BoomTV vs MaxTV

Која опција е подобра и зошто?


  • Вкупно гласачи
    291
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
А што, демек ти мислиш дека Макс има нешто подобри канали од Бум? Истото срање го има и на двете, разликата е само што на Макс има повеќе срање затоа што има нешто поголем број на канали. Реално, нема скоро ништо вредно и на двете. А ХБО е закон, ама за 300 денари не вреди. Јас го имав 6 месеци ХБО бесплатно на Бум и после тоа не ми ни падна на памет да го земам за доплата, така да не ми значи воопшто дали го има или го нема у понудата. За 300 денари ќе си земеш подобар интернет, и ќе симнеш 100 пати повеќе, подобри и понови филмови и серии од тие на ХБО, и ќе гледаш што сакаш и кога сакаш.
абе немаат ни бум ни макс тв нешто добро ама барем макс тв ги има сите македонски канали што е битно за македонски оператор аи си има снимање така да ако треба негде да идеш а има нешто интересно ќе снимиш исто ми се свиѓа кај мас тв што има и тв архива емисии од повеќе телевизии а и има игри :wink:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
абе немаат ни бум ни макс тв нешто добро ама барем макс тв ги има сите македонски канали што е битно за македонски оператор аи си има снимање така да ако треба негде да идеш а има нешто интересно ќе снимиш исто ми се свиѓа кај мас тв што има и тв архива емисии од повеќе телевизии а и има игри :wink:
1. BoomTV ги има најбитните македонски канали, за локалните who cares
2. Снимањето и премотувањето треба да започне овој период
3. Тоа со архивите и игрите, ептен битна работа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Абе денеска ми се укочи сликата на Макс тв и го ресетирам и не се ни појавува ни слика ни тон и до сега си седат укочени приемниците/ресиверите:nesvest:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Денеска има проблем нешто со Макс тв .. кај мене пола и више од программите неможе да се пуштат
ваљда ќе го реша до вечер и да не се повтори више :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Денеска има проблем нешто со Макс тв .. кај мене пола и више од программите неможе да се пуштат
ваљда ќе го реша до вечер и да не се повтори више :)
го поправиле изгледа еве кај мене си има сега програми од коај го испоизресетирав на секој 5 минути дури вечерва дојде сигнал на слика и тон
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
1
дали постои опција сниманото од МаксТВ да биде пренесено во компјутер, ако постои може ли да напише некој како е постапката
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
од денеска Спорт клуб каналите и на Макс тв ги има :vozbud:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Добро што има конкуренција и Бум презеде иницијатива, иначе од Махтв не ќе му текнеше да ги стават спортклуб.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дали некој знае дали може да се поврзе макс тв на компјутер со vlc player ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Гласот оди за Max TV IPTV. Голема можност за надградби пред се и за HD канали одлична организација и заедно со оптичка врска е одлична комбинација
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Да се пушти оптички интернет насекаде како бугарите што имаат и тогаш Макс тв да стават уште неколку HD канали ќе биде супер ,али сепак ќе влиае цената на нашиот стандарт па сите тогаш ќе одат на поефтината варијанта КАБЕЛСКА
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Кај нас уште кабелските владеат... А што се однесува Boom TV vs Max TV, првите уште водат според користеност:

Кејблтел 23,53%
Роби (Телекабел) 22,59%
BoomTV 18,81%
MaxTV 13,55%
ИнелИнтернационал 2,48%
Останати 19,04%

(Извештај од АЕК за првиот квартал од 2011)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom