Bundesliga

Член од
14 април 2012
Мислења
31.544
Поени од реакции
62.444
Дискутирано е и претходно, ако играчот паѓа на тревата и нема намера да игра со рака не е пенал, мислам затоа, на неколку наврати не е свирен ваков пенал.
Додуша кога го гледам видеото, Боатенг игра намерно со лактот, не знам стварно, требаше да оди судијата и да гледа ВАР
Не знам како не си укапирала од неколку пати гледање. Падна е минато свршено време. Лежеше на земја, и се подмести со раката при шутот, кон топката, при што и го смени правецот, а раката беше одлепена од телото.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Не знам како не си укапирала од неколку пати гледање. Падна е минато свршено време. Лежеше на земја, и се подмести со раката при шутот, кон топката, при што и го смени правецот, а раката беше одлепена од телото.
Пенал требаше да свири, не знам ни ВАР зошто не гледаа,а и играта си продолжи како никому ништо, не ни се бунеа овие од Дортмунд.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Нереално јак играч е онај ѓуптинот Дејвис...изгледа ќе испадни дека Баерн фрли 80 милиони евра во була за Хернандез ..ниту лев бек игра, ниту централен...најскапа резерва.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Нереално јак играч е онај ѓуптинот Дејвис...изгледа ќе испадни дека Баерн фрли 80 милиони евра во була за Хернандез ..ниту лев бек игра, ниту централен...најскапа резерва.
А каква кариера му следеше во Атлетико,убедливо најглупиот потег го направи, таман почна да игра константно и да прераснува во играчиште му ја здувна на првиот повик.
Досега скоро сите играчи кои си заминаа од Атлетико не се прославија, рано е сеуште и има голем потенцијал Лукас, можеби ќе се вклопи во иднина ама сметам дека погрешна одлука донесе и требаше да си остани во Атлетико, добро да, Баерн е потрофеен клуб ама џабе све тоа ако си закован на клупа.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Пеналот беше чист кој што сака нека збори. Се виде намерата на Боатенг да игра со рака. Е сега мене повеќе ме нервираше незалагањето на Борусија.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Чист пенал, нема што да се збори. И да завршеше нерешено мислам дека Баерн ќе беше скоро готово шампион. Ама факт е дека Дортмунд беа оштетени. Сега првенството е решено. Никој не ги стига Баерн на +7 разлика.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Insert pesna>
Oceana - Cry Cry<

А пеналот над Лева од Аканџи не го зборите? Или тоа беше "body-check"?

Дури и коментаторот на Еуроспорт кој е фан на Дортмунд кисело се изнасмеа дека не свирна пенал.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Нереално јак играч е онај ѓуптинот Дејвис...изгледа ќе испадни дека Баерн фрли 80 милиони евра во була за Хернандез ..ниту лев бек игра, ниту централен...најскапа резерва.
Може комотно да игра и понапред Дејвис во иднина.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Може комотно да игра и понапред Дејвис во иднина.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ponapred, osven da e LWB, ne moze da bide tolku dobar kako LB, posebno ne za klub kako bayern. on zivee mnogu od atletikata i zalaganjeto, no toa za krilo vo klub kako bayern ne e dovolno bidejki pogolemiot del od protivnicite igraat defanzivno i so toa za krilnite napagaci nema mnogu prostor. kaj bayern toa go primetija kratko od koga im se prikluci i go ubeduvaa da ja prifati ulogata kako LB, mu rekoa deka kako krilo nema da ima golema idnina kaj niv pa davies se pomiri so igranjeto na LB iako prvicno vodese inaet i sakase da bide ofanzivec. kako krilo za bayern samo bi imalo logika vo podefanzivna taktika na primer ako branat rezultat, no takva taktika bayern voobicno ima samo nekolku pati godisno vo LS. ne deka ne moze da igra ponapred, no zborot mi e deka nema da bide igracot koj e na LB i LWB.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Sancho pred desetina dena pocnal so trening zatoa ne igrase od pocetok, ama i se vide deka ne e vo forma i ima kilce plus. Cestitki do Baern za titulata vo ovaa luda sezona. Se nadevam Haaland ne e seriozno povreden. Za penal-nepenal dovolno e pisano. Gladbach i Leverkuzen so kiks.

Inace partijata Dortmund-Baern imase dobro nivo ama nekako bez fanovi i seta atmosfera cuvstvoto ne e isto. Isto taka falenja na domasnata publika e hendikep za domasnata ekipa, statisticki od toa sto sega se izgigra se gleda deka ima daleku pomalce pobedi od damasnata ekipa bez fanovi nego vo vremeto koga se igrase so fanovi. Toa e uste eden argument plus za sekoj klub deka treba da ima ziva i emocionalna fan-baza.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.649
Insert pesna>
Oceana - Cry Cry<

А пеналот над Лева од Аканџи не го зборите? Или тоа беше "body-check"?

Дури и коментаторот на Еуроспорт кој е фан на Дортмунд кисело се изнасмеа дека не свирна пенал.
Беше и тоа пенал ама не влијаеше никако на резултатот, башка се случи во 93та минута... Ова на Боатенг можда ќе го сменеше текот на мечот, who knonws.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom