Bundesliga

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Лузеркузен :pusigo::jeeee:
БаЈерн шиткачи УА
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе ги тргнат ли тикерот од стадион?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Види ги овие питоми навивачи во Хамбург, стока на стадиони постои само на Балканов. Што би рекле некои експерти за се на твитер, треба да се преораат стадионите и игралиштата и да се посади пченка
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ќе ги тргнат ли тикерот од стадион?
Ne mislam ke go napravat da smeta od denot koga hsv e osnovan.

Za Dortmund nemam komentar ako e do mene pola tim neka odi pocnuvakji od Bürki Schürrle...

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Хофенхајм во ЛШ, Лајпциг и Леверкузен во ЛЕ. Штутгарт исто ќе играат квалификации за ЛЕ доколку Ајнтрахт Франкфурт не изненадат во Купот против Баерн и не победат. Волфзбург против Холштајн Кил во баражот.
Не сум у тек стварно, како е ситуацијата да игра Штутгарт квалификации за ЛЕ? Не ја сфаќам поврзаноста со Ајнтрахт и купот :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Не сум у тек стварно, како е ситуацијата да игра Штутгарт квалификации за ЛЕ? Не ја сфаќам поврзаноста со Ајнтрахт и купот :)
Eintracht ako osvoi kup ke igra LE ako ne Stuttgart ke igra kvalifikacija za LE.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Не сум у тек стварно, како е ситуацијата да игра Штутгарт квалификации за ЛЕ? Не ја сфаќам поврзаноста со Ајнтрахт и купот :)
Па тоа е како што сум пишал, три тима треба да играат во ЛЕ, но доколку Ајнтрахт Франкфурт не го освои Купот тогаш 7-мо пласираниот тим од лигата игра квалификации ЛЕ. Штутгарт значи. А во случај Ајнтрахт да го освои Купот тогаш ќе играат во ЛЕ сигурно, а 6-то пласираниот ќе игра квалификации за ЛЕ, а Штутгарт нема да игра во Европа. Преку Куповите многу тимови обезбедувале пласман во ЛЕ често и во минатото во сите лиги, тимови што не завршувале на позиција во лигата која води во европските купови како сега Ајнтрахт што заврши 8-мо место. Пример сеа во Купот Баерн да играше финале со тим кој завршил топ 4 во лигата, како н апример Шалке или Хофенхајм тогаш пак загарантирано Штутгарт ќе играше квалификации за ЛЕ и ќе им беше небитно победникот на Купот. Значи по три тима мора да има од топ лигите во ЛЕ.
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
:boksix:Да ти се намочам у ВАР. Бар Кислинг со гол да го испративме.:(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Како течеше сезоната се подобри и подобри беа од ВАР, особено сега последните кола беа супер па се надевам така и ќе продолжат во новата сезона од август. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom