Australian Open 2018

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Stefan-kobe, 11 јануари 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.704
  Допаѓања:
  53.269
  Не мириса на добро ова, али ајде да видиме што ќе биде, да не јадеме трици пред време.
   
 2. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Некој информација за дождов? Се очекува ли скоро почнување на мечевите?
   
 3. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.281
  Допаѓања:
  1.668
  Сеа не врне ама дур да ги исчистат(исушат)терените ....
   
 4. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Еве на eurosportplayer има 2 терени кои се снимаат, као се спремаат децава што бркаат топки, но според прогнозата ќе има дожд со веројатност над 80-90% за неколку саати, така да ништо повеќе од одигрување на еден меч по терен
   
 5. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.970
  Истиве муабети беа за Роџер лани.. 6 месеци не играл, ваков бил таков бил. Па прво коло коа се мачеше со ЈИРГЕН МЕЛЦЕР 98193 годишен, го отпишаа сите. Човекот си лапна титула, со 3 меча по ред у 5 сета. Така да, нема тенисер што ако не се надева дека е доволно спремен да е конкурентен, би играл.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Дел Потро има 1.33 квота во финалето против Баутиста Агут. Го има некој гледано? Според мене, изненадувачки ниска квота. Нешто е проблемот со Агут или ДелПо игра фантастично? :)
   
 7. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  23.132
  Допаѓања:
  20.094
  toa ide od mec u mec, se prati povredata, federer otide povreden na finalniot masters u london pred 3 godini mislam, stigna vo finale i 5 do 12 otkaza, iako bil spremen da igra, ama kako sto rece on, nedovolno za da mu parira na protivnikot, vo slucajot novak.
  Laktot kaj novak mu vlijae na servisot i forhendot najvise, bez ovie 2 udara zasto bi igral bilo koj, uste ne e 100% zalecen toa e fakt, no e dovolno zalecen za da prijavi ucestvo, a kako ke se odviva tekot na nastanite neznae nikoj, ja se somnevam deka laktot negov ke go izdrzi slemov ali ko sto rekov, daj boze da sum greska, toa e samo moe mislenje.
  Znaci ne praam muabet deka ne igral pola godina na turniri, ako e fit i nema problemi so laktot, moze i do kraj da ide, toa ne go negiram, ipak e roden sampion i go ima to sampionski inat ko i federer sto go ima, ili nadal, ama ako go ebe laktot dzabe praime muabet za sve, u takva situacija ne moze na nitu eden teniser da mu parira na turov.
   
  На The King of Clay и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 8. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.643
  Допаѓања:
  13.173
  Надал освојува.
   
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Без изгубен сет. :ROFLMAO:
   
 10. Feisty

  Feisty

  Член од:
  1 декември 2014
  Мислења:
  1.304
  Допаѓања:
  2.277
  Пошо Агут играше 3 тајбрејка и 3 саата у полуфинале, али ете го пак доби :D
   
 11. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.281
  Допаѓања:
  1.668
  Zemav playerot,ama minus imaat sto ne pisuva na koj prenos kogo go davaat....se macam da najdam toa sto sakam da go gledam,kako da gi iskontaktiram nekako ovie majmunive od eurosport :D :D
   
 12. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.970
  Стивенс нема добиено меч, од титулата на УСО :confused:...
  --- Споено дупло мислење, 15 јануари 2018 ---
  Каква партија на Бенчич :bravobe:
  Ако ја заобиколат повредиве сезонава, очекувам добри резултати.
  Родителите на Федерер у ложа и беа (y).
   
  Последно уредено: 15 јануари 2018
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  На официјалниот сајт (ausopen.com) види на кој терен игра мечот што сакаш да го гледаш и во search na EurosportPlayer напиши го. Пример Schwartzman игра на Court 22, пишуваш во search само 22 и теренот што ќе ти излезе го уклучуваш. :)
   
  На Chazzspaz и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 14. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.970
  На Del Boy и Stefan-kobe им се допаѓа ова.
 15. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.753
  Допаѓања:
  13.389
  Дај скрин да видиме како изгледа тоа чудо ( :
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: