ATP Miami 2015 - Sony Open Tennis Masters 1000

Кој ќе излезе како победник во Мајми ( не се мисли на кој има најјака жена )


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Дефинитивно сонцето му е голем проблем на Ноле. На високи температури како да се гуши. Затоа на РГ не може никогаш да биде на свое ниво. Само не ми е јасно како успева решеваките сетови да ги добие со нула (по кој знае кој пат). И тоа со тенисери од топ 10.
Кои муда се тоа. Таман ќе успее сите да ги убеди дека е готов и веднаш потоа 6:0.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
Не знам ни јас, нешто со некој од публика и асално го запцу. Класично Ноле понашање, а и за очекување беше со оглед на тоа како го изгуби сетот. :D[DOUBLEPOST=1428267373][/DOUBLEPOST]
Дефинитивно сонцето му е голем проблем на Ноле. На високи температури како да се гуши. Затоа на РГ не може никогаш да биде на свое ниво. Само не ми е јасно како успева решеваките сетови да ги добие со нула (по кој знае кој пат). И тоа со тенисери од топ 10.
Кои муда се тоа. Таман ќе успее сите да ги убеди дека е готов и веднаш потоа 6:0.
Која муда е човече Мареј да не може 4 пати по ред смеч да погоди? :pos:
Не сакам никако да го омаловажам Ноле, најдобар е моментално без конкуренција, ама за какви муда збориш во третиот сет... Муда е она што го изигра против Федерер на УСО 2011, на 40-15 и две меч топки он игра лабав ритерн и погодува ко од шала. Исто и против Мареј во Шангај 2013 кога си изигра хот дог удар во гем каде Мареј сервираше за титула и беше на 2 поена ако не се лажам од победата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Bozino me pretrka so klasikot :) .
Edno od najloshite finalinja shto gi imam gledano , Djovak pod negoviot prosek vo site elementi, osven standardno riternot vo tretiot set mu beshe vrven . E koga vakov Djovak ne uspea Marej da go pobedi , koj go ebe , ne zasluzuva da go vbrojuvaat vo golemata cetvorka . Pa i taa alibi komunikacija so negoviot box, shto glumi koj go znae .Sepak , pobeda si e pobeda . Ne mi e jasno samo zoshto organizatorite go stavat finaleto vo vakov termin. Mesto da gledame vrven tenis , gledame dvajca kako se izmacuvaat , igraat pacerski , se ceka greshka , se nema sila za poagresiven tenis vo serija . Ne im ja razbiram logikata.Djovak vo edno e impresiven i unikaten , najuniverzalen igrach e, moze da igra vrven defanziven tenis a i vrven ofanziven . Ne znam dali im beshe takov game planot so Beker ili sonceto mu ja eba mamata , ama da odigrashe na pola agresivno kako so Klizan na primer , ke beshe mnogu polesna pobeda. Novaku , biraj pamet , namali gi tie oscilaciite shto te ,,krasat,, , imash zlato vo racete, mozesh site partal da gi pravish , edna klasa si nad drugite , rushi rekordi i statistiki , pokazi im koj e kum koj e svat po nashki kazano . IDEMOOOOOOO
Се во ред, само не ми е јасно како ти успева инстантно да се појавиш после секоја победа на Новак, а после финалето во Дубаи како вонземјани да те имаа киднапирано.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
Се во ред, само не ми е јасно како ти успева инстантно да се појавиш после секоја победа на Новак, а после финалето во Дубаи како вонземјани да те имаа киднапирано.
Лесни 2-0 беа за Новак тоа. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Се во ред, само не ми е јасно како ти успева инстантно да се појавиш после секоја победа на Новак, а после финалето во Дубаи како вонземјани да те имаа киднапирано.
Mnogu raboti ne ti se jasni , ne samo gornoto. Koga gubi Novak isto taka komentiram , ne znam od kaj toj vpechatok . E sega ako ne sum bil vo prilika , otsuten , bez ineternet , toa e drugo dvaese. Inaku sum go pcuel i pizdel baajagi , proveri ako ne te mrzi
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Не знам ни јас, нешто со некој од публика и асално го запцу. Класично Ноле понашање, а и за очекување беше со оглед на тоа како го изгуби сетот. :D[DOUBLEPOST=1428267373][/DOUBLEPOST]
Која муда е човече Мареј да не може 4 пати по ред смеч да погоди? :pos:
Не сакам никако да го омаловажам Ноле, најдобар е моментално без конкуренција, ама за какви муда збориш во третиот сет... Муда е она што го изигра против Федерер на УСО 2011, на 40-15 и две меч топки он игра лабав ритерн и погодува ко од шала. Исто и против Мареј во Шангај 2013 кога си изигра хот дог удар во гем каде Мареј сервираше за титула и беше на 2 поена ако не се лажам од победата.
Изгледа забораваш под какви услови се играше мечот. На такво сонце смечовите не се воопшто лесни. Исто така што не промашуваше Мари во првиот сет. Сето тоа беше после 2.5 часа игра на +27 и тоа не против било кој. Ако се сеќаваш и Роџер промаши во ИВ во третиот се неколку чисти смеча а тој е убедливо најдобриот играч на мрежа. Сето тоа е гејм план на Ноле. Мора да се согласиш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
Изгледа забораваш под какви услови се играше мечот. На такво сонце смечовите не се воопшто лесни. Исто така што не промашуваше Мари во првиот сет. Сето тоа беше после 2.5 часа игра на +27 и тоа не против било кој. Ако се сеќаваш и Роџер промаши во ИВ во третиот се неколку чисти смеча а тој е убедливо најдобриот играч на мрежа. Сето тоа е гејм план на Ноле. Мора да се согласиш.
Ок сето ова, него збореше за некакви муда кои според мене не дојдоа до израз баш денес. Не дека Ноле играше ко пичка али кога зборам за муда зборам за апла такви ситуации како тие погоре што ти ги напоменав. Денес Ноле тактички го сјеба Мареј, а богами и физички.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Ако јас се прашувам за Ноле е најдобро да ги прескокне наредниве 2 мастерса а може и три. Или барем формално да се појави на нив.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Andy Murray
7 mins ·
Congrats to Novak on a great start to the year.. However this egg today wasn't appreciated on easter.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.245
Поени од реакции
4.453
Ја ако се прашувам, барем 2 од 3 треба да освои.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Лесни 2-0 беа за Новак тоа. :D
Stef , abe se zaboravam da te pitam, taka kako golem struchnjak i poznavach na likot i deloto na Rafa , sho se deshava so nego. Ja bara li formata (ja vekje tri meseci pominaa) , tempira li za RG :) ili taj mu e maksimumo , ne moze da go drze tava tempo sho si go nametna a i drugite go pretrkaa . Stvarno me interesira[DOUBLEPOST=1428269125][/DOUBLEPOST]
Ако јас се прашувам за Ноле е најдобро да ги прескокне наредниве 2 мастерса а може и три. Или барем формално да се појави на нив.
zoshto ? Pa evropskiot del na zemja e pomalce naporen najmnogu zaradi klimata
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
A od komentiranje na potforumot mi e najjako koa pobeduva Novak i shtama e, gi nema drugite, posebno tie so se pojavuvaat od titula na titula za Federer:rolleyes:, da ne potsetat kako nisto ne e gotovo so nego, na kraj kraeva ne e obvrska da se komentira i da se objasnuva zosto ne iskomentiral nekogo.

novakmiamititle.JPG
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
A od komentiranje na potforumot mi e najjako koa pobeduva Novak i shtama e, gi nema drugite, posebno tie so se pojavuvaat od titula na titula za Federer:rolleyes:, da ne potsetat kako nisto ne e gotovo so nego, na kraj kraeva ne e obvrska da se komentira i da se objasnuva zosto ne iskomentiral nekogo.

Прегледај го приврзокот 118435
Овие појаки се


Го добива Мари мечот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom