Barclays Premier League 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Barclays Premier League?


  • Вкупно гласачи
    472
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Премиер лигава е хаос... Лидерот има повеќе нерешени од победи, Ние сме патетики дома, Челзи после летечкиот старт, во веројатно, само оние кои ја маваат главата во ѕид, мислеа дека така ке продолжат во целата сезона, Сити не верувам дека ке се задржат тука... Можно е да бидат при врвот до февруари, март, али толку...


И кога Сандерленд и Ливерпул имаат шанси за титулата, тогаш, дефинитвно, ова не е најизендачената, туку ова е најпатетичната и најтрагичната сезона од нејзиното оформување.... Реков и пак, ке речам, кој црн тим ке ја осови ПЛ

--- надополнето ---

И да се надоврзам, добро бе Ли Мејсон, кај ти беа очите, бе ?! Не дека ми е криво, али не е реално...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.261
Поени од реакции
10.375
Ќе не поздрави ваљда, со пуштање на Арсенал и Шити да ги победат, дека 20 бода сте зад нас ...:S А да, најди си го третиот гол на Митко на јутјуб, да не го барам јас.
Добро добро...само да не се сврти тркалото нагло па после да те нема овде и да се криеш!!! Јбг деца тоа е!!!
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Добро добро...само да не се сврти тркалото нагло па после да те нема овде и да се криеш!!! Јбг деца тоа е!!!
А како мислиш нагло? Вие први ние 12ти? Да видам не верувам :).
 
Член од
29 декември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
1. Ман.Јунајтед 38
2. Ман. Шити 38
3. Афронал 35

Поздрав од врвот Лузерпул.... и на 9 Јануари Реина нека си купува мрежичка оти ќе му треба...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
1. Ман.Јунајтед 38
2. Ман. Шити 38
3. Афронал 35

Поздрав од врвот Лузерпул.... и на 9 Јануари Реина нека си купува мрежичка оти ќе му треба...
Вистина е тоа дека вие, Јунајтед сакате да го купите Реина или само шпекулации се од коментаторот на спортклуб ?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.261
Поени од реакции
10.375
Вистина е тоа дека вие, Јунајтед сакате да го купите Реина или само шпекулации се од коментаторот на спортклуб ?
Сакаат ама можат само копачките и гаќичките да му ги купат!!! А ракавиците бонус!!!!

--- надополнето ---

1. Ман.Јунајтед 38
2. Ман. Шити 38
3. Афронал 35

Поздрав од врвот Лузерпул.... и на 9 Јануари Реина нека си купува мрежичка оти ќе му треба...
Гледам почетник си па ај...нека ти биде.....а колку години имаш??? 6 ?? 7 ???
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Добро добро...само да не се сврти тркалото нагло па после да те нема овде и да се криеш!!! Јбг деца тоа е!!!
Хаха, како и да се сврти ти ќе нема шо да збориш, вие си останувате најголемите бедници :S
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.477
Поени од реакции
42.819
хах...како прво рака од жигич имаше и тука си во право, а како второ да те прашам кај виде и кој го виде дека беше во офсајд?
Офсајд имаше само пасивен и тоа од 2-3 играчи.. Ама ај пасивен да речеме немора да се суди.. Ама игра со рака + фаул во исто време.. (му се качи на грбот на Рио мислам).. Е тогаш веќе не знам..

Ама ајде.. Џабе ни е сеа ние да се жалиме на темава, кога поените не се враќаат.. (иако мора да признаам оти вчера ептен ми беше мака, па и денес уште се нервирам..)
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Абе ROSEMBERG не се прави паметен. Гледај си го ти твојот Лузерпул во вториот дел на табелата, а за Манчестер Јунајтед не се сеќирај разбра.......
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Офсајд имаше само пасивен и тоа од 2-3 играчи.. Ама ај пасивен да речеме немора да се суди.. Ама игра со рака + фаул во исто време.. (му се качи на грбот на Рио мислам).. Е тогаш веќе не знам..

Ама ајде.. Џабе ни е сеа ние да се жалиме на темава, кога поените не се враќаат.. (иако мора да признаам оти вчера ептен ми беше мака, па и денес уште се нервирам..)
Во право си. Пасивен имаше и не се суди, а за рака и фаул имаше сигурно
 
В

Вори

Гостин
Инвазија на Манчестеровци еј,да не може чоек на темава да влезе...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom