Bushcraft

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Dr. Wish, 29 ноември 2014.

 1. Prism

  Prism

  Член од:
  12 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво, нов сум на форумов па сакав да прашам нешто во врска со место за кампување и палење логорски оган. Во темата ''Кампување со шатор'' веќе напишав па си велам и тука да прашам. Да не должам, имате ли некое предлог место за неколкудневно кампување во природа, и секако сакав да прашам нешто во врска со оганот, односно дали смее/не смее секаде да се пали(и нешто околу законите на таа тема). Благодарам многу.
   
 2. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.208
  Допаѓања:
  1.371
  Сега уште нема забрани за палење оган, во јули-август обично има забрани.
  Место ќе си одбереш сам, каде и да биде не оставај траги (отпад). На заминување нека биде почисто од кога си дошол.
  --- Споено дупло мислење, 22 јуни 2019 ---
  Вчера почна летото, па да видиме дали ќе има доволно заинтересирани :) .
   
  На Dr. Wish му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prism

  Prism

  Член од:
  12 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Благодарам многу за одговорот!
   

Сподели преку: