Boardwalk Empire

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Добра епизода, нема заебанција со Наки :D
Тонино знаев дека ќе биде скинат уште првиот момент кога ги истаста Лучијано и Ленски, не поштува тастери Наки а и знае какво копиле е моментот кога го шитна Џип, па испраќање порака преку него беше во јак стил.
Ленски и Лучијано се во подем, па со уште 6 епизоди до крај ќе гледаме хард кор борба за власт, спорите драматични моменти ќе бидат сведени на минимум.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Како ради реда е сега за сега последната сезона.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Како ради реда е сега за сега последната сезона.
Не ми е глупа али можело и подобро, али делува избрзано за жал.

Дејството дефинитивно забрзува послем оваа епизода. Наки изгледа ќе ги изгуби парите што ги инвестираше во Бакарди, психозава Капоне го гледа NY како закана и пробува да го вмеша Наки, Ван Алден e пробиeн од агентот што бил всушност кодош кај Капоне...ќе има дешавки.
Sally you crazy bitch :(
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Капоне spin-off само би било нешто добро што би искочило од оваа серија. Ја гледам редовно од првата епизода па до последна и искрено во 70% од серијата сум разочаран, можеле и морале подобро. Не зборам за костимографија, пари фрлени на све и свашта, се тоа е перфектно. Низ скоро сите епизоди има такви пасивни делови што те тера да ја исклучиш и да не ја продужиш. Ја гледам само за да ја догледам пошто стигнав до крајот, единствено Ал Капоне е брилијантен, Stephen Graham го глуми неверојатно, другото си оди во заборав комплетно.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја завршив и четвртата епизода, сеа полека може да ви се приклучам во петава. Шо да кажам? Четвртава сезона во целина не беше на ниво на претходните три, особено на првите две дур беше присутен Џими. Но сепак си држеше свој квалитет и стандард во неколку епизоди, особено последните епизоди, имаше добра разврска и неочекуван клифхенгер реално. Стојам на ставот дека првите две сезони се ремек дело и најквалитетното од БЕ. Сеа полека идеме со петта.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Добар крај, убаво ги поврзаа настаните и го презентираа крајот на речиси сите главни ликови. Сепак мене впечатокот ми е дека 90% од последната сезона беше непотребен и дека серијата можеше да заврши и без 5та сезона.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Немаше никаква потреба од одмаздата на Томи Дармоди според мене.
Глупо беше внесен Томи Дармоди во животот на Наки и резултираше на клише крај.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Имам нова омилена серија!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Можеби падна на квалитет последнава сезона, али беше одлична за да ги заврши прикаските на скоро сите главни ликови во серијата. Според мене од сите пет сезони најдобра ми беше третата со Џип Розети. Како и да е, одлично возење е серијава и може не во ист ранг, али едно ниво подоле е од The Wire и The Sopranos. Сепак вистинскиот Наки Томпсон lived long enough to cash out. :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Кога сме веќе кај Розети :pos:
Добар микс на добра сцена.
...
Оваа епизода ми беше најдобра.
 
H

HoT IcE

Гостин
Само што ја завршив последнава епизода од петта сезона. Апсолутно непотребна сезона, ми го намали впечатокот и оценката генерално за цела серија оти мразам тупење ради правење пари. Ми беше прилично спора и досадна.
Без последнава сезона серијава ќе ми остане меѓу најдобрите крими драми.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
И јас ја изгледав серијава и ова е серија која дефинитивно треба да се гледа!Ептен заебано ми беше што на втора страна прочитав дека Џими ќе умре(не знаев дека на втора страна веќе за крајот на втора сезона се збори).Пошто горе доле за Лучијано,Ленски,Капоне и Торио(не е млад во серијата али знаев дека умира покасно од дејствието на серијава) имам читано од предтоа знаев дека не умираат млади па и не очекував да умрат во серијава.Мики Дојл ми беше класичен глупак и стварно не очекував ептен на крај да умре.Читав на претходниве страни Џип како лик ептен сте го сакале,мене ми е до сеа лик што највише ме има напиздено во некоја серија и го чекав моментот коа ќе му ја ебат мамицата,истото важи и за Нарцис.Се на се одлична серија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom