Bin bir gece - Илјада и една ноќ

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Па и јас не би соработувал со луѓе кои не преземаат одговорност за своите дела

Инаку, вакви дискусии, со цимерот водиме по секоја епизода :pos2: :pos2: :pos2:
Ај ти со цимерот, ама јас на скајп со една другарка што ја коментирам live :kesa:
заврши серијава? :vozbud::bravo:


само да не ја репетираат :angry3:
Ц, не се радувај прерано, има уште заплети и расплети, ехееее... Не завршува тоа тек така, комплицирани работи се тоа, не е зае*анција :)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Досадна ми стана серијава у последно време, се испреврти дејствиево:tapp:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
па не е лоша богами..

П.С денешнава серија стварно е добра.. уффф со душа чекам да видам шо ке се деси утре.. неможам да ја најдам серијава на нет инаку таму ке ја барам :)
 
Е

експерт

Гостин
Забележав дека овие од А1 ги кратат епизодите, оригинално оваа денешната е пизода е 60, а кај нас е 80 и некоја.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Забележав дека овие од А1 ги кратат епизодите, оригинално оваа денешната е пизода е 60, а кај нас е 80 и некоја.
Аман бе озбилно? Е свесно идат у пропаст. Серијава е најгледаното нешто на А1, и они ја кратат.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Аман бе озбилно? Е свесно идат у пропаст. Серијава е најгледаното нешто на А1, и они ја кратат.
ако е денешната 60 а кај нас 80 значи ја кратат за подолго да ја емитуваат повеке пари за реклами да земат.. мисли малку:uvo:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
ако е денешната 60 а кај нас 80 значи ја кратат за подолго да ја емитуваат повеке пари за реклами да земат.. мисли малку:uvo:
Shut up!! Kaj нас е 80, а на тв е 60. Ова горе твоево не е кратење, должење е. Од многу мислење ти е.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Shut up!! Kaj нас е 80, а на тв е 60. Ова горе твоево не е кратење, должење е. Од многу мислење ти е.
А1 ги делат епизодите и ги обележуваат со свои бројки (епизоди), а не според оригиналните 90. Тоа баш значи дека ја должат серијата. :wink:
 
С

Спенсер

Гостин
Аман бе озбилно? Е свесно идат у пропаст. Серијава е најгледаното нешто на А1, и они ја кратат.
ако оригинал епизода е 45мин,они ја кратат на 30мин... на секои 3 скратени,имаат 1 цела епизода +... на 90 епизоди испаѓаат мислам 30 епизоди плус (ме мрзи сеа да пресметувам)... значи го продолжуваат времето на прикажување на тв... продолжвуваат за месец дена да речеме,и се пунат пари од реклами:vozbud:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А1 ги делат епизодите и ги обележуваат со свои бројки (епизоди), а не според оригиналните 90. Тоа баш значи дека ја должат серијата. :wink:
ако оригинал епизода е 45мин,они ја кратат на 30мин... на секои 3 скратени,имаат 1 цела епизода +... на 90 епизоди испаѓаат мислам 30 епизоди плус (ме мрзи сеа да пресметувам)... значи го продолжуваат времето на прикажување на тв... продолжвуваат за месец дена да речеме,и се пунат пари од реклами:vozbud:
Aa a jaс разбрав као ги сечат сцените.
 
I

Intex

Гостин
Aa a jaс разбрав као ги сечат сцените.
Камо среќа да ги сечеа.xD
Ми скурчија веќе со серијата, кога и да пуштам ТВ (оти многу често пуштам нели) или е ШеЌерезад, или има некоја реклама за неа.
Па сеа и Ѓумуши, Бандини, какви се не други нема. Готово, ни отидоа телевизиите у пм.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Камо среќа да ги сечеа.xD
Ми скурчија веќе со серијата, кога и да пуштам ТВ (оти многу често пуштам нели) или е ШеЌерезад, или има некоја реклама за неа.
Па сеа и Ѓумуши, Бандини, какви се не други нема. Готово, ни отидоа телевизиите у пм.
Отидени се тие одамна, само ти не си приметил.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom