ATP тенис - општа дискусија

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.996
Јас ќе ти уплатам на коефициент 10. Најсериозно. Колку можам максимум да уплатам?
10,000 комотно.. Ако освои Надал ти го потпишувам станот.. Ако не освои, ми префрлаш 10 бона.. Нормално, доколку почне турнирот а се откаже/повреди, бетот си стои..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
10,000 комотно.. Ако освои Надал ти го потпишувам станот.. Ако не освои, ми префрлаш 10 бона.. Нормално, доколку почне турнирот а се откаже/повреди, бетот си стои..
И ако освои Надал конечно ќе те запознаеме сите преку емисијата срце на дланка.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.277
И ако освои Надал конечно ќе те запознаеме сите преку емисијата срце на дланка.
И да не освои пак има шанси да го запознаеме, ако видат што глупости пишува од дома стан ќе препишувал :D:ROFLMAO:
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
10,000 комотно.. Ако освои Надал ти го потпишувам станот.. Ако не освои, ми префрлаш 10 бона.. Нормално, доколку почне турнирот а се откаже/повреди, бетот си стои..
Ти собери пари колку што можеш, подели го тоа со 10 и јави ми колку. Не се прави мангуп на батерии.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Факт е дека Надал не е фаворит број 1 на Ролан Гарос, ама 14 пати да го освоиш турнирот, не изгледа како мала работа. Плус сите знаете за сите рекорди и надреални статистика на земја... колку и да е надвор од ритам, сепак мислам дека има реални шанси да освои и годинава.

@izimanisnajper @Sladoledzija good luck :)
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.996
Имаш спремни 10 000 евра? Кога да дојдам Скопје да се договориме на адвокат?
нели 10.000 сакаш да уплаќаш? Сеа нешто ме ребраш или? Те чекам ајде на уплата, не се секирај за исплатата, станот е спремен.. Патем, многу се мали шансите да има исплата, ја не знам зошто сакаш да фрлиш во бунар 10,000е, ама ете да не ти идат фира, уплати си кај мене на 10 квота..
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
нели 10.000 сакаш да уплаќаш? Сеа нешто ме ребраш или? Те чекам ајде на уплата, не се секирај за исплатата, станот е спремен.. Патем, многу се мали шансите да има исплата, ја не знам зошто сакаш да фрлиш во бунар 10,000е, ама ете да не ти идат фира, уплати си кај мене на 10 квота..
Прибери се што пишуваш, оти ако прочита жена ти, ќе останеш без станот и без јас да уплатам. А и без жена.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Јас би му го зел без око да ми трепне, ако е доволно глуп да регулираме легално пред почетокот на турнирот.

10к влог се прежалуваат и да ги изгубиш, особено кога се кладиш на атлета топ 5 во светот кој игра на подлога шо ја обожава.
 
B

BigMac

Гостин
Таква кладба се прави само на нотар со заверка ,не си играјте бајрам на памет да не останеш на улица @Sladoledzija .
Пуштите кладба некоја на заебанција не се будалете
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Јас би му го зел без око да ми трепне, ако е доволно глуп да регулираме легално пред почетокот на турнирот.

10к влог се прежалуваат и да ги изгубиш, особено кога се кладиш на атлета топ 5 во светот кој игра на подлога шо ја обожава.
Би му го зел и јас, само што тој мисли дека е курназ и трол во обид. Нула се шансите да се искоцка со станот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
10к влог се прежалуваат и да ги изгубиш, особено кога се кладиш на атлета топ 5 во светот кој игра на подлога шо ја обожава.
Forava so vakvive kladbi e so imas win-win situacija ako e nekoj tolku budala da prifati, uplajkas 90k na Nadal da ne osvoji i imas ili 30 cisti ili si na 0 ako osvoi, ili si -10 ako sladoledot iscezne :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom