, ни како пукам, особено на онаа mirage мапа, до толку многу ја смениле што бев како изгубен германец. Еве веќе трети, четврти ден и ги навикнав мапите колку толку, и веќе е друго. Го научив и пукањето, ми беше многу чудно во почеток, нешто слично на кантер старата, ама аимот не баш. Сеа почнува да ми легнува и веќе се осеќа со калашот у рака на далеко.:D
Иначе, ај некој нека ми ги објасни малце поимите со тоа comptetive, casual, за детмеч ми е јасно, за другово не ми е јасно што и како, гледам се едни исти мапи се вртат на тие сервери. До сега играм само на casual/d2/ и сличните на тоа find a game, community servers уште немам играно.
И дајте ако има некој сервер од наши краишта како порано што беа КГБ, Балкан Експрес, МАХ Адсл, и така :)
Кој сака да пукаме од кајгана нека ме додаде на стим ticklahmk :)
Друже, ако сакаш да играш на кгб или некој наши сервери симни си ја пиратска за шо ти е на стим ? Си се изгубил малку ти.
Компетитив ти е врвот на играта 30 рунди се играат 5 на 5, а кежуал пукаат по 10 души у тим и, ќе имаш читери, правата цс го е компетитив, а не некои наши покварени сервери, инаку се мести и аимот каков сакаш да ти биде, ќе научиш ајде има време
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
ej go play call of duty ... loool
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
pleskate li ? add te me ke mavame powerslider51

nemam kirilica znam
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако уште некој ги следи натпревариве на CS:GO, за престојниов голем турнир ESL ONE направија Fantasy CSGO. Составувајте тим :)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
кој се у тимов од македонија шо играат против грција ?
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
од кај се дечките сум слушнал за нив ама незнам од кај се колкави се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom