Coldplay

Што мислите за Coldplay?


  • Вкупно гласачи
    186

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Шо мислите за Coldplay? Како шо мојте да приметите, омилена група ми се, ама се разбират дека нема да тепам ако на некој не им се свиѓет, иако можам да приметам дека општо, а и на форумов, се доста почитувана група, и имет доста хитови. Се сметаат за рок група, а од овие новиве смерови, ги класифицираат во Adult Alternative Bands. За тие шо не ги знает => www.coldplay.com. Ако некој сакат нешто да прашат.. повелете :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Абе...баш мислев да те прашам коа ќе праиш тема за Колдплеј....:wink:
Ја иначе многу ги поштувам, Chirs Martin ми спаѓа у омилени недерачи т.е. пејачи :icon_bigg
че пуштиме малецко био за неупатените....
Coldplay is a post-Britpop/alternative rock band from London, United Kingdom well known for their rock melodies and introspective lyrics.
The band consists of:
* Chris Martin: lead vocals, piano/keyboard, guitar
* Jon Buckland: guitar, harmonica, backing vocals
* Guy Berryman: bass guitar, synthesizer, harmonica, backing vocals
* Will Champion: drums/percussion, piano, backing vocals.

A тоа на рачето му е закон...:wink:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Coldplay ми се еден од оние тотално безлични бендови, како и 95% од мејнстрим рок бендовите, чија музика ми е премногу обична и неинвентивна. Таквиот тип на музика како нивната не ми буди ама баш никакви чувства, односно ме остава потполно рамнодушна, што за мене е најлошо - боље да ме нервира музиката, тоа сепак значи дека има нешто во неа, отколку да не осеќам ништо.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
оф, ова болеше!
Јас баш ги сакам затоа шо НИ ЕДНА нивна песна неможит да ме остајт рамнодушна.. ама секако, секој си имат различен вкус..
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
МаРиНа`Ох напиша:
оф, ова болеше!
Јас баш ги сакам затоа шо НИ ЕДНА нивна песна неможит да ме остајт рамнодушна.. ама секако, секој си имат различен вкус..
Да де :) Различни вкусови... поготово кога станува збор за музика што е ептен субјективна работа. Битно е чоек да си ја најде и да си ужива у музиката што му се свиѓа :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
до сега ниедна песна не им е утка, многу мелодични песни, прекрасни
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ок се ако ги погоди шафлот не ги мењам, а јас да ги пуштам не ми текнало
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
coldplay go pretpostavuva toa sto ja go razbiram pod moderna pop-muzika u klasicen sostav........imat dobri pesni....clocks,scientist...
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm dobri se...imaat nekoi pesni so mi se svigjaat na pr. clocks ja obozavav,neznam zoso ali epten mi se svigjase...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Абеее....
Добри се....:wink:


Ама кога би бирал би ги избрал Death Cab For Cutie....:baeh:



:):)
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
imat dve tri dobti pesni i to...nishto posebno, na koncert bev gi vidov i nishto posebno...pesnite od noviot album ne mi legnaa, klaviron kako vo mozok da mava tink tink TINK tink TINK...

oasis se daleku podobri.. prviot album "definitely maybe" nemoze coldplay da go stigne so site dosega.
a i paul weller e podobar i pomelodichen od colplay, pa morphine ili gomez..
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
da_be_man напиша:
imat dve tri dobti pesni i to...nishto posebno, na koncert bev gi vidov i nishto posebno...pesnite od noviot album ne mi legnaa, klaviron kako vo mozok da mava tink tink TINK tink TINK...

oasis se daleku podobri.. prviot album "definitely maybe" nemoze coldplay da go stigne so site dosega.
a i paul weller e podobar i pomelodichen od colplay, pa morphine ili gomez..
:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: им беше на концерт?! :eek:jea:
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
da letovo bea vo Minhen, jas najpovejkje otidov da go slushnam vo zivo Richard Ashcroft poraneshniot vokal od "The Verve", beshe dojden kako gostin na turnejata
 
J

Johnny Stulic

Гостин
da_be_man напиша:
imat dve tri dobti pesni i to...nishto posebno, na koncert bev gi vidov i nishto posebno...pesnite od noviot album ne mi legnaa, klaviron kako vo mozok da mava tink tink TINK tink TINK...

oasis se daleku podobri.. prviot album "definitely maybe" nemoze coldplay da go stigne so site dosega.
a i paul weller e podobar i pomelodichen od colplay, pa morphine ili gomez..
Tokmu taka
Posledniov album ne me bendisa,mnogu mi se ednnobrazni pesnite ,inace za prviot album samo pozitivna kritika da se nadevame deka naredniot ce se podobrat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom