BoomTV vs MaxTV

Која опција е подобра и зошто?


  • Вкупно гласачи
    291
Член од
10 ноември 2008
Мислења
68
Поени од реакции
0
Кај мене на WADSL на One не работи, а на ADSL на Т-Хоме работи.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Max tv е 5 пати подобро од Boom tv
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
na Max tv risiverot ima USB port, me interesira ,mozam li da prevzemam snimena programa za da ja stavam na kompjuter,ako moze kako ???
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
na Max tv risiverot ima USB port, me interesira ,mozam li da prevzemam snimena programa za da ja stavam na kompjuter,ako moze kako ???
УСБ портот на ресиверот моментално е само за ако имаат потреба некаков апгрејт да направат на софтверот и толку.
Снимената содржина во ресиверот не може да ја снимиш на друг медиум никако.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Може само доколку рисиверот наместо на телвизор го поврзеш на ТВ картичка на компјутер, па потоа вршиш префрлање на содржината во реално време.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Може само доколку рисиверот наместо на телвизор го поврзеш на ТВ картичка на компјутер, па потоа вршиш префрлање на содржината во реално време.
Фала многу ,што подразбира ова реално време
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
MAX TV definitivno, ima poveke opcii koi se mnogu korisni...
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Фала многу ,што подразбира ова реално време
На тој начин може да снимаш со некој кепчр програм, тоа што го гледаш во моменот го снимаш на хард.
Како што кажав и предходно префлање на снимена програма од хардот на ресиверот на друг медиум (усб, друг хард итн итн) у стил копи пасте НЕ Е МОЖНО.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
имате право го приклучуваш преку компјутери со програма за снимање на додека работиш на компјутер
CamStudio - Free Screen Recording Software

ја снимаш посакуваната програмата
ама како се поврзува со компјутер и како да гледаш преку компјутер тоа немам поима? ако знае некој нека пише
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Maxtv е поскап но затоа е поквалитетен, boomtv има доста недостатоци, од слаба слика до помалку канали, единствено добро е што можеш да си земеш со комшиите три пакети на една претплата па да плаќате по 300 денари секој.
Исто важи и народната: колку пари толку музика!
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Jas imam boom tv i za edna neplatena smetka-septemvri koj uste ne pominal od vcera me isklucija .Dali i kaj drugite korisnici na boom tv e vaka? Odnapred blagodaram za odgovorot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom