Conquer Online MMORPG

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Се извинувам што ја оживувам темата.
Ако сака некој да ја игра може слободно да дојде на серверот Coloseus Rodoes (Wonders-Coloseus rodoes).Играат претежно деца од Кавадарци и Прилеп.Инаку главниот карактер ми е 80 лвл тројан нема некој многу квалитетни итеми моментално али банката е полна(мал левел сум).Имав тројан 110 лвл го растурив и тао 97 лвл го растурив (му ги земав итемите).
Ако сака некој да игра ќе му дадам подетални информации.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ја земав играва, само незнам која е целта xD
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
На кој сервер си и имаш ли карактер?Ќе ти објаснам.Каков карактер си арчер,тројан,вариор,тао?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
SNIPER 0===[:>;1367917 напиша:
Porano igrav jas na sunshine ali mi sk*rci i sitnav sve po pola so 1 drugar... 1voto covece mi se vikase WesT_DeviL pa go sitnav, go kupiv boXer go sitnav x2 i nakraj go kupiv kviki i toj go sitnav i vo kar sum dosta pari:)) nvm nego koj igra uste neka se otkaze dur moze posto igrata e SRANJE. pozz
:helou::helou::helou::mist: ja so edno drugarce go kupiv kviki, use ne e sitnat ali i nie sme vo kjar =)
kire ti si ??
p.s vise ne igram :P
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
хехе, најдобра игра за реметење на животот, јас ја играв од нејзините почетоци во Прилеп, па се додека не сватив дека нема иднина со неа...
Имам играно на повеќе сервери- Phoenix/Collosos Rhodes/ а моментално „поседувам“ 130 арчер, 130-130-131 тројан-вариор-тројан 130-128 тројан-вариор и некои други ситни карактери на Nature-Thunder... Ама воопшто не играм повеќе не си го трошам животот, моментално братучед ми ги игра карактериве, ^justin^ се вика тројанот 131 левел, ако некој е заинтересиран нека го побара на thunder... :tapp:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Дојди на колсус родоес.Има прилепчани и кавадарчани.Првен оди бирд во десниот горен агол имаш телепорт и оди таму.После најди си арчер со тим и приклучи се.Нека те крене 40 лвл.Додека те крева собирај пари барем 400.000.Оди купи си уникатни итеми.Оди во феникс и врши си квест до 47 лвл да крениш.Метеорите остави ги во вархаус.После оди пак ви бирд и нека те кренат 65 лвл.Собрирај апри и тогаш собери барем 1 милијон.После оди накити се со елитни итеми.Оди во апе и и оди во најдолниот лев ќош.И влези во телепортот.После тепај таму и се што ќе падне од мајмунчињата собирај.Ќе собериш убави итеми веруј ми.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
да “реснеме“ стара тема :)
иам карактер на игрицава и го подарувам
нема фора нема ништо, едноставно тапа ми стана играва...не дека ја играв многу, и ја неам играно од пред 3-4 години, али сеа нешто искочиа нови пачови, глеам играат стари играчи повторно, па си реков да и дадам уште една шанса....ама дефинитивно се уверив дека нејкам да играм :) па си реков да не пропадне ликов за џабе....
Ајтеми:....
_____________
wedding gown
elite +3 helm lvl 97
unique necky lvl 97
unique ring lvl 90
elite halbert 2soc 2xNDG +3 lvl 95 и 50/240 prof. за +4
elite +3 lion armor lvl 87
elite tiger boots lvl 80
_________________
halbert изјачан на lvl 10
stranded monster изјачан на lvl 7 (after 100)
игн: YoManTO
0 pk points
50k во банка
има некои метеорчиња, некој uniques малце elittes и 12 (free) Doble Exp Pots
го има и бонус пакот од новиот пач, следно отварање на лвл 100
има и лвл 97 +1 хелм (free)

сервер Galaxy -> Pluto...
неам акаунт инфо, пошто ми е смрзнат акаунтот (не бев онлајн 12 месеци, а си ги знам Security question И answer, али неможам да ги сменам, ниту пак да ги искорстам за да напраам forgot pass...на GM му пишав ми рече : си требал да бидеш поактивен....јебешга :)
_________________________
кој сака нека ми пише на профил...а дали ке му го даам, тоа зависи :) (целта ми е да се отарасам, али не да го даам некој да се глупира со него да го “соголи“ и да PKa :) иако не ми е баш гајле шо ке праи :))

П.С. не препорачувам никој да ја игра играва...туку да не отиде јабано акаунтот...има олд скул момци што играат олд скул игри...why not give `em a chance :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
да “реснеме“ стара тема :)
иам карактер на игрицава и го подарувам
нема фора нема ништо, едноставно тапа ми стана играва...не дека ја играв многу, и ја неам играно од пред 3-4 години, али сеа нешто искочиа нови пачови, глеам играат стари играчи повторно, па си реков да и дадам уште една шанса....ама дефинитивно се уверив дека нејкам да играм :) па си реков да не пропадне ликов за џабе....
Ајтеми:....
_____________
wedding gown
elite +3 helm lvl 97
unique necky lvl 97
unique ring lvl 90
elite halbert 2soc 2xNDG +3 lvl 95 и 50/240 prof. за +4
elite +3 lion armor lvl 87
elite tiger boots lvl 80
_________________
halbert изјачан на lvl 10
stranded monster изјачан на lvl 7 (after 100)
игн: YoManTO
0 pk points
50k во банка
има некои метеорчиња, некој uniques малце elittes и 12 (free) Doble Exp Pots
го има и бонус пакот од новиот пач, следно отварање на лвл 100
има и лвл 97 +1 хелм (free)

сервер Galaxy -> Pluto...
неам акаунт инфо, пошто ми е смрзнат акаунтот (не бев онлајн 12 месеци, а си ги знам Security question И answer, али неможам да ги сменам, ниту пак да ги искорстам за да напраам forgot pass...на GM му пишав ми рече : си требал да бидеш поактивен....јебешга :)
_________________________
кој сака нека ми пише на профил...а дали ке му го даам, тоа зависи :) (целта ми е да се отарасам, али не да го даам некој да се глупира со него да го “соголи“ и да PKa :) иако не ми е баш гајле шо ке праи :))

П.С. не препорачувам никој да ја игра играва...туку да не отиде јабано акаунтот...има олд скул момци што играат олд скул игри...why not give `em a chance :)
Офф сеа коа ке види Ливерпул Фан ке земе одма дека он е манијак по играва ја игра уше од 7мо а сеа е прва :pos:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
И јас ум.Ја играм играва 2 години.Сега е се одлично за 4 дена нинџа нов карактер го накитив скоро фул елитен без сокет ми фалат уш ланче и 1 елитно орузје ама тоа наскоро ќе биде.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
И јас ум.Ја играм играва 2 години.Сега е се одлично за 4 дена нинџа нов карактер го накитив скоро фул елитен без сокет ми фалат уш ланче и 1 елитно орузје ама тоа наскоро ќе биде.
фул елитен фулл фри ајтеми....тапа си пер...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
:helou::helou::helou::mist: ja so edno drugarce go kupiv kviki, use ne e sitnat ali i nie sme vo kjar =)
kire ti si ??
p.s vise ne igram :P
лол квики е сеа кај еден тип на ватер шо игра :) а го знам од саншајн уште :)

Има луге што даваат ама има и луге со вадат пари од играва!!! btw Ептен е заразна јас се зезнав со поцнав али тоа е:D
Да не играш на саншајн? Имаше еден со ист ваков ник арчер таму ме левелираше еднаш :) можда си ти :)
најлошо е шо е зараза....јбг тоа е позз Бертан ;)
btw некако сум нов на темава па кој игра на Sunshine освен Ливерпул нека каже
Ја играм таму и сеа иам нуб 83ти левел вориор Oichi :) ако играш уште виспер ми :)
Ја земав играва, само незнам која е целта xD
Шо ја спамираш темава со тоа? Ај ќе пишам ја сеа луѓе мене ми се пие пиво и толку...
Не ја знам играва...А не ни сакам да ја имам :smir:
Играва е најдобар начин да си го упропастиш животот. :tapp:
Ама не сваќам брат.. само кењаш за играва и нареден пост:

Кажи кој си ја сум 12? левел ??? на ??? :) Обавезно се враќаш :) А за хакнување сам си си крив.. од дома си играм и никој не ми хакнал нишо :) пс. другарти шо ти хакнуе акаунт за кој си дал 2000 денари НЕ ТИ Е ДРУАР :nenene:

Дојди на колсус родоес.Има прилепчани и кавадарчани.Првен оди бирд во десниот горен агол имаш телепорт и оди таму.После најди си арчер со тим и приклучи се.Нека те крене 40 лвл.Додека те крева собирај пари барем 400.000.Оди купи си уникатни итеми.Оди во феникс и врши си квест до 47 лвл да крениш.Метеорите остави ги во вархаус.После оди пак ви бирд и нека те кренат 65 лвл.Собрирај апри и тогаш собери барем 1 милијон.После оди накити се со елитни итеми.Оди во апе и и оди во најдолниот лев ќош.И влези во телепортот.После тепај таму и се што ќе падне од мајмунчињата собирај.Ќе собериш убави итеми веруј ми.
Многу лош совет си му дал... не зборам за иди у брд и левелирај со арчер делот... зборам за собери 400К и накити се јуник... кај ке најдеш толку евтино бе? Боље нека седи со обични ајтеми дур не собере дирекно за супер и елит... ботски е да се праиш фул јуник, па фул елит па фул супер па фул супер 2 сокет.. праи се фул елит па дирекно фул 2 сокет супер :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom