Breaking Bad

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Половично.

И немој да ми кажеш дека си се наежил и дека си бил ВТФ на последната сцена. Тројца со автомати плус пиштолче наспротив глок и двоцефка и Хенк ниту еден куршум не го погоди? :eek::eek: :vozbud: ЈАКО ЕЈ!!
:facepalm:

Сè беше како што треба до тој последниот дел, двобојот.



Лом ги направи овој. Лом!
 
D

dystopian

Гостин
Престрелката навистина беше катастрофално изведена. И уште една цепидлачка критика - го отупеа со клифхенгери...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Знаев дека ќе дојдат на крајот, но пак бев возбуден како средношколка на веспа. Заеби, или ќе умре некој, или некако магично ќе избегаат. Се надевам првото. Зашто до сеа изгледаше како пресметка во Star Wars, каде што никој не се погодува.

Иначе, не бе ни ТОЛКУ блиску.


Иначе заеби, навивав за нацисти...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.277
Некој да ми ја објасни логиката на убивање на двајца топ агенти од DEA со цел после тоа да се готви метамфетамин? Треба да се прашаат во која дупка треба да се скријат после евентуално убивање, не пак да готват и да шират организација.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Некој да ми ја објасни логиката на убивање на двајца топ агенти од DEA со цел после тоа да се готви метамфетамин? Треба да се прашаат во која дупка треба да се скријат после евентуално убивање, не пак да готват и да шират организација.

Мислам дека никој не знае каде се и што прават. Така да...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Некој да ми ја објасни логиката на убивање на двајца топ агенти од DEA со цел после тоа да се готви метамфетамин? Треба да се прашаат во која дупка треба да се скријат после евентуално убивање, не пак да готват и да шират организација.
ДЕА нема поим кај се и што се,а башка ке ги средат у буре и се ке биде ок
--- надополнето: 9 септември 2013 во 12:55 ---
Брајан Кранстон за крајот на серијата
it ends in a very unapologetic,pure breaking bad way
Значи крајот дефинитвно ке се врти окулу чичко му на Тод,знаеме дека WW ке се извади од пукањево
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Уште 3 епизоди :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Топ си беше епизодата само на крај малку со престрелката ме зачуди како никој не погодија од Хенк и Гомез.
Инаку сакав и двајцата да ги истребат. Хенк посебно почна да ме нервира.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Breaking Bad is coming for everyone and everything! Now Henkseinberg! Одење право кон целта, ко коњ со узда на него, без гледање што ќе остави покрај себе.

Две работи го покажаа (самоубиственото) его на Хенк.
1. So, should we flip a coin Gommie? -No, it's all yours.
2. Hey Marrie. I won? > Skyler, I won?

That's the plot, и океј, нема шо да се хејта, таков е насловот на самото шоу, Breaking Bad. Ако во 2 и 3 сезона си викаш: Шо има веза сеа насловов со тоа шо се дешава у серијава, во последнава се враќа на место.

Но ме нервира овој апсолутен блок кој на моменти го доживуваат нај мастерманјд ликовите во шоуво. Прво Мајк (човекот кој ништо не оставаше на случајноста) го остава Волт САМ при такви околности какви што беа тогаш, а сеа Волт, оној кој го уби Мајк, не може да укапира дека можно е Џеси да го предал? После се шо се деси?

А и оној глуп разговор на Хенк и Џеси од минатата епизода. Значи Џеси е напизден на Волт двеста проценти, има страв да му пријде океј, но Хенк му вика: Еј, тој те сака тебе, не би те убил никад? Wow, how romantic. Тука Џеси, таков емотивен ко што е, можеше да се предомисли и да се откаже од „бркање“ на Волт.

И за крај, Волт му ги признава СИТЕ убиства на Џеси, по телефон? Srsly? И кога веќе му ги призна, тоа му беше доволно на Хенк. No need of mooney or egoboost.... Али егото не му дозволи и сакаше да ја види немоќната фаца на Волт кога го апси. Его што ќе го убие... ваљда.

Кога сме кај убивањава, фала курцу овој Гоммие ќе го рикнат, со шегите ми беше најодбивниот лик, после Мarrie.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Повторно ја изгледав епизодава, и не е само последната сцена лошо направена.
Прилично лоша епизода, најлоша од оваа сезона.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо бре лоша епизода, нема врска. Супер беше, малце предвидливо, претпоставив дека нацистите ќе се појават од некаде на крајот, ама сепак возбудата кога тоа го гледаш е посебно чуство. Верувам дека многумина како и јас денеска го замразија Хенк ептен и едвај чекав во последните сцени некој крушум да го подоги во главата, тоа ме разочара искрено ама се надевам ќе биде во наредната епизода.

Само не сфаќам зошто Волт се премисли да го викне Тод и екпата и му викаше да не прават ништо кога го виде Хенк. Зарем има некоја слабост оти се роднини, или веќе беше помирен со судбината и беше решен да се предаде. Мислам дека предството на Џеси ептен го погоди па веќе не му беше гајле за ништо.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Дефинитивно најдобра епизода до сега, барем за мене. Таман си реков Хенк конечно ќе го надмудри Волт, им се јави на нацистите...90 % бев сигурен дека ќе одат, ама кога стигнаа скокнав од кожата. Сите како Stormtrooper синдром да имаа, ама сепак мислам дека и престрелката беше одлична.

If Vince Gilligan wrote Game of Thrones

Вистина претеруваат со овие клифхенгерите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom