Cedevita vs Cevitana

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ако може да се дебатира на теми кој е подобар Coca cola или Pepsi зошто да не и за ова.
Cedevita и Cevitana се инстант напитоци со витамини. Се раствора во вода и ги има во повеќе вкусови лимун, портокал.. Cedevita e хрватски производ а Cevitana е македонски од Витаминка.

Јас искрено повеќе сум за Cedevita портокал. И Cevitana е добра но некако има поблаг вкус тој од портокал за разлика од Cedevita.

Секогаш ставам по една ипол лажица голема доза во една чаша вода чешмовача или кисела вода.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910
Ако може да се дебатира на теми кој е подобар Coca cola или Pepsi зошто да не и за ова.
Cedevita и Cevitana се инстант напитоци со витамини. Се раствора во вода и ги има во повеќе вкусови лимун, портокал.. Cedevita e хрватски производ а Cevitana е македонски од Витаминка.

Јас искрено повеќе сум за Cedevita портокал. И Cevitana е добра но некако има поблаг вкус тој од портокал за разлика од Cedevita.

Секогаш ставам по една ипол лазица голема доза во една чаша вода.
Цевитаната има(ше) многу слаб вкус, одамна немам земено. Ако за цедевита треба една и пол лажица, за цевитана требаше 3.
Откако амбалажата ја направија двојазична, само цедевита си зимам :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас гласам за Цедевита, поготово таа од зелен лимон.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Цедевитата ја расипаа, ја направија нешто поблага, не освежува толку убаво ко порано, особено таа од портокал.
Новото пакување е интересно, практично, но квалитетот дефинитивно и е сменет...ако испијам повеќе чаши на ден, добивам киселини у желудник.

Хемија чиста, тоа е.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Цедевитата ја расипаа, ја направија нешто поблага, не освежува толку убаво ко порано, особено таа од портокал.
Новото пакување е интересно, практично, но квалитетот дефинитивно и е сменет...ако испијам повеќе чаши на ден, добивам киселини у желудник.

Хемија чиста, тоа е.
A sto ocekuvavte, suseni meleni portokali i zeleni limoni, samo turi voda i gotovo.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Цедевита портокал измешано со грч ладна кисела вода одлична комбинација за освежување летно време.

Дали е хемија или не е небитно тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.910

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Исто срање друго паковање :toe:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.949
Ако може да се дебатира на теми кој е подобар Coca cola или Pepsi зошто да не и за ова.
Cedevita и Cevitana се инстант напитоци со витамини. Се раствора во вода и ги има во повеќе вкусови лимун, портокал.. Cedevita e хрватски производ а Cevitana е македонски од Витаминка.

Јас искрено повеќе сум за Cedevita портокал. И Cevitana е добра но некако има поблаг вкус тој од портокал за разлика од Cedevita.

Секогаш ставам по една ипол лажица голема доза во една чаша вода чешмовача или кисела вода.
Cedevita e overrated.
Од Cevitana, чат пат ја пиев оваа:
1653787295324.png
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Јас ја преферирав цевитаната дека е наш производ ама ја баталив заради растворливоста и така едно две години ја немам купено
Автоматски споено мислење:

Цедевитата ја расипаа, ја направија нешто поблага, не освежува толку убаво ко порано, особено таа од портокал.
Новото пакување е интересно, практично, но квалитетот дефинитивно и е сменет...ако испијам повеќе чаши на ден, добивам киселини у желудник.

Хемија чиста, тоа е.
Мислам и дека не е препорачливо да се ждере многу цедевита може и затоа имаш ти проблем
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас ја преферирав цевитаната дека е наш производ ама ја баталив заради растворливоста и така едно две години ја немам купено
На Цевитана приметувам некогаш дека останува доле како шеќер на чашата.

Туку овие нашиве Витаминка слаби се и во реализација на пакувањата и воопшто на самиот производ.
Ете Цедевита е искомерцијализирана максимално па така да имаат и шишенца вода со доза Цедевита која при отворање се раствора во водата. Има пакувања Цедевита за во кафе барови, има Цедевита во вид на бонбончиња, има и чаеви, детски Цедевита чај а најнов Цедевита го полеснија пакувањето на оние пакувања кеса па ставија пластично капаче на него.

Кога ги пишав чаевите Витаминка за чаеви држи друго бренд име Good nature

Цевитана и Цедевита единствено кога е во прашање пакувањето исто имаат пластични пакувања шишенце.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom