Cevahir Mall Скопје

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
Само едно нешто не ми се допаѓа. Истите продавници, истата роба, само ќе те шетаат за бројче.

Одиш во Ист Гејт, бараш М... "нема дечко, во Сити Мол и Џевахир Мол имаш по уште едно парче"
Одиш во Сити Мол... "ааа дечко нема тука, во систем вика дека има, ама во магацин не, оди во Џевахир мол"
...и така наместо цела залиха да им е во една-две продавници, ќе си ја распоредат робата низ секој мол во Скопје :(
Така е подобро зара да има само во сити мол, ејч енд ејм во ист гејт итн и ти шетај се по цело скопје, додека некој пто е од Ѓорче, Карпош да нема потреба да иде до истгејт или пак некој од Илинден да се ака до Карпош…
Мислиш ако има еден дуќан бројчиња ке има во изобилство? И да има повеќе серии пак ке им дојде крајот и пак може да не најдеш бројче и да плукаш, мислиш имаат магацини да примат бог знае колку роба па му сметло што отварале секаде
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.994
Скопските молови ја опслужуваат цела Македонија.
Цела држава е централизирана во тоа смрдливо канцерогено егоистичко дувло.

Ко ги видов пред Нова Година, 2 автобуси од Прилеп. 2 X 80 = 160 души ко се гргнаа во Сити Мол.
Што правите? Еве организирана шопинг тура!!! Алооо!
Некоја зрпала во Витаминка, Гентерм.... што ти ја знам... Го потела газот за 25000-30000ден. и 30-40% од платата ќе ја остави во Скопје. Значи не низ чаршија по Прилепо него во Скопје! Е таа е таа централизација на трговска и финансиска моќ што ја има Скопје и затоа има толку молови.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Мене не ми е јасно како им е исплатливо на фирмиве да даваат по толку пари за кирии во вакви мали молови кога тој обрт не го прават.

Ќе ги дадам за пример спорт вижн. Имаат отворено во капитол, имаат аутлет кај крстот карши Џевахир и отворија сега во новиов retail што е кај Бриколаж. Имаат три дуќана во радиус од 2км и во работен ден во сите тие живо пиле не влегува.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Мене не ми е јасно како им е исплатливо на фирмиве да даваат по толку пари за кирии во вакви мали молови кога тој обрт не го прават.

Ќе ги дадам за пример спорт вижн. Имаат отворено во капитол, имаат аутлет кај крстот карши Џевахир и отворија сега во новиов retail што е кај Бриколаж. Имаат три дуќана во радиус од 2км и во работен ден во сите тие живо пиле не влегува.
За да не ги земи дуќаните конкуренцијата.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Мене не ми е јасно како им е исплатливо на фирмиве да даваат по толку пари за кирии во вакви мали молови кога тој обрт не го прават.

Ќе ги дадам за пример спорт вижн. Имаат отворено во капитол, имаат аутлет кај крстот карши Џевахир и отворија сега во новиов retail што е кај Бриколаж. Имаат три дуќана во радиус од 2км и во работен ден во сите тие живо пиле не влегува.
Тој аутлет кај крстот веќе го затворија т.е преместија кај новиот retail парк кај Бриколаж. Кај крстот остана само Најк продавницата.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Скопските молови ја опслужуваат цела Македонија.
Цела држава е централизирана во тоа смрдливо канцерогено егоистичко дувло.

Ко ги видов пред Нова Година, 2 автобуси од Прилеп. 2 X 80 = 160 души ко се гргнаа во Сити Мол.
Што правите? Еве организирана шопинг тура!!! Алооо!
Некоја зрпала во Витаминка, Гентерм.... што ти ја знам... Го потела газот за 25000-30000ден. и 30-40% од платата ќе ја остави во Скопје. Значи не низ чаршија по Прилепо него во Скопје! Е таа е таа централизација на трговска и финансиска моќ што ја има Скопје и затоа има толку молови.
Да, ама таа централизација е политички направена уназад од 2006 година навака...
Сега веќе нема излез. Кога ќе почнеш од цела МК да ги пикаш во еден куп државни институции стационирани во Скопје, и еден куп лични приватни компании, и да ги примамуваш со тоа. После ти паѓа моќта на ценкање во партија, што ќе им понудиш подобро ? Младите низ МК од партија, нивните родители ти бараат СК работа.

И резултат е ова што го пиша ти погоре...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Без МекДоналдс ништо не праиме
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570

Kajgana Shop

На врв Bottom