Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

2

~2A

Гостин
Само што го изгледав анимето, прејако!!
Единствена мана во последната епизода може да биде тоа што не ни дадоа малце повеќе информации за Титаните, за да бидеме позагреани за втора сезона (ако ја има).
Несакам да читам манга, поготово не ваква каде што има ептен акција и ефекти. Друго е чувството кога гледаш анимација, друго е кога гледаш само слики.
Во исчекување на втора сезона, а ако ја нема, срам да им е зашто анимево има премногу квалитет и жално е ако не се искористи!
Во последната епизода и мангата има доста измени, така да не знам како би го извеле ова во втора сезона. Веројатно ќе има втора сезона, така читав низ интернет.

P.s art-от на мангата е доста лош, така да... чекај си втора сезона. :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ова звучи интересно. Го прочитав првиот пост за анимето и ми изгледа како доста интересна приказна, а и баш ми се гледаше некоја добра анимација во последно време. Последното јапонско нешто што го гледав беше Dragon Balls пред можеби 5-6 години и повеќе. Ја пуштив првата сезона да се симнува па од утре почнувам да ја гледам. Туку, како што гледам сеуште ја нема синхронизирано на англиски па ја симнувам на јапонски како што си е оригиналот. Може да се најдат добри преводи на англиски нели?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ова звучи интересно. Го прочитав првиот пост за анимето и ми изгледа како доста интересна приказна, а и баш ми се гледаше некоја добра анимација во последно време. Последното јапонско нешто што го гледав беше Dragon Balls пред можеби 5-6 години и повеќе. Ја пуштив првата сезона да се симнува па од утре почнувам да ја гледам. Туку, како што гледам сеуште ја нема синхронизирано на англиски па ја симнувам на јапонски како што си е оригиналот. Може да се најдат добри преводи на англиски нели?
Simni ja so zalepen angliski titl. Ja ima na zalivot, vo 720p. :)
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Ова звучи интересно. Го прочитав првиот пост за анимето и ми изгледа како доста интересна приказна, а и баш ми се гледаше некоја добра анимација во последно време. Последното јапонско нешто што го гледав беше Dragon Balls пред можеби 5-6 години и повеќе. Ја пуштив првата сезона да се симнува па од утре почнувам да ја гледам. Туку, како што гледам сеуште ја нема синхронизирано на англиски па ја симнувам на јапонски како што си е оригиналот. Може да се најдат добри преводи на англиски нели?
Што ќе симнуваш. Ја имаш тука, башка и на српски е.

Пиши си attack on titan - http://piraterijaw.at.ua/ и ќе ти излезе, или пак како сакаш. :D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Што ќе симнуваш. Ја имаш тука, башка и на српски е.

Пиши си attack on titan - http://piraterijaw.at.ua/ и ќе ти излезе, или пак како сакаш. :D
Ретко преферирам да гледам филмови и серии по пиратерија, филмовизија и такви страни. Пред се поради квалитетот на снимката, некогаш се солидни и може да се изгледа филм како што треба ама повеќето се за никаде. Посебно анимација во никој случај не би сакал да гледам на некоја издркотина снимка. Како и да е еве го уште пола саат и готов ми е торентот, цела сезона во 720p.[DOUBLEPOST=1401313109][/DOUBLEPOST]
Simni ja so zalepen angliski titl. Ja ima na zalivot, vo 720p. :)
Ќе се снајдам за превод, BS Player сам наоѓа преводи а има и неколку страни каде што најдов англиски преводи за серијата. И нормално дека во 2014 нема да гледам анимација на кино снимка, 720p рулз!

EDIT: Сега ја пуштив првата епизода и гледам има залепено англиски превод :vozbud:
Изгледа нема да спијам вечерва!
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Го почнав анимево пред некој ден и стигнав до 11 еп. Многу интересно и заразно (y)
 
E

Epsilon

Гостин
не сум толку љубител на Марвел али би сакал да го видам вулверин како ќе се снајде со титаните :P
Да не навлегуваме во Marvel ама би било интересно да се убаци од нигде-никаде Hulk и да ги истепа сите. (Нешто што успеа да го направи во Hulk vs The Avengers, Captain America и Thor.)
 
H

HoT IcE

Гостин
Си ја симнав 720п, ќе ја почнам сеа. Голем фан сум на аниме, ама ако некој не ми предложи добро аниме, нема ни да ми текне да барам. А серијалов ми го предложи еден колега кој многу гледа вакви и ми рече дека е ептен добра.
 
H

HoT IcE

Гостин
Си ја симнав 720п, ќе ја почнам сеа. Голем фан сум на аниме, ама ако некој не ми предложи добро аниме, нема ни да ми текне да барам. А серијалов ми го предложи еден колега кој многу гледа вакви и ми рече дека е ептен добра.
Да се самоцитирам дека ја завршив серијава. Феноменална е. Одамна не сум гледал волку добро аниме, каква акција, story & character build-up со Микаса и Ерен, фантастично! Вчера гледав од 2 до 11 навечер, не се сеќавам да сум бил толку загреан за аниме одамна, со секоја епизода како одминува што гледав се повеќе и повеќе се интересирав. Едвај чекам втора сезона.
И еден предобар арт шо го најдов на нет за Ерен, бонус.
eren-attack-on-titan-12.jpg
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Mikasa и Eren character build up? Mikasa e badass по дифолт, а Ерен е одмаздољубив. Толку.
Единствениот лик што има некаков карактер е Jean. И Armin донекаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom