Converse All Star - приказната за легендарните "старки"

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Ееееее, моето модно освестување започна токму со најудобната, најкул, најубавата патика на светот-конверс ол стар. Бев во раните одделенија на основното училиште, рокенролот почнуваше да станува многу важна работа во мојот живот, а рокерите носеа старки. Тоа е првата работа што сум посакала да ја имам. Ги купувавме во Солун.

До ден-денес ми останаа нешто што неизоставно мора да го имам во мојата колекција обувки.Еве ми ги последните, кои по се` изгледа и делуваат вкусно на ќерка ми. :pipi:

IMG_5982.JPG
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Едни од најубавите и најудобните патики. Моментално имам три пара, ама некако не ми се доста...
Е сеа, ние во Тетово ги викаме "стартки", не знам зашто така...

Иначе, имав читано дека еден човек влегол во Гинисовата книга на рекорди со купени околу 400 старки... Манијачиште :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
За луѓе со рамни табани ко мене е една од најнепријатните патики за носење. Мада сигурно има и модели за мојот вид.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
jas si imam i mn si gi sakam...mn se ubavki i udobni:pipi:

jas si kupiv edni ama mn mi bese merak da gi ickrtam i taka da sea pola ohtid i osmina skopje mi se potpisani na niv
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Првите ги купив некаде 1989 од продавницата на Астра Алмериа (од загреб беше фирмата) кои тогаш имаа продавница за Converse во Струмица. Бев 6-то одд. Беа ниски, бели...
Потоа купував пак...И скоро секогаш(па и ден денешен) имам по еден пар. Актуелните се тегет, а сум имал и црни, но најчесто се бели или светло сиви.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Јас имам високи бели негде 1800 ги земав
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Ги обожаваааааааааааааааам ! Имам исти како на Тањушка и не можам без нив
 
Член од
21 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
И јас имам старки ама црни се и кожни мојте исто така високи. Терав вакви со Скопје али немаше и затоа си порачив по брат ми од Софија да ми донесе. Иначе супер се и воопшто не пречат во одењето како што велат.:wink:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
И јас имам старки ама црни се и кожни мојте исто така високи. Терав вакви со Скопје али немаше и затоа си порачив по брат ми од Софија да ми донесе. Иначе супер се и воопшто не пречат во одењето како што велат.:wink:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
И јас имам старки ама црни се и кожни мојте исто така високи. Терав вакви со Скопје али немаше и затоа си порачив по брат ми од Софија да ми донесе. Иначе супер се и воопшто не пречат во одењето како што велат.:wink:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
И јас имам старки ама црни се и кожни мојте исто така високи. Терав вакви со Скопје али немаше и затоа си порачив по брат ми од Софија да ми донесе. Иначе супер се и воопшто не пречат во одењето како што велат.:wink:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Спијам у старки.Прва,вистинска и најголема љубов.:back: Ги иам најубавите оргазмични моменти со нив.Два пара црни,бели,розови,тиркизни и постојано сонувам за уште.Сакам со виножито шара и ќе ги иам. :pipi:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...ги обожавам!!!!!! :vozbud::vozbud:
..ја се карав дека се вика со Т :kesa:..ааа срамота....ама ми кажа заш не треба со т..од тогаш слушам..хих..ееее го послушав хих
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Премногу сакам ама никако да ја убедам мама да ми купит..
селски и биле старки:toe:...ама на пролет и на гла ќе и се качам и ќе купи
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Старки .. Одсекогаш сум ги сакал
Ама купив тек летово и тоа вакви ..
Лесни , удобни , едноставно најдобри :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom