Cinedays

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Мене проблем ми се свирките, тоа нема откажување. :(
Иначе муабетов е за наредна сабота, така?
Да, 15ти.[DOUBLEPOST=1415377986][/DOUBLEPOST]
Викајте ме мене. Ако сум слободна, би сакала да дојдам на некое филмче.
Има нова тема, бубамаричке! Прочитај неколку мислења наназад. Ти одговара сабота, 15ти 18:30 пред Три? Два филма се на програмата: Birdman и Boyhood. Од 20:00 почнуваат, пред тоа ќе пиеме кафенце негде.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Сте за Кајгана филмски маратон во сабота од 20:00? Можеме и порано да се најдеме, да пиеме кафе некаде, ете да речеме во 18:30, па после тераме на Birdman + Boyhood? @Saladin , @Iceboy , @MyloXyloto , @dragonsky , @King Kai , @Natural-girl ...

И ако имате контакт од Werther или ако го има на Кајганава под друго име, додајте го и него, pls.

@Anon , @wot , @wicked_1 , @Pluh , @Донев , @Psyside , @џимеј , @Dave (пиши на ѕид, на пр. :P), @Andrew , @останати - би ни се придружиле? :pipi:
Нема да бидам во Скопје тој викенд, штета инаку би дошол. :(
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ух, џабе те истролав. Сори. Некако не приметив во првиот пост дека се работи за 15-ти. Јас мислев за оваа сабота (утре). Ништо за тогаш, ноќна сум. И знам дека ќе кажеш да се сменам, ама тоа повлекува да морам да сменам 2 ноќни, а ниеден нормален нема да прифати тоа.
Единствено што би можело да биде е едно кафе со вас пред проекциите.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И сега кој ќе иде у сабота, ако воопшто се оди? :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Побитно прашање..кога ќе се зима карти..пошто лани вака се заебавте со карти..
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Не се заебавме со карти, Natural-girl купи лани карти. Ајде сега да направиме список кој ќе оди, само додајте се себеси во листата:

1. MyloXyloto
2. Zlatikevichius
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Не се заебавме со карти, Natural-girl купи лани карти. Ајде сега да направиме список кој ќе оди, само додајте се себеси во листата:

1. MyloXyloto
2. Zlatikevichius
Зошто мислам дека планот беше да се иде на некој филм па немало карти за твој па се смени планот за друг филм и многу луѓе откажавме ? :D

(ќе се допишам деновиве, посигурен кога ќе бидам :D )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom