Breaking Bad

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Еве едно сценарио од мене :D
Гоми го погодуваат во стомак, хенк пробува да бега со крајслерот во кој е џеси, и гоми демек нема шанси да се спаси отвара covering fire за хенк да успее да избега со Џеси, а нацистите го ослободуваат ВВ и за не остават луз ендс му свират куршум во главата на гоми, и потоа гоми добива постхумен медал од АПД и ДЕА. :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Колку глупа последна сцена, најдоброто нешто во серијата е тоа шо има логика во настаните сега на крајот немаше никаква. Ај што се извлекоа Хенк и Гоми, ама овие пукаат со 5-6 пушки во колата каде што седи Волт, човекот од кој се надеваат да готви за нив WTF.
This.

Ја усраа стварно.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.855
Де бре 1 сцена 2 секунди недовршена и готово ја усраа цела серија. Сигурно нема да ја гледате наредната епизода, а?

Моја прогноза е дека Хенк ќе отиде јабана, Скајлер и сестра и ќе се самоубијат а Волт ќе се врати со шатганот да му се одмазди на Џеси кој ќе избега од пуцалкава затоа што поради неговата ебена одмазда поради ебеното мексиканче Волт ќе ја загуби целата фамилија и се за што работеше.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Де бре 1 сцена 2 секунди недовршена и готово ја усраа цела серија. Сигурно нема да ја гледате наредната епизода, а?

Моја прогноза е дека Хенк ќе отиде јабана, Скајлер и сестра и ќе се самоубијат а Волт ќе се врати со шатганот да му се одмазди на Џеси кој ќе избега од пуцалкава затоа што поради неговата ебена одмазда поради ебеното мексиканче Волт ќе ја загуби целата фамилија и се за што работеше.

Ај биди искрен и кажи дали личеше на нешто последната сцена. Аматеризам. :гомце:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За мене не ја усраа во последната сцена, дури ни воопшто не ја земам во предвид, хајпот за серијава е преголем, мноштво заради споредни работи не заради приказната. Тие дупки ги прикриваат со други работи, добри финти вадат, особено со камерата и музиката.

Али ај, многу јадам гомна знам, обично ги хејтам тие шо јадат гомна у тема кај што другите се едногласни, but now... Ова е исто ко да јадеш гомна за Black Swan дека е срање (срање е !!!) но ќе ти речат, не разбираш уметност... Секако, за едно шоу да биде комплетно, треба секој склоп од него да биде одличен, a BB има промаја... Но сепак е одлична серија!

Have an A-1 day!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.855
Ај биди искрен и кажи дали личеше на нешто последната сцена. Аматеризам. :гомце:

Абе можеше подобро ама сакаат малку клифхенгер само што во сценава немаше потреба за такво нешто, се освен Хенк и другарот мртви е нелогичен исход. Којзнае можда ќе излезе Сол од некаде и ќе го реши проблемот :icon_lol:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Ај уште еднаш прочитајте дали кажав дека ја усраа СЕРИЈАТА. :facepalm:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Серијава има голем тим од професионални, искусни сценаристи, продуценти. Тим со искуство за снимање и илјадници изгледани филмови и серии. Сигурно знаат колку е професионално направено, no worries. Сигурно не е без причина.
Знаат што прават. Не ми се верува дека сцената е направена тавка ради аматеризам или немање креативност.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Еве го шатганот на еден од нацистите,мерацииии
Воа со права муниција може да го срамни со земја крајслерот и шевролетот
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.095
Julius Sharpe@juliussharpe
I hope tonight "Breaking Bad" will finally reveal if Walter White will call his son "Flynn".

:pos::pos::pos: Ова ме насмеа вчера.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Да ме потсети некој, што беше со отварањето на петтата сезона? Со автоматот во багажникот? Тогаш Волт има 52 години.
Оваа сезона има 51 и сега при крајот треба нешто да се поврзе со почетната сцена од сезонава, така?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да ме потсети некој, што беше со отварањето на петтата сезона? Со автоматот во багажникот? Тогаш Волт има 52 години.
Оваа сезона има 51 и сега при крајот треба нешто да се поврзе со почетната сцена од сезонава, така?
Па се очекува такво нешто.
Е сега прашањето е дали кога оди по отровот во куќата има веќе 52 години, или тоа сеуште се случува кога има 51. Ама ваљда прво ќе е тоа со автоматот, па после со отровот, барем според мене.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.414
Добро, ама зошто мораше да умре Волтер Џуниор? Oh, wait, тоа е следната епизода...

За ова имам само две забелешки. Како што читам, речиси сите се согласуваме дека:
1) Пукањето ПРЕМНОГУ ДОЛГО се одвива без ниту еден погоден, а се пукаат 10-тина души. Нормално, поголемиот дел од нив се со автоматски пушки, а Хенк и Гоми беа на отворено кога почна;
2) Епизодата заврши сред пукање, небаре е турска серија. Подобро ќе беше да ја сецнеа пред да почнат со пукање и ја ја одржеа тензијата.

За разлика од останатите, не влегувам премногу во анализирање на детали од типот „зошто имаше куршуми во колата кај што е Волт“ (нормално дека имаше, позади неа се криеа џандарите) - туку ќе признаам дека и оваа епизода ја гледав со задоволство и жалење дека има само уште 2 на репертоарот. До следниот понеделник :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom