Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Немаат ништо најавено колку што знам за втора сезона.

Со оглед на тоа дека мангата е популарна а првата сезона имаше одлична критика и собра многу фанови - се очекува да направат и втора сезона од анимето.
 
2

~2A

Гостин
Со оглед на тоа дека мангата е популарна а првата сезона имаше одлична критика и собра многу фанови - се очекува да направат и втора сезона од анимето.
Да, и избрана за најчитана манга за 2013 беше. :)

Еве што изјавиле..
http://animephproject.wordpress.com/2013/09/29/shingeki-no-kyojin-no-second-season-yet/


Според мене, можеби за 3-4 години.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Сигурно ќе направат, не ми се верва со толку голема популарност на анимето да не направат втора.
 
G

garthok

Гостин
Прилично заразно аниме,титаниве ги претерале малце со сикс пек нафирцани лол
 
2

~2A

Гостин
Прилично заразно аниме,титаниве ги претерале малце со сикс пек нафирцани лол
За мене едно од подобрите аниме серии што сум изгледал беше. Многу добра анимација и музика, а уште подобра приказна. (иако некои сцени беа повторувани, не за џабе го викаја Shingeki no Budget) :icon_mrgr:

Откако ќе догледаш анимето, префрли се на мангата, интересно е дејствието понатаму.
Мангата не е толку добро цртана (доколу си манга фан, би го воочил тоа), но сепак шмекот го има сеуште. xD


Совет: Почни ја отпочеток да ја читаш затоа што, или впрочем на последната епизода/чаптер затоа што има кратено некои сцени.
 
G

garthok

Гостин
За мене едно од подобрите аниме серии што сум изгледал беше. Многу добра анимација и музика, а уште подобра приказна. (иако некои сцени беа повторувани, не за џабе го викаја Shingeki no Budget) :icon_mrgr:

Откако ќе догледаш анимето, префрли се на мангата, интересно е дејствието понатаму.
Мангата не е толку добро цртана (доколу си манга фан, би го воочил тоа), но сепак шмекот го има сеуште. xD


Совет: Почни ја отпочеток да ја читаш затоа што, или впрочем на последната епизода/чаптер затоа што има кратено некои сцени.
Важи да дочитам првин death note (мхм, конечно се нафатив да ја читам) до volume 3 chapter 20 сум па обавезно идам на ова.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Стварно е топ аниме-то, ама ептен го тупат со тоа што не ваѓаат нови епизоди, а некако неможам да се нафатам да ја читам мангата, само наруто читам, али и со тоа многу претеруваат, 10 години додека заврши, здосадува веќе, барем мене :D
 
2

~2A

Гостин
Стварно е топ аниме-то, ама ептен го тупат со тоа што не ваѓаат нови епизоди, а некако неможам да се нафатам да ја читам мангата, само наруто читам, али и со тоа многу претеруваат, 10 години додека заврши, здосадува веќе, барем мене :D
Мене последните неколку чаптери од Shingeki ни малку не ми се допаднаа, некако веќе не се знае ни кој јади ни кој пие, со други зборови на никого да не му веруваш. :icon_mrgr:

Наруто изгледа оваа година ќе заврши мангата, така да... анимето би потраело барем уште малку. :)
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Стварно е топ аниме-то, ама ептен го тупат со тоа што не ваѓаат нови епизоди, а некако неможам да се нафатам да ја читам мангата, само наруто читам, али и со тоа многу претеруваат, 10 години додека заврши, здосадува веќе, барем мене :D

За Шингеки но Кјоџин не се знае кога ќе продолжи некои викаат накај 2015,оти авторот не верувал дека толку ќе биде успешно анимето,па сеа ја менува мангата за да не ги разочара фановите.
 
2

~2A

Гостин
За Шингеки но Кјоџин не се знае кога ќе продолжи некои викаат накај 2015,оти авторот не верувал дека толку ќе биде успешно анимето,па сеа ја менува мангата за да не ги разочара фановите.

Како мислиш, ја менува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom