Chillout/Ambiental

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Чил аут сесиите на МДБ ги имам сите, од њу ејџ секција до пијано инструменталки. Сајамбиентот на Шпонгл и Етника, Пинк Флојд .....комплетен опуштен муд!:D
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Heavy Metal...ме опушта кога сум изнервиран :vozbud:
 
I

InF3cTeD

Гостин
kога сум нервозен пуштам транс и заборавам на се....а пред спиење редам хаус,техно легнувам и заспивам секундарно
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Кога имам намера да се опуштам, ја слушам Loreena McKennitt...А инаку ме опушта и:


и обавезно Asura - Fahrenheit (Lost Eden ) во последно време

Мислам дека во сабота после 12:00 ч диџеј бабура или некој од нив, пушта убави песни(или траки не е ни важно). Добар избор за релаксација.
Што се однесува од мојата домашна колекција, постојат неколку варијанти.
Бодан Арсовски
Различни акустични албуми на домашни и странски изведувачи. Акустичните инструменти се секогаш број еден избор за добро опуштање.
Или па ако сакате да се опуштите пред ТВ-приемникот, не знам кој денови се но имам гледано во повеќе прилики Chill-Out на Vh1. Одличен избор во комбинација со убави видео записи за песните.:music2:
ИЛи Бабура или Никифор. И Никифор пушта добра музика. Таман да те вози :)
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Музика за опуштање според мене класика-Моцарт и слично и брзилска и африканска музика:helou::toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Добар вокал транс (по можност со женски вокал), барем за мене .. Сепак тоа си е индивидуална работа, и пред се зависи од вкусот.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
1
Недела 2 часот Антенна 5 ...
 
M

makedon^

Гостин
Enya, келтска музика, Death metal кога сум изнервиран ....
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Нешто вакво
Coca & Villa - La noche


listen and relax:music2:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246




Ваков рок, Pink Floyd исто така, да не издвојувам песна, а исто ме опушта и џез понекад кога случајно ќе начекам. :helou:
 

Командантица

Како шТо ќе реЧем Ја!
Член од
15 февруари 2009
Мислења
105
Поени од реакции
1
можеби не е баш за опуштање али Хим секогаш знаат да ме оTпуштат..:)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Obicno koga sakam da se opustam i OBAVEZNO dodeka spijam na pladne, si pustam nekoi baladicki od Tose, nekoi baladi od Bon Jovi i dodavam nekolku operski pesnicki (Obavezno Con Te Partiro od Andrea Bocelli), 3 - 4 pesni od Sarah Brightman i ostanatoto klasika...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom