Community

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ја гледа ли уште некој серијава? Многу е јака, ситком на NBC. Се работи за луѓе кои се мање-више пропалици и решаваат после неколку години за се запишат на факултет. И нели во САД Community College е најлошиот факултет, место каде секој може да биде примен, се среќаваат бивш адвокат, бивш квотербек од средношколски тим, стариот и добро познат Pierce Hawthorne и многу други интересни ликови... Во тек е 3тата сезона.

 

alexo187

It's strictly business.
Член од
12 септември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
11
"стариот и добро познат Pierce Hawthorne Chevy Chase"
Добра е серијата но доби тајм аут и најверојатно ќе биде откажана...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Chevy Chase ми е за нигде. Лошо. А тој младиот (Џеф мислам), ух, го обожавам. Иначе ја гледав ама прекинав, некако не ми е доволно заразна.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Luiz, can I just say I loved you innnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.... IMDB.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Серијава е врв. Софистициран хумор со исклучено дебилско вештачко смеење. Конечно да ти се остави простор ти кај што сакаш да се смееш а не нешо шо не ти е смешно баш баш, да слушаш луѓе у позадина како умираат од смеа.
Штета што ќе ја укинуваат, ако ја укинуваат. Многу добра серија. Си ја обожавам Брета, а Абед ми е најлик у серијата :)
 
G

galaxy

Гостин
Ја изгледав првата сезона за два дена и сега дефинитивно ја симнувам втората.
Опуштено, без високи цели и без форсиран хумор.
Ама забележувам огромна разлика меѓу првата епизода (пилотот) и останатите. Ако продолжеле со дискретниот хумор како во првата, серијата ќе беше врв.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
До пола втора сезона сум и до сега најдобри епизоди ми беа: 1. Таа со пејнтбол битката. 2. Кога стануваат зомбија.

Иако и другите се ТОП!

Само таа кога се фигури а не вистински луѓе и таа со Данџес енд Дрегонс не ми се свиѓаа инаку се друго топ.

И убедливо нема лош крај на епизода, СЕКОЕ можно минутно клипче од Абед и Трој се газење :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Денес започнав да ја гледам и изгледав пет епизоди. Добра серија која отскокнува од типичните сит-коми. Исто, голем плус што нема смеење у позадина.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ја гледа уште некој серијата? Ја ги изгледав сите епизоди што се излезени до сега. Последните две од втора сезона со пејнтболот беа врв. Плус, Соер.

 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
3 нови епизоди во еден ден како финале на сезоната. Не престанав да се смеам дури ги гледав. Толку оригинална серија како оваа нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom