Breaking Bad

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.603
Поени од реакции
38.763
Мислиш дека умре.
па умре, болен беше настрана што беше испукан, иначе после све што направи неправда ќе беше да го остават неговиот лик жив, највеќе ради тоа што го уби Мајк. Волт е единствен лик у серија што од најсимпатичен ми станал најодбивен.
Има муабети дека ќе биде низ филмот прикажувана познатата ретроспекција за ББ :)
така е можно :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Глaвен прoтaгoнист вo филмoт ке биде Џеси Пинкмaн и штo се дешaвa сo негo пoсле случувaњaтa вo BB.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Дури сега ја отварам темава. :D
Од една страна среќен сум што сум ја изгледал серијава. Нешто најдобро што имам гледано досега. Од друга страна, мака ми е затоа што мислам дека што и да гледам сега наредно, нема да биде ни приближно добро како Breaking Bad. 10/10 во секое време. Перфекција.

Иначе, не сум некој кој изгледал безброј серии, на пример немам изгледано ниедна епизода од Game of Thrones :D Допрва ќе ја започнам, да видам дали вреди хајпот што се прави за неа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дури сега ја отварам темава. :D
Од една страна среќен сум што сум ја изгледал серијава. Нешто најдобро што имам гледано досега. Од друга страна, мака ми е затоа што мислам дека што и да гледам сега наредно, нема да биде ни приближно добро како Breaking Bad. 10/10 во секое време. Перфекција.
Better Call Saul е приквел со ист нарав - кадри, режисери, продуценти, актери, само поглавните фалат, препорачувам :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Дури сега ја отварам темава. :D
Од една страна среќен сум што сум ја изгледал серијава. Нешто најдобро што имам гледано досега. Од друга страна, мака ми е затоа што мислам дека што и да гледам сега наредно, нема да биде ни приближно добро како Breaking Bad. 10/10 во секое време. Перфекција.

Иначе, не сум некој кој изгледал безброј серии, на пример немам изгледано ниедна епизода од Game of Thrones :D Допрва ќе ја започнам, да видам дали вреди хајпот што се прави за неа.
Моментално сум до крај на трета сезона од ГОТ, а пред да ја почнам мислев дека нема шанси некоја серија толку да ме навлече како ББ.. сега сум заразен, само на неа мислам, па сега види си :D

Според мене:
1. ГОТ
2. ББ
3. Блек Мирор
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Better Call Saul е приквел со ист нарав - кадри, режисери, продуценти, актери, само поглавните фалат, препорачувам :)
Моментално ја гледам втората сезона од Better Call Saul. Засега е одлична (глумата на Сол или Џими е одлична :D ), а очекувам понатаму да станува уште појако, знаејќи дека и Густаво ќе се појави. (y)(y)
Моментално сум до крај на трета сезона од ГОТ, а пред да ја почнам мислев дека нема шанси некоја серија толку да ме навлече како ББ.. сега сум заразен, само на неа мислам, па сега види си :D

Според мене:
1. ГОТ
2. ББ
3. Блек Мирор
Ќе ја ставам прва сезона да се симне, па ќе ја започнам одма чим можам. :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Better Call Saul е приквел со ист нарав - кадри, режисери, продуценти, актери, само поглавните фалат, препорачувам :)
Нема да ти се верува ова што ќе го кажам, ама јас сум најверојатно единствениот на светот што прво ја има гледано Better Call Saul па после Breaking Bad, т.е. само првата сезона од Better Call Saul дека толку беа излезени тогаш. И не ми беше ништо посебно тогаш и ја баталив, само јака ми беше таа епизодата кога Mike провалуваше во имот кај едни, па гледаше со двоглед нешто, тоа е и единствено што памтам. Сега да ја гледам пак, 360 степени различен ќе е филингот. :D:D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.603
Поени од реакции
38.763
Брајан Кренстон ваљда нема да го има пошто е мртов логично. Освен ако не даваат некои репетиции од минатото.
 
S

sim4e

Гостин
Гарант Џеси ќе биде woke af и ќе се извинува секогаш кога ќе каже bitch.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Брекинг Бед филм без Хајзенберг, не е бива тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom