Converse All Star - приказната за легендарните "старки"

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
4 пара за 10 евра беа во Кина , имам ниски старки во сите можни и неможни бои , знам фалш се ама не се разликват од истите тука во продавница а и на нив пиши мејд ин Кина а се негде 55 евра на пар , хихи.
 
N

n/a

Гостин
Vakvi ima nekoj?:pos2:
Prosto...ne mozev da izdrzam da ne si gi kupam...
(edno vreme u sredno skolo trgav nasabajle na Clash-Should I stay or should I go!)
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Zevsus напиша:
Vakvi ima nekoj?:pos2:
Prosto...ne mozev da izdrzam da ne si gi kupam...
(edno vreme u sredno skolo trgav nasabajle na Clash-Should I stay or should I go!)
од кај ги зеде и колку жити се!!!!!!!!!!!!!!!
:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
N

n/a

Гостин
Ke ti poracam...
I na 27-mi se vrakjam vo Skopje...
Pa moze i da ti gi donesam...
Kazi broj,prosto e.:pos2:
U mkd pari...1700den.
I original se.
Posleden model ovaa godina,Converse batman!:pos2:
p.s. Ako cenata ti e razlog da sumnjas deka se original...ti slobodno plati gi 3500den...nikoj nema da se ljuti.:toe:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Zevsus напиша:
Ke ti poracam...
I na 27-mi se vrakjam vo Skopje...
Pa moze i da ti gi donesam...
Kazi broj,prosto e.:pos2:
U mkd pari...1700den.
I original se.
Posleden model ovaa godina,Converse batman!:pos2:
p.s. Ako cenata ti e razlog da sumnjas deka se original...ti slobodno plati gi 3500den...nikoj nema da se ljuti.:toe:
а онака од кај ќе ги земаш??иначе ај да не леткаме офф топик,ќе ти пишам деновиве дали да ми земеш,пп или ќе те најдам на мсн....ќе се договориме..

инаку сакав да прашам,за сите оние кои сте пробале оригинал старка и најнормално 'фалш'.Се осеќа ли разлика во носењето?ете јас на пример последните шо ги купив иам болки во петите (ме удираат) и на прстите (не дека се којзнае колкави болки али пак се осеќа дека ја нема таа перфектна комоција со другиот пар!)..значи не е се` да е џиџана патиката туку да е и комотна :)
моите шо ги зедов се на преклоп,значи може да се носат и високи и ниски...барав слики ама неможев да најдам,ќе ги сликам утре и ќе постирам за да ми ги видите :)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
NIppI, вакви старки има и кај нас бе! Е само не знам дали се со бело или со розево ама важно има кај нас, една моја другарка си купи вакви...е ама беа поскапи од 1700ден. Всушност, мислам дека беа поскапи и од 2000ден..

Јас моментално имам најобични црни старки

Имам и вакви, ама тие ги искинав веќе па..
Сега сакам уште еден пар, ама не знам каква боја...е ама многу сакам:toe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Original Starki ima vo Arturs vo GTC (ne se sekjavam dali seushte go imaat dukjanot vo Mavrovka). Barem tie se specijalizirani za Converse. Mislam deka vidof i vo Beveerli trgovskiot edna prodavnica ama ne se sekjavam onaka na brzanje pominaf pokraj izlogot.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Zevsus напиша:
Vakvi ima nekoj?:pos2:
Prosto...ne mozev da izdrzam da ne si gi kupam...
(edno vreme u sredno skolo trgav nasabajle na Clash-Should I stay or should I go!)
Леле знациве едно до друго....:)))))

By the way, имам црни, црвени, сини, кожни, кремави. Црвените се ѓубре и најногу ги носам, црните ич, сините така така, кожните два пати ак се облечени, кремавите се распадати и ги носам само за посебно клошарски излегвења. I love старТки.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Zevsus напиша:
Vakvi ima nekoj?:pos2:
Prosto...ne mozev da izdrzam da ne si gi kupam...
(edno vreme u sredno skolo trgav nasabajle na Clash-Should I stay or should I go!)
Абе имам и ја вакви:vozbud:...уствари од лани ми се..
Нипи ги имаше во Converse лани од ск ги земав..само што беа негде околу 2300-400 мислам..Ама сега пред некој месец кога бев ги немаше..
Провери пак ти ако сакаш
Инаку моментално вакви иам
и гурам со нив некако..баш ми се удобни :)
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Obozavam startki zosto se mnogu ubavi i lesni za odenje.Ne ni osekas deka imas patika na tebe.I bas pred dve nedeli si kupiv novi.Celi se crni i kozni.:zver:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
следечи пут коа ќе дојдам во Ск,ќе рашетам така да видам шо и како,претежно цените како се движат???некој така одозгоре да ми каже?? :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Еве некои модели од мене ... Патем сите се преубаво! Купувам дефинитивноо!






 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
следечи пут коа ќе дојдам во Ск,ќе рашетам така да видам шо и како,претежно цените како се движат???некој така одозгоре да ми каже?? :)
колку ја што знам негде од 1800 отприлика ..па нагоре неам појма до колку иде..3000 и нешто сигурно
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Цените се движат од 1900 па нагоре...сега има некои нови и интересни во ГТЦ, повеќето се со костурчиња, еве некои од нив.


 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Најубави на цел свет се.Сите сакам да си ги купаааааааам



 

Kajgana Shop

На врв Bottom