Copa America 2011, Argentina

Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Cestito za urugvaj sosema zasluzeno pobedija. Odlicno napreduvaat ako prodolzat vaka u top 3 za svetsko ke bidat....
jeeeeeeeeeeeeeeeees go isvirkaa blater :)
zal mi e za devojcinjata samo :D
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
уругвајциве се педери, као не им е срам така да им прават на лариса и другарките цццц И сеа ние другите шо праиме. шо ќе глеаме. нив ли ? као љокаат шампањ и скокаат ко мајмуни ? срамота го уништуваат задоволството у фудбало.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
уругвајциве се педери, као не им е срам така да им прават на лариса и другарките цццц И сеа ние другите шо праиме. шо ќе глеаме. нив ли ? као љокаат шампањ и скокаат ко мајмуни ? срамота го уништуваат задоволството у фудбало.
Нц, сеа ќе има избор меѓу Уругвајциве кој ќе биде главна машка улога во следниот „еротски“ филм на Лариса и другарките... :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Заслужена титула за Уругвај покажаа дечките како се игра со срце за репрезентација.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ептен ми е мило(добро и мене ми се гледаше п***и) кога ќе освојат вакви земји.Ќе има сега и солзи радосници.Браво.:cuc:
--- надополнето: Jul 24, 2011 9:09 PM ---
Греота Муслера ама ај барем утеха за овој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека му дадат на Диего побрзо да го крене трофејов, може последен голем турнир му е ова :)
--- надополнето: Jul 24, 2011 9:11 PM ---
Ае овој Калински ако знае кој за што зема награда :tapp:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
заслужено си победија луѓето..посебно форлан ми се допадна како изигра човекот е цар!!!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Честитки за Уругвај, прикажаа најдобра игра и заслужено ја освоија титулата на Копа Америка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Three generations of Forláns have won the Copa América.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
На МТВ финале,на А1 Матрикс 2 for double the pleasure.

Честито за Уругвај,скроз заслужено.Како само Суарез ги реши.Единствена закана за Уругвајците беа трите жолти што ги добија за само 2 минути.Очекував исклучување ако продолжат така,но се смирија и рутинирано го завршија мечот.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Iosono Нострадамус не ти е рамен :cuc:
Бог знае колку си среќен моментално :cool:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Уругвааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааај !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
мислам дека заслужено се шампиони. Им покажаа на Аргентинците како се игра фудбал, експресно во полуфинале и одличен фудбал во финале.

Едно неможам да сватам: Цел месец на мтв даваат преноси од сите натпревари и нашите коментатори уште не ги научија фудбалерите како се викаат ! :confused:

И нешто што неможам да го заборавам: Нека гледаат нашите репрезентативци од играчите на Венецуела како се сака својата држава, како се игра со срце и како се бранат националните бои ! Кога сите ќе играат со срце за Македонија ни Хари ни никој неможи да ги спречи !
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Честитки за Уругвај,докажаа дека се број 1 во Јужна Америка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom