Black Mirror

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Совршенство. Сите епизоди ми се допаднаа, третата Shut up and dance најмногу.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Серииишшштееее!!!

Само што ја изгледав San Jupinero епизодата. Таман помислив каква врска има оваа епизода со досегашниве.. кога .. каква идеја! Не ми се верува. Колку добро сработено, амбиент и музика леле. Со две раце потпишувам за да одам на такво место :D Незнам како @Anon и дал најслаба оцена од оваа сезона :D. Вечер ќе ги гледам последните две епизоди. Се заљубив у црнката:love:

.. и уште еднаш, музиката!!!:love::love::love::love::love:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
San Junipiero може да има сиквел, мада и мене некако најтапа ми беше, прептоставував нешто со виртуелна реалност дека ќе биде...и онаа со хорор играта ми беше онака мех, првата и третата епик епизоди, посебно третата ми беше ептен јака.
Уште шестата ми остана, никако да се натерам да ја изгледам, ваљда викендов ќе биде...

http://screencrush.com/black-mirror-san-junipero-sequel-owen-harris/
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153

Наградно прашање: во колку епизоди ја пуштија/пееја песната? :icon_lol:
Заразна е btw...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Ја изгледав White Christmas, одлична, доликува на стандардот на другите епизоди. Таа нешто како посебна, special некој или 0-та еп од 3-та сезона? Пошто во преводот така ја пишуваше. Не е ни важно, продолжувам со 3-та сезона, ова мора да се испоштува (y)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
ЗАШТО АМА ЗАШТО НИКОЈ ДОСЕА НЕ МИ КАЖАЛ ЗА СЕРИЈАВА!?!?!?!?!??!?!?!?!?!

прејако.

сите епизоди се прејаки ( изгледав 2 сезони за 1 вечер, да ти ебам искачање у сабота и све по список) морам да истакнам дека серијава е одлична критика на денешнава затапувачка технологија и нашата опседнатост со истата.
Ме остави без зборови.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
ЗАШТО АМА ЗАШТО НИКОЈ ДОСЕА НЕ МИ КАЖАЛ ЗА СЕРИЈАВА!?!?!?!?!??!?!?!?!?!

прејако.

сите епизоди се прејаки ( изгледав 2 сезони за 1 вечер, да ти ебам искачање у сабота и све по список) морам да истакнам дека серијава е одлична критика на денешнава затапувачка технологија и нашата опседнатост со истата.
Ме остави без зборови.
Charli Brooker е автор, а пред Блек Мирор има и други серии во кои што учествувал. Сите му се подзабегани
 
S

staycalm

Гостин
San Junipero едно пола епизода не ми беше јасно што се случува и како е оваа епизода за у серијава and then shit happened and I was shook :icon_lol: Најверојатно единствена епизода е со среќен крај ова?
Инаку според досега гледаното, најдобри ми се White Bear и Shut up and dance. Кој мастерпис серија е ова е немогуќе[DOUBLEPOST=1511898174][/DOUBLEPOST]Туку ја читав темава од почеток, дали прва сезона има 4та епизода шо на имдб не ја пишува или ја сум глуп и погрешно сфатив од пишаното на првите страни? :cautious:

Дали црнецот беше педо? Знам дека нешо pervert му викаа бат стил?
 
Последно уредено од модератор:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Утре премиерата, во сабота на торенти.

#excited :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom