Australian Open 2019

Кој ќе го освои Australian Open 2019?

  • Novak Djokovic

    Гласови: 7 36,8%
  • Kei Nishikori

    Гласови: 0 0,0%
  • Lucas Pouille

    Гласови: 2 10,5%
  • Milos Raonic

    Гласови: 0 0,0%
  • Stefanos Tsitsipas

    Гласови: 0 0,0%
  • Rafael Nadal

    Гласови: 10 52,6%

  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За тенисов каде наоѓате стримови? За утре за финалето ќе ми треба :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Со ова ниво на Новак ќе му треба помош од Зевс, Буда и уште некој Бог за да победи. Денес одигра не во GOAT mode него во нешто над тоа, буквално го посра Пуј. По мене 3-1 Ноле
Ok stek ne igra prodiv magdincev ne glumi ludilo, servis gledam promenil i mu go sporeduvaat so toj od 2010, statistika pred nekoj den gleav pred da igra nole vo polufinale, odamna ne bil ubitacen rafa odma posle servisot, sporeduvaa so porano statistika na osvoeni poeni posle prvi razmeni, drasticno e ripnat toj procent na AO.
Taka da 50-50 situacija e ova momentalno, da receme blag favorit deka e novak ama da ne se ponasame sea ko da igra rafa na zemja i da se znae epilogot odnapred, bez razlika sto ova e omilen slem za novak.

Ja mislam deka mozat da doguraat i do 5 seta, i dvajcata se strasni, bez razlika sto nemaa nekoj poseriozen ispit do sea, ko i pred 7 godini, nijansi bi trebale da odlucat.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ok stek ne igra prodiv magdincev ne glumi ludilo, servis gledam promenil i mu go sporeduvaat so toj od 2010, statistika pred nekoj den gleav pred da igra nole vo polufinale, odamna ne bil ubitacen rafa odma posle servisot, sporeduvaa so porano statistika na osvoeni poeni posle prvi razmeni, drasticno e ripnat toj procent na AO.
Taka da 50-50 situacija e ova momentalno, da receme blag favorit deka e novak ama da ne se ponasame sea ko da igra rafa na zemja i da se znae epilogot odnapred, bez razlika sto ova e omilen slem za novak.

Ja mislam deka mozat da doguraat i do 5 seta, i dvajcata se strasni, bez razlika sto nemaa nekoj poseriozen ispit do sea, ko i pred 7 godini, nijansi bi trebale da odlucat.
Од 2013 Рафа му нема земено сет на Ноле на тврда подлога, 7-0 е скорот без загубен сет за Ноле. 6-0 има во финалињата на АО, не може 50-50 да е овој меч, фаворит е Новак што нормално не значи дека ќе освои ама ете според мене ќе победи утре.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
2012 играа многу јако финале и Новак едвај победи, кога ќе биде утакмицава у колку саат утре?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Чекајте бе прв сет е..
Мизерија Рафа до сега, со спуштени гаќи искочил. Мислиш прво финале му е.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.290
И ете го тоа Стефан што ви го збореше вчера.

Лагано Новак тепа тука 3-0 или 3-1, се очекуваше ова.

Ем Новак е предобар, ем Рафа последниве пар години се губи против Роџер и Новак.

За жал нема да гледаме уште една утакмица како таа на Вимблдон, тогаш Новак уште се враќаше од повредата, ама вака здрав Новак едноставно не може да биде запрен од Надал.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.325
До сега Ноле е извонреден, но ќе има пад во неговата игра, колку ќе искористи Надал ќе видиме.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Џогирање патос со Рафа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom