Breaking Bad

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одлична епизода, адреналин цело време. Симболиката повторно јака и оваа епизода, посебно тоа како беа облечени во ресторанот, Хенк и Мари во темно а Волт и Скајлер во бело. Едните ја знаат темната страна во семејството, додека другите сакаат да се исчистат од тоа.

Него кој ќе ме части пиво ако погодам што всушност ќе биде?

Вмешани се наци бандата, Тод ќе биде убиен а Волтер ќе биде во затвор и ќе кидне од таму за да одмазди за нешто.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.586
Поени од реакции
13.254
Röddást и неговите симболики. :D

Не е можно колку навивам за Хенк, се ставам во негова кожа минативе 3 епизоди и ми иди да му истурам на Волт стопено злато на фацата и да, oh wait... Сериозно, Хенк all the way, а тоа ја прави мојата прогноза уште полоша, дека ситуацијата со Волт со коса и нови наочари и М-ка, е за да го убие Волт. Можеби и Џеси заради издавање.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ауууу mindblowingly јака епизода ,што ли ке биде до крај
I was like this the whole episode
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Soul : Agent Schrader, beat any good suspects lately ? :pos:

Омилен лик им е Џеси на монтажерот и режисерот, пак имаше одлични кадри на крајо на епизодата кога ја поли со бензин камерата :)

Инаку мислам дека паранојата од Волт му е неоправдана, да сметаше тој дека треба да го убие досега без мака ќе го стореше тоа !
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
ЕПИЗОДИШТЕ!!!
Сега па кога ми текна дека новата епизода дури во вторник/среда ќе ја гледам....
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ау, прејака епизода. :cuc:

Него, навистина не го очекував ова од Џеси и снимката од Волт, којзнае ли што не чека до крај. o_O
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Моментот кога Ханк и Мери го пуштија “признанието“ :eek::pos:

Последните 10 минути бев под штрек дефинитивно, Џеси gone mad, конечно!

Келнерот во ресторанот :icon_lol: закон бе закон. Ќе ми фали ова совршенство....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Една од најдобрите епизоди во серијата. Супер закуска по минатата епизода, која ми беше некако лабава...
Уште само 5 епизоди :vozbud:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Предобра епизода, предобра, а бре АМЦ да ви ебам племе зошто нема уште една сезона. Снимката потег на неделата, Хенк и Мари како потопени беа, Џеси уште еднаш падна на наводната љубов и грижа на Волт, и се отрезни у последен момент, но не е готово, тешко ќе биде за верување дека Волт уште еднаш може да го убеди Џеси да тера како шо он сака си некој убав говор ама никогаш не се знае.

Само пет до крај, колку ќе ми фали серијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom