Bernays Propaganda

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Абе ај, од кога се канам да им одам на концерт и се некако:place: И плус си ветив дека нема да читам впечатоци од концертот, ама не ми додржува.


:cuc:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Супер бендов, идеалите, ги пратам одамна и се` тоа со ред но зошто ако промовираат антикапиталистички, анархични идеи, мораат да свират на толку скапи инструменти?

- Првиот албум ми се свиѓа највиште, вториот скоро ич, третиов ќе видиме :D

- Свака част на бубњарот што издржува толкаво темпо да лупа без грешка, једино сеа шо му падна палицата у петокот али се извади некако :D

- Со среќа нека им е на турнејата. Спремни се ептен за настапи а се гледа дека имаат голема желба и страст за свирење освен ако не глумат на бина дека им е ептен јако ::D

- На повеќе моменти се вртеа кон поединци во публиката и си се смешкаа нешо, што не мора да значи ништо лошо, но мене ете така ми остае некако неубав впечаток. :)

Ах да и цитатот кој највеќе ме тера да ги сакам Бернејс е: „Зошто мора некој да казнува за да не ја губиме контролата“ . Ептен се пронаоѓам во него, ме гаѓа у срце :D
 
B

BBlisto

Гостин
Супер бендов, идеалите, ги пратам одамна и се` тоа со ред но зошто ако промовираат антикапиталистички, анархични идеи, мораат да свират на толку скапи инструменти?

- Првиот албум ми се свиѓа највиште, вториот скоро ич, третиов ќе видиме :D

- Свака част на бубњарот што издржува толкаво темпо да лупа без грешка, једино сеа шо му падна палицата у петокот али се извади некако :D

- Со среќа нека им е на турнејата. Спремни се ептен за настапи а се гледа дека имаат голема желба и страст за свирење освен ако не глумат на бина дека им е ептен јако ::D

- На повеќе моменти се вртеа кон поединци во публиката и си се смешкаа нешо, што не мора да значи ништо лошо, но мене ете така ми остае некако неубав впечаток. :)

Ах да и цитатот кој највеќе ме тера да ги сакам Бернејс е: „Зошто мора некој да казнува за да не ја губиме контролата“ . Ептен се пронаоѓам во него, ме гаѓа у срце :D

1.Ај сеа и ти, каква врска има ова?
2.Идејата на самиот настап беше да се поблиску до публиката, затоа и сцената беше таму каде што беше...Не гледам ништо лошо во тоа...


Инаку се убедливо најдобар бенд од Македонија...Сите три албуми им се феноменални, а текстовите мислам дека не можат никого да остават рамнодушен...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
1.Ај сеа и ти, каква врска има ова?
2.Идејата на самиот настап беше да се поблиску до публиката, затоа и сцената беше таму каде што беше...Не гледам ништо лошо во тоа...


Инаку се убедливо најдобар бенд од Македонија...Сите три албуми им се феноменални, а текстовите мислам дека не можат никого да остават рамнодушен...
Затоа што пропагираат еден вид на минимализам, а минимализам не е да свириш на Гибсон СГ или на џилит нов Фендер. Можеби ептен навлегувам во детали али искрено би очекувал 100% да се држат до нивното бидејќи ги сфаќам многу сериозно за нивните размислувања. Или па пропагандата за стрејтејџот а дознав дека Васко палел цигара .. :D

Него не знам е до мене, но приметивте дека имаше неколку 4-5 души точно одма околу бината на „жуто“ што беа? Мислам дека апла се познаваа :)

ПС. Ако навлегуваме уште малку у детали, зошто има гратис карти за Бернејс? Тоа е многу против анархично зошто по автоматизам не сме сите исти.
 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
142
Поени од реакции
363
Пардон за воскреснување стара тема, но некој да не има инфо што се случи со Тина?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.614
Пардон за воскреснување стара тема, но некој да не има инфо што се случи со Тина?
ништо ново немаше до пред викендов
како што беше, така

не верувам да има некоја промена ни овие два-три дена
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.617
Стварно има некој некакви информации за девојката? Помина доста време од ситуацијата а никаде нема информации.
 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
142
Поени од реакции
363
Ништо не се дозна значи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom