Black Sails

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Само шо ја завршив 3та, добра серија, незнам како стоет со буџет ама изгледа слабо и зато поќе се насочвет кон драма и сплетки, а не се прикажвит многу борба, али доволно е, очеквам 4ва да бидит најдобра до сега и баш ме интересират крајот, ама ќе почекаме уште малце.. Кога сме кај 4та крај на јануари мислам требит да излезит, излегвит цела наеднаш или еднаш неделно по една епизода?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Момци, ја гледе некој бе серијава многу малце а ?
Закон, нешто. Ајт првите две сезони не се толку како што е третата, ауф.
Сега четврта почна ги изгледав двете епизоди ама нешто многу напнато ми иде.

зашо толку многу се противи Били на Флинт ја незнам.
а и не разбрав зашо сакааше Флинт и оваа ѓупкана да се повлечат? и чорба каша стана кога дојдоа полицајците.
Џек Рекам ми делува се постабилен, очеквам он да ја скине Гатри или Ен.
А со сигурност мислам дека Макс ке биди мртва следната епизода, му прекурчи на овај.
Лонг Џон Силвер и он не е свесен низ што минува, хаха.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
За сега бравос, многу возбудливи епизоди со многу акција и борба, имат уш некој шо гледат или сам сум?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
За сега бравос, многу возбудливи епизоди со многу акција и борба, имат уш некој шо гледат или сам сум?
Тука сум брате. Многу е закон, само имам една забелешка за последната епизода што излезе 6тата. Еве ке го ставам во солјер некој да не му расипам нешто:
Мнооогу наивно и лесно ги скинаа на Еленор и Мади, а баш јаки ликови и клучни во серијава, некој анонимец што е повреден на земја, стана и ги уби двајцата што ја чуваа куќата, бре бре, а и двајцата наоружани и тоа тајно ги уби без да осетат внатре Еленор и Мади, ова ми беше ептен фалш, али како и да е, од ситуацијава што стана Еленор ништо не добиваше, само со нејзината смрт стави гнев кај Роџерс па сега ке видаме како ќе се одвиваат работите. Само тоа се разочарава али се другово е многу многу добро направено. Секоја чест.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Серијава ја гледам од минатата година. Имаат одлична сижетна разновидност и преплетувања меѓу сижетните линии. Друго што е добро во серијава е што се трудат да менуваат локации на дејствието. :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Серијава ја гледам од минатата година. Имаат одлична сижетна разновидност и преплетувања меѓу сижетните линии. Друго што е добро во серијава е што се трудат да менуваат локации на дејствието. :)
vo nedela treba da zavrsi. mislam deka premnogu nereseni raboti ostavija za edna epizoda.
inaku super serija, edna od retkite za piratite i toj istoriski period vo karibite.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
vo nedela treba da zavrsi. mislam deka premnogu nereseni raboti ostavija za edna epizoda.
inaku super serija, edna od retkite za piratite i toj istoriski period vo karibite.
Премногу, најверојатно сакет да ја исфорсирет финалнава да е бум, иначе комотно може во 8ма и 9та да се решат повеќе ствари, али се гледаше дека сосила беа тегнети.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Воопшто не ми се бендиса крајов, таман го заборајв срамот на Флинт пак покажаја, ама то е очигледно дека сакаат да ја тегнат и да перат поќе пари со серијава.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Во однос на тоа со Флинт и мене не ми се бендиса и се согласувам дека е заради пари. Во педерите се парите. :)
Од друга страна многу интересен материјал оставија за идната сезона. Флинт сигурно ќе сака да се врати на позицијата каде што беше од една страна, а од друга страна гувернерот ќе сака да се освети на некој начи и тука може да се очекува да се развива дејствието. Флинт е единствен што знае каде е скриено богатството. Тоа му е адут.
Силвер се покажа како одличен манипулатор, а и со креолката шо е главна во Наса ќе биде интересно. Очекувам добра следна сезона (ако има се разбира).
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Некое инфо за 5та дали ќе имат?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Гледам 4 сезони, ја завршија ли барем ко што треба или ко со многу други серии ја прекинале и не знаеме што ќе се дешава понатака? Да знам да не се мачам да гледам ако е вторава варијанта.

Многу ми се допаѓа најавната шпица. :love:
Изгледав три епизоди, ми се бендисува скоро се засега, интересно е, има и добар хумор на моменти и покрај цело насилство, што некако ми е реално за тој период, па не ми смета. Порано имав некоја одбивност кон историски серии, сега некако ми се најинтересни.
Имам забелешка за изгледот на машкиве главни ликови. Не само во серијава, општо сите серии го имаат тој момент што е глуп и нереален. Значи не може капетанот Флинт, "готвачот" и Били бој (кој изгледа ко стероидите да биле достапни во 18 век) да се ко изрезбарени и прекрасни машки единки, а другите сите буквално да се ко од гроб излезени и да нејќеш ни да ги погледнеш. Ете, оние другите од екипажот за греота се, преку 30 души, а овие тројца леле лепотани. Па нека стават и од другиве некој модел, чисто онака, не дека тие многу глумат нешто, али балансот овие да изгледаат онака, а другиве отепани, не иде.
Како и да е, без тој глуп момент, солидно ми е другото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom