Cinedays

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Ја видов темава,недостатокот на Драга Кајгана ме направи поажурна по други теми. :coffee: Boyhood е 165 минути, а Birdman 119. Плус кафе, 7 саати ќе испадне. :icon_lol: Едното е драма, другото е драма/комедија. Контакт од Вертер ја немам. А и не знам дали ќе идам на фестов сеуште ... :гик:
Да имаше црвенки сега...
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Црвено и за мене, не можам за викенди. (n)
 
W

wicked_1

Гостин
многу мртво сесија иам сеа последна а и не сум у скопје, али па и собиранкава не се испушта, ќе гледам да дојдам
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Boyhood го глеав ја дома, за Birdman деф идам кога и да се договорите :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.344
@Iceboy а на Нимфоманијак да идмее ???? Сигурно ќе има некои дечиња на проекциите :ROFLMAO: :pos:
Ми се свиѓа идејава.
Сте за Кајгана филмски маратон во сабота од 20:00? Можеме и порано да се најдеме, да пиеме кафе некаде, ете да речеме во 18:30, па после тераме на Birdman + Boyhood? @Saladin , @Iceboy , @MyloXyloto , @dragonsky , @King Kai , @Natural-girl ...

И ако имате контакт од Werther или ако го има на Кајганава под друго име, додајте го и него, pls.

@Anon , @wot , @wicked_1 , @Pluh , @Донев , @Psyside , @џимеј , @Dave (пиши на ѕид, на пр. :P), @Andrew , @останати - би ни се придружиле? :pipi:
Не можам да кажам уште од сега, дека баш тогаш ми завршува колоквиумска и традиција е колегијално излагање, ама може и да дојдам, има време.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас сум повеќе за низ неделата, преку викенд не знам дали ќе можам...
И сега ми текна колку хејтање му удривте на Blue Jasmine кога излеговме од кино:pos::pos::pos:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Сте за Кајгана филмски маратон во сабота од 20:00? Можеме и порано да се најдеме, да пиеме кафе некаде, ете да речеме во 18:30, па после тераме на Birdman + Boyhood? @Saladin , @Iceboy , @MyloXyloto , @dragonsky , @King Kai , @Natural-girl ...

И ако имате контакт од Werther или ако го има на Кајганава под друго име, додајте го и него, pls.

@Anon , @wot , @wicked_1 , @Pluh , @Донев , @Psyside , @џимеј , @Dave (пиши на ѕид, на пр. :P), @Andrew , @останати - би ни се придружиле? :pipi:
Та чија нонен, мене ме нема :( СКАР:свиркам:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Ми се свиѓа идејава.
.
НАЈДОВМЕ ЕДНО ДЕТЕ ЗА НИМФОМАНИЈАК ! :vozbud:

Јас едино што не сум сигурен дали ќе го гледам е тој ради датумот, али ќе гледам напор ако има нешто да се смене. Многу сакам да го гледам. Да, го спомнувавме годинава после фестивалот во Берлин, таму ја зема првата награда. Но ако ги немаш гледано другите на режисерот ѕирни бар еден, ептен се бавни филмовите, премногу дури и за мој вкус, ама ремек дело се крие позад секој.
Е па јбг...за меане спори филмови ми се смрт....а ако ТЕБЕ што баш сакаш вакви филмови ти бил спор....јбг.. :D




Ја сум за таа идејата што ја спомна некој Брдмен+Бојхуд зошто да не :)



Него колку се картите ? 150 ? Знам преклани/лани беа 100ка. Годинава ?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Да имаше црвенки сега...
Не ми ставај црвенки, би требало да дојдам (реков не знам само заради евентуалниот иден момент такозван "втора смена"). Само нека бидат кајганџииве поактивни во договарањето, ако некој не може, нека даде предлог на нешто друго итн. Ако не, само на кафе ќе идеме и ајт со здравје. :D
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Не ми ставај црвенки, би требало да дојдам (реков не знам само заради евентуалниот иден момент такозван "втора смена"). Само нека бидат кајганџииве поактивни во договарањето, ако некој не може, нека даде предлог на нешто друго итн. Ако не, само на кафе ќе идеме и ајт со здравје. :D
Еее таман ќе можам да се придружам и јас, ајде кажи дека ќе најдеш време да дојдеш. До душа што и да се договорите не ми е битно, јас сум За - што и да се одлучите. :rolleyes:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
@kooperativa - секако дека си поканет и ти. Само те нема многу низ Филм и ТВ па затоа сум те испуштил. Доаѓа-ш/-те?
@King Kai и @Iceboy - гледајте да останете во Скопје тој викенд. Ај Birdman можете да го гледате репризно, ама Boyhood нема да има реприза. А и впрочем, и двата нема да можете да ги гледате пак со така убаво друштво. :P
@Natural-girl - па побарај да бидеш прва смена (ако можеш, секако). Јас сум прва и во сабота и во недела. Во недела ќе ми биде тешко станувањето, знам, ама нема врска.
@MyloXyloto , @dragonsky , @Mary Poppins и @SomeoNe! - баш ми е мило што ќе не дружите и вие и што ќе се запознаеме.
@Saladin - Inarritu и Linklater се многу поразлични од Вуди Ален! ;)
@Донев - заеби сесија, пак ќе има за некој месец. Ова нашево ќе треба цела година да го чекаш.
@wicked_1 - види @Донев.
@Werther - ако читаш, знаеш кај е Три! ;)
@wot - Уа!

Дајте да се договориме побрзо, знаете дека мора карти да се купат пред време, а треба еден да купи за сите. Останува 18:30, сабота пред Три?
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Мене проблем ми се свирките, тоа нема откажување. :(
Иначе муабетов е за наредна сабота, така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom