Bob Sinclar @ Ohrid City Stadium - 30.07.09

  • Креатор на темата Helo
  • Време на започнување
П

Паган-др

Гостин
Овие Табана клуб, Зз топ, Кукузел кај се наоѓаат во Охрид ако може да ми каже некој?
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
900 денари лол немој те бе кај вреди синклер толку ццц ај да речеш карл кокс или паул ван дајк ама синклер хаха е бе лоповска држава:pishtoldz
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Овие Табана клуб, Зз топ, Кукузел кај се наоѓаат во Охрид ако може да ми каже некој?
Оди накај Уранија,ако знаеш каде е...значи застануваш на плоштад и тргни десно од билбордот тој големиот што е со лед панел и звук(вака најсликовито да ти објаснам).И едно време ќе стигнеш од лева и од десна страна се двете музички продавници.Нема шанса да ги промашиш :smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Оди накај Уранија,ако знаеш каде е...значи застануваш на плоштад и тргни десно од билбордот тој големиот што е со лед панел и звук(вака најсликовито да ти објаснам).И едно време ќе стигнеш од лева и од десна страна се двете музички продавници.Нема шанса да ги промашиш :smir:
Ок, нема везе. Утре ќе поминам во Југотон. :)
Фала сепак.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Одлична забава напрај јак филинг не мора да си кузнајт колку техноман за да се вклопиш баш ми се допадна денс ритамот кој те тера да лудуваш и да играш не беше досадно како што мислев навистина напрај јака атмосфера сите се изоткачија... опуштено и слободно на стадион во патичиња супер беше иако во принцип техно не е мој тип на музика имаше добри ремикси, јако беше не можам да се пожалам.... :vozbud:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Бреее јас си мислев само на Слаткар оделе фуфици со деклотиња и 12ска штикла.. нишо ич ми се руши филм :(

Инаку да,одлична журка..искрено очекував повеќе,но и вака не беше лошо.
Загревањето[по мое ова кажано]со Бабура беше супер, крена атмосфера, Боб излезе на сцената некаде кун 00,25 или така нешо беше и нормално започна со Rock this party каде шо сите буквално скокаја и играја...Претпоследна беше Love generation, а последната никако да ми текне на насловот не и не..
Само заради то шо играв,а не стоев ко статуа и мрдав напред-назад со главата слушнав коментари од типот: Види ја колку е надрогирана ..
o, да..ми ласкаја:pipi:
Заврши некаде кун 20 за 3 и такоо..
битно се исплатија 900те денари..[кои пари, гратис имав :pos:]
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Бреее јас си мислев само на Слаткар оделе фуфици со деклотиња и 12ска штикла.. нишо ич ми се руши филм :(

Инаку да,одлична журка..искрено очекував повеќе,но и вака не беше лошо.
Загревањето[по мое ова кажано]со Бабура беше супер, крена атмосфера, Боб излезе на сцената некаде кун 00,25 или така нешо беше и нормално започна со Rock this party каде шо сите буквално скокаја и играја...Претпоследна беше Love generation, а последната никако да ми текне на насловот не и не..
Само заради то шо играв,а не стоев ко статуа и мрдав напред-назад со главата слушнав коментари од типот: Види ја колку е надрогирана ..
o, да..ми ласкаја:pipi:
Заврши некаде кун 20 за 3 и такоо..
битно се исплатија 900те денари..[кои пари, гратис имав :pos:]
Еден збор...ЛУДНИЦА!!!
Боб направи одлична забава (дури и појака од на Роџер Санчез).

Дури и на неколку пати Боб правеше срциња со рацете (како ве сакам :)) и беше изненаден од тоа како пеевме...кога прекинуваше по малу на песните.

пр. Rock this party...ние: Dance everybody!!!! :) (објаснав а?:smir:)

Lala Song

http://www.youtube.com/watch?v=CB1RutFp0Cc




и јас си имав гратис :)







Еве фотки од забавата :)





BOB SINCLAR IS IN THE HOUSE!!! YEAH!!!

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Значи повеќето од тие што пишаја беа со гратис сошто најнормално некој клабер нема да фрли 900 за боб синклер :)
 
S

StormRage

Гостин
не бев со гратис... купив карта за 100 денари ЊТФ... и си поминав супер... алал да му е напрај лом... иам нешто снимано и некој слики ама то ако ги уплоад ќе ги видите... сепак си поминав многу убо...сакав да се шверцам ама на секој ќош имаше обезбедување и не фаите првиот пат... после дојде еден и купив карта за 100 денари:vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.773
Значи некој ќарил гратис, ама не му се идело, па решил да го даде за симболична цена :)
 
S

StormRage

Гостин
Значи некој ќарил гратис, ама не му се идело, па решил да го даде за симболична цена :)
најверојатно... ама од ко влегов после ќе се каев и да не појдев макар и за 1000 денари
 
П

Паган-др

Гостин
Тончи, не ги слушај овие што влегле гага или за 100-че. Јас чесно поштено платив 900 ден. и ич не ги жалам парите што ги дадов. Одлично беше. Ретко кој можеше да остане мирен на таква музика. Влегов во 10:30 негде, резидент добро не загреа. Боб Синклер излезе во 00:25 со Rock This Party, заврши негде 3 саат. Мене закон ми беше. За слики/клипови да ги аплоадирам ќе ги споделам. :smir:

Еве неколку клипови

Слики (само овие јасно се гледаа, другите не беа добри ради движење)



 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Кад је гага и киселина је блага... ќаривме гратиси и ојдовме на Синклер. Прв пут да идам на масовен хаус жур. Али како и да е топ пројдов, типов е океј, а и после него диџејот ми се бендиса шо испушта добри тракици...

Ај и од овој жур иам клипови, ќе стаам. [HQ].
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Ја немав гратис и си поминав најлудо, секоја му чест, бевме на прв ред пред него (со зелени капи), може сметавме на некој ама тоа е, високи сме! Сакам да кажам, не беа сите со гратиси, и ич не жалам за 900те денари за карта :vozbud:
 
S

StormRage

Гостин
закон бее капите :) и ја си зедов една (па ја носев и за таламаска :)) ама бев назад... од ко заврши боб излегов најнапред и си ојдов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom