Coldplay

Што мислите за Coldplay?


  • Вкупно гласачи
    186

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Coldplay изненади со промоција на нов сингл

Изгледа дека објавувањето на синглови и спотови без никаква најава и промоција стана тренд помеѓу славните, па овој пат и Coldplay изненади со нова песна и спот. Фановите се пресреќни, затоа што новата песна која го носи насловот „Midnight“ изгледа е по нивен вкус. Токму затоа, за само 2 дена најновото музичко остварување собра повеќе од 3 милиони прегледи.

 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Coldplay изненади со промоција на нов сингл

Изгледа дека објавувањето на синглови и спотови без никаква најава и промоција стана тренд помеѓу славните, па овој пат и Coldplay изненади со нова песна и спот. Фановите се пресреќни, затоа што новата песна која го носи насловот „Midnight“ изгледа е по нивен вкус. Токму затоа, за само 2 дена најновото музичко остварување собра повеќе од 3 милиони прегледи.

Сеа гледа фановите на форумот колку се пресреќни од песнава :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Уште една песна како и најава дека во Мај ќе не` почестат со нов албум.

Дај бе нек им дое акалот, заебаваат више у стил.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Оваа Magic подобра него ли онаа предходнана која ни за интро да биде во ЦД албум не би ја ставил.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Оваа Magic подобра него ли онаа предходнана која ни за интро да биде во ЦД албум не би ја ставил.
Подобра но ништо посебно. Атлас колку појака е од сите тие. За момент ми изглеа као да ја тролаат публиката. Ама од друга страна па шо ако е вистина?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мислам дека меџик ќе биде подобра од албумот кој следи. Нешто така ми идат работиве. Мене песната ми е ок, ама не е баш колдплеј стил.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Колдплеј го промовираа видеото за првата објавена песна од новиот албум „Ghost Stories“. Станува збор за песната „Magic“, а во видеото за неа главната улога ја толкува фронтменот Крис Мартин.

Песната „Magic“ беше објавена на почетокот на март, а еден месец подоцна беше објавена и песната „Midnight“. Новиот албум на бендот во продажба ќе излезе на 19.мај годинава.

 
Ф

Флеш

Гостин
Magic на почеток ми беше онака чудна за стилот на Колдплеј амам некако слушајќи ја повеќе пати ми влезе во уво .

Гвинет Палтроу и Крис Мартин се разведуваат
http://www.mkd.mk/zabava/dzvezdi-i-film/gvinet-paltrou-i-kris-martin-se-razveduvaat
стара вест е ова ...... па после викаа дека нема да се разведуваат , дека се разделени само , вината била кај Гвинет итн .... па последниве денови да се видени заедно пак , изгледа само мала криза .... TMZ source ... :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Колдплеј го објавија видеото за песната „A Sky Full of Stars“ која е дел од нивниот најнов албум „Ghost Stories“. Шестиот студиски албум на групата во продажба излезе на 16.мај, а „A Sky Full of Stars“ беше третиот сингл кој го промовираа како најава за албумот.

За да го снимат видеото, Колдплеј ги повикаа обожавателите да се појават на улица во Сиднеј за да учествуваат во него.


виа кајгана
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Добри се Coldplaу и ми се допаѓа што и покрај тоа што се искомерцијализираа премногу сепак се држат до некој стилoви и тие си ги тераат.

Еве нешто ново од нив

И еве еден добар настап на концертот одржан од Ариана Гранде како одавање почит за жртвите од тероризмот кој се случи на концертот Ариана кој го одржа во Манчестер



Би сакал јас Авалон да ги донесе на стадион, затоа што гледам видеа од нивни настапи и концерти се им е шарено, прават атмосфера. Некако не можеш а да не се разиграш кога го гледаш Крис Мартин онаков расположен, разигран, насмеан и го дава максимумот да направи што е можно подобар настап за паметење. Само сигурно они се со крената цена па тешко да ги видиме во Македонија.

Иначе на супер купов во Скопје гледав едно гостување на Антониа Гиговска на МРТ каде кажа дека она ќе пее и ќе се пее A Sky Full Of Stars е сега можеби нема да биде толку моќно како Coldplay кога ја пеат ама бар ќе биде интересно за тие што ќе се на стадион.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не да претераа,премногу претерано...Со Ријана,Бијонсе итн .... Се изгуби ја .... Премногу курва станаа како другиве музичари ......
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не само овие туку и многу други бендови се искомерцијализираа претераа премногу. Сепак како што пишав погоре овие ми се допаѓаат имаат некој стилови до кој се држат. Имаат некој глупи песни али добри се.

Мене баш напротив ми се допаѓаат и песните со Ријана и Бијонсе а и оваа со Chainsmokers. Tие таквите комерцијални песни во живо кога ги пеат звучат доста подобро.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Новите песни им се предобри. Пак ќе пишам колку и да претераа со менување на стилот пак звучат одлично.

На 15 октомври го вадат нивниот нов албум Music Of The Spheres.

Сигурно овие песни да ги слушаш во живо на нивни концерт звучат премногу моќно. Ми се допаѓа што на нивниве настапи и концерти е колоритно и доста енергично барем од она што гледам видеа. Би сакал да имаат концерт во Македонија ама тоа малку потешко.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Новите песни им се предобри. Пак ќе пишам колку и да претераа со менување на стилот пак звучат одлично.

На 15 октомври го вадат нивниот нов албум Music Of The Spheres.

Сигурно овие песни да ги слушаш во живо на нивни концерт звучат премногу моќно. Ми се допаѓа што на нивниве настапи и концерти е колоритно и доста енергично барем од она што гледам видеа. Би сакал да имаат концерт во Македонија ама тоа малку потешко.
првата со бтс им е добра, втората звучи комплетно off, иначе спотовите се екстра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom