Blackberry MK Група

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ќе ти треба белкбери услуга. Активирај ја од некој оператор, со неа добиваш 1 до 2 гига интернет зависно од операторот, и го користиш во целост твојот белкбери.Во спротивно имаш обичен телефон за зборување + мултимедијални функции.
Знам дека ми треба блекбери услуга, претплатена сум на услугата уште откако го земав телефонот, разврти низ темава ќе видиш. Работата е што сум во странство и исклучена ми е опцијата за data roaming за да не ми стигаат астрономски сметки.
Сакам да се приклучам преку wi-fi интернет и да отворам страна преку browser.
Знаеш како да го направам тоа конкретно?
 
V

Vollstandig

Гостин
Знам дека ми треба блекбери услуга, претплатена сум на услугата уште откако го земав телефонот, разврти низ темава ќе видиш. Работата е што сум во странство и исклучена ми е опцијата за data roaming за да не ми стигаат астрономски сметки.
Сакам да се приклучам преку wi-fi интернет и да отворам страна преку browser.
Знаеш како да го направам тоа конкретно?
Не.И немам потреба да ја вртам целата тема за да видам дали си имала претплата за блекбери услуга. Пробај тука.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Не.И немам потреба да ја вртам целата тема за да видам дали си имала претплата за блекбери услуга. Пробај тука.
Тогаш љубезно те молам не одговарај на непоставени прашања. Фала однапред. :love:
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
15
Поздрав . да прашам нешто имам блекбери болд 9780 , работи само на сим картичките на т-мобиле , каде можам да го одкодиран на сите картички да работи , и колку кошта тоа ?, поздрав !
 
С

Само Човек

Гостин
екипо кракувани апликации некаде ? линк
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

looking good
 
O

Orion.

Гостин
Друже телефонот е 1 денар.. ама интернет услуга плаќаш 1.000 денари.
И мене ми стигна понуда од Т мобајл и можам да земам блекбери 9700 за 1 денар. Другите мобилни што можам да ги земам за 1 денар се чкарт:) Значи морам да плаќам и интернет услуга или можам да го земам само телефонот?
 
V

Vollstandig

Гостин
И мене ми стигна понуда од Т мобајл и можам да земам блекбери 9700 за 1 денар. Другите мобилни што можам да ги земам за 1 денар се чкарт:) Значи морам да плаќам и интернет услуга или можам да го земам само телефонот?
Зависи од понудата што ти ја пратиле дали е за телефонот или блекбери пакет, кој оди блекбери телефон + блекбери услуга + еден тон гигантски сметки од т-мобиле.
Како и да е, јас блекбери користам и никогаш не би се нафатил повеќе.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
дечки. да ве прашам дали услугата блекбери секаде се плаќа ? Ако се плаќа кажете колку ..
го гледам
http://www.vip.mk/cm/gsm_adv/BlackBerry/index.php?phoneId=97
И 6000ден на претплата е.. е сега дали + треба да се доплаќа услугата ???
 
V

Vollstandig

Гостин
Ако некој сака да купи блекбери торч за ефтини пари, тука.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај да ми каже некој ако знае некое програмче слично на Viber и WhatsApp (за зборување бесплатно преку телефон доколку имаш wi-fi пристап) што ја има таа опција и за Blackberry?! Овие 2 апликации имаат опција за четување и слично, но не и за зборување во однос на Blackberry OS, за разлика од верзиите за Android, iPhone и сл. Ако знае некој вакво програмче што работи и на блекбери кажувајте! :)
 
С

Само Човек

Гостин
Ај да ми каже некој ако знае некое програмче слично на Viber и WhatsApp (за зборување бесплатно преку телефон доколку имаш wi-fi пристап) што ја има таа опција и за Blackberry?! Овие 2 апликации имаат опција за четување и слично, но не и за зборување во однос на Blackberry OS, за разлика од верзиите за Android, iPhone и сл. Ако знае некој вакво програмче што работи и на блекбери кажувајте! :)
вибер наскоро ќе има упдејт , beta е сеуште
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
вибер наскоро ќе има упдејт , beta е сеуште
Па да, ама бета им е од мај месец, кој знае кога ќе биде тоа наскоро....Затоа барам нешто друго ако има дури го остваран они тоа :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Кој е MEP кодот на Блекбери 9800? За ВИП картичка се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom