ATP тенис - општа дискусија

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
puuu emocii i jas dlaboko go doziveav ova
kae nole i kako go dozivuva ova hahaha
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ајде мрш, да ти ебам ѓубрето медведско.

Сега му останува да ги навредува судиите, во 3-та лига Исток МФЛ.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Огромен чоук на Медведев, милион брејк топки не искористи и ненормално колку му падна сервисот после првиот сет. А баш сакав да си го вратам аватарот...

Честитки за Рафа, воопшто не ме изненади што се врати од 0-2.
Уште не ми е јасно зошто Кобе и милион други негови фанови беа толкави песимисти пред финалето (не зборам за темава само). Низ цел интернет фановите на Надал се имаа предадено пред мечот, како никогаш да не го гледале ебате.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
2.6 квота беше за Надал,хендикеп локум :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Tret set, 2-3 i 0-40 za medvedev, tuka sve u tri lepe mu otide narocito so poenot na 15-40. Defenicija za sampion, luzer i choker bese mecov, a i zasto nikad nisto priblizno na golemata trojka nema da vidi tenisov. Dodadi na ova i kakov prosek e medo na zemja i treva, ne postoi pola sezona a e predvodnik na novive generacii.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Огромен чоук на Медведев, милион брејк топки не искористи и ненормално колку му падна сервисот после првиот сет. А баш сакав да си го вратам аватарот...

Честитки за Рафа, воопшто не ме изненади што се врати од 0-2.
Уште не ми е јасно зошто Кобе и милион други негови фанови беа толкави песимисти пред финалето (не зборам за темава само). Низ цел интернет фановите на Надал се имаа предадено пред мечот, како никогаш да не го гледале ебате.
И во двата случаи се работи за немање муда, што Медведев што фановите на Могли!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom