Cigarettes After Sex

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.148
Поени од реакции
3.677
Не знам што би дискутирал на темава освен дека музиката им е топ, едно време мислев дека имаат женски вокал :tapp::pos: и фактот дека никогаш нема да дојдат во МК па најпаметно ми е да си резервирам карта за некој концерт во странство :)
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
82
Не знам што би дискутирал на темава освен дека музиката им е топ, едно време мислев дека имаат женски вокал :tapp::pos: и фактот дека никогаш нема да дојдат во МК па најпаметно ми е да си резервирам карта за некој концерт во странство :)
Не нешто како голем концерт,како во некој ресторан,со бина,да имаш малку поче алкохол,и да пијаш цела вечер ? После би умрел со задоволство.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
917
Поени од реакции
3.479
Ги пропуштив во Варшава минатото лето и ептен се јадев за тоа. Ги гледав во Белград летово и уживав. Одлично звучеа и изгледаа во живо.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.148
Поени од реакции
3.677
Ги пропуштив во Варшава минатото лето и ептен се јадев за тоа. Ги гледав во Белград летово и уживав. Одлично звучеа и изгледаа во живо.
Сакав да идам Белград пошто во споредба со другиве локации е релативно блиску али не се наредија коцките. :(

Догодина ваљда повеќе време и желба :)
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
917
Поени од реакции
3.479
Сакав да идам Белград пошто во споредба со другиве локации е релативно блиску али не се наредија коцките. :(

Догодина ваљда повеќе време и желба :)

Супер концерт беше. Имам замерка за просторот кај што се одржа концертот, пред се` они не ми се бенд кој свири на отворено небо и со многу луѓе. Ама, убаво го извозеа концертот. Жалам што не ги гледав во Варшава затоа што свиреа во релативно помал клуб.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.911
Поени од реакции
29.409
Албумот им го заслушав кога имаше ебани 10.000 прегледи. Знаев дека ќе рипни за брзо, ама дека дотолку милионски не. Сега не ги слушам, ми отрпнаа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.124
Поени од реакции
11.683
Албумот им го заслушав кога имаше ебани 10.000 прегледи. Знаев дека ќе рипни за брзо, ама дека дотолку милионски не. Сега не ги слушам, ми отрпнаа.
Нешто ко че се искомерцијализира не ти прај мерак веќе:)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.911
Поени од реакции
29.409
Нешто ко че се искомерцијализира не ти прај мерак веќе:)
Не мислам дека е до то. Го преслушав некако, го научив албумот и ми отрпна. Ќе го пуштам некогаш понатаму да го подзаборавам. Кулирачка музика е, не е лоша ич.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.302
Поени од реакции
3.259
Од толку wannabe art пуфли шо секојдневно го објавуваа бендов на фб само ради името претенциозно, сеуште не можам да се натерам да го слушнам. Ниедна песна им немам слушнато :unsure: Ова иди малку ко jas negledam gejm of trouns ама јбг :D
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
82
Од толку wannabe art пуфли шо секојдневно го објавуваа бендов на фб само ради името претенциозно, сеуште не можам да се натерам да го слушнам. Ниедна песна им немам слушнато :unsure: Ова иди малку ко jas negledam gejm of trouns ама јбг :D
Тие пуфлите во филм се влезени,а иначе шала настрана,стварно се добри !:D
 
На врв Bottom