Black Sails

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
ИИИИИИИИИИИИИИии ете пиратска серија која според мене ветува многу. Морам да признаам од премногу ѓубре серијали кои ги гледам за да тепам време во последниов период оваа серија ќе ми недостига и нема да можам да ја гледам во блиска иднина. Па и рејтингот од 8.3 не и е лош.

Капетанот Флинт неговиот екипаж и авантури во јужните мориња, а и специјалните ефекти не се лоши....

 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Starz продукција, ај да видиме колку ќе има секс и насилство :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Starz продукција, ај да видиме колку ќе има секс и насилство :)
Секс и насилство е цела серија ,до сега сите 3 епизоди ги изгледав ,ама сепак и тоа треба да го има :)
 
Л

Лигеја

Гостин
Островот со скриеното богатство.:P Пресреќна бев заради серијава,книгата како мала ми беше омилена.Серијава мислам дека е базирана на неа судејќи по капетан Флинт,добра е засега ќе видиме дали ќе биде успех или разочарување.
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Ја немам гледано серијата, ама според пилотот и тоа што прочитав, сите ја фалат досега. :)
Мислам дека фали ваква серија која ќе изобилува со убави пејсажи, убав развој на приказна и слика за животот на пиратите. Шо и како ќе биди од серијава ќе си каже времето, искрено се надевам дека ќе биде добра затоа што сакам филмови/серии со пирати.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Педер бил овај море ќе се разјасни со последната епизода.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
S02E05 ако мислиш за оваа ја гледав вчера .
Не ја гледаше сцената ко ќе зашлапаат со јазик после вечера а жена му ќе гледа? Цел скандал ќе биде дека се педери, а татко му лордот ќе среди за мубает низ чаршију дека демек овај швалер и бил и ќе го затвори син му во лудница дека не можел да го преболи неверството нејзино. Се за добриот глас на фамилијата.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Не ја гледаше сцената ко ќе зашлапаат со јазик после вечера а жена му ќе гледа? Цел скандал ќе биде дека се педери, а татко му лордот ќе среди за мубает низ чаршију дека демек овај швалер и бил и ќе го затвори син му во лудница дека не можел да го преболи неверството нејзино. Се за добриот глас на фамилијата.
Да го гледав.Па баш за тоа ти зборам он прво жена му ја среди па сега испадна и него дека го средил .Се мислам дали понатака да ја гледам серијава после оваа епизода ,ептен заради ќерка му може да продолжам :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Трилер епизода не очекував такво нешто :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom