Community

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Не бе, ти ме плашиш. Сите серии што ги гледаш ми е страв да ги почнам да не не ги разберам.
Ако ти е толку ризично моите интелигентни серии да ги гледаш, гледај си gossip girl, ugly betty, sex and the city...fox life basically :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ме разочара малце новава епизода...али ок, затоа се по дваесе у сезона, имаат време да се оправдаат :D
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Ме разочара малце новава епизода...али ок, затоа се по дваесе у сезона, имаат време да се оправдаат :D
Ке немаат 20+ епизоди оваа сезона, 13 или 15 ке имале како што се сеќавам.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Вака како што ги заебаваат те со намалување на број на епизоди како и поместувањето на термините за гледање па и Хармон што го избркаа ми делува како да сакаат да ја откажат. Па и Чеви што се изглупира не им помогна. И знам дека е тежок зевзек IRL ама па ептен ми се се допаѓа во серијава како и динамиката што ја имаше со Трој додека живееа заедно. А Трој и Брита некако не ми делуваат интересно заедно како што ги видов во новава епизода. А ке биде штета ако ја откажат, еве со 30rock што заврши и ова ако отиде тешко е да најдеш добра комедија.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
And that failed ventriloquist was...Slobodan Milosevic.(y)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Прекината после 4/5 епизода, пред едено година дена и дадов шанса, незнам сега каква е ама тогаш ми беше онака просек накај солидна.
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Многу ми е интересен начинот на кои ги интерпретираат и исмеваат познативе глумци и филмови. А и имаат квалитетна глума, особено Абед, Пирс и по ред сите да не ги набројувам. :)
А ако муабетиме за Annie и Britta...


Воедно, и едно видео со Alison Brie, што сум уверен дека ќе ви се допадне. На некоја аудиција, се тресе во ладна вода, ни јас не ја сфаќам поентата, али го сфаќам актот :) Негде после минута и пол. Hf :)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
5-тата епизода беше последна за Трој, после Пирс уште еден главен лик заминува од серијата. (n)
Барем епизодата беше интересна и го испратија на добар начин.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Иако јас не сум фан на серијава и сметам дека хуморот во серијава е минимален сепак сметам дека треба да се пише во темава дека NBC ја прекина серијава на жалост на фановите на серијата.

Sorry дечки :(
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Иако јас не сум фан на серијава и сметам дека хуморот во серијава е минимален сепак сметам дека треба да се пише во темава дека NBC ја прекина серијава на жалост на фановите на серијата.

Sorry дечки :(
За жал да. Мене лично секоја епизода од серијавс ми беше психо-социјална анализа. Без четврта сезона, мора да напоменам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom