ATP тенис - општа дискусија

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615


Ништо не ти е спинувано, како што го постираа на ББС во моментот кога го копирав, така го ставив. Тоа што дообјаснил министерот уште повеќе го става во гомна, затоа што очекувањето беше дека ќе докажат дека лажирал нешто. Ова е класично политичко мрсомудење, нема никаква законска основа.

Не ти е малку срам што се палиш на изјави на политичари?
ne. ova e igranje na sigurna pobeda. isto ko i advokatite na nole vo prviot spor. odbija diskusija za dali imal ili nemal pravo na vlez i cel slucaj go fokusiraa na toa deka na nole mu bile prekrseni pravata za da razgovara so advokatite. pobedija na proceduralna greska na carinicite.

sega im go pravat istoto. nema da diskutirame pravo na vlez, ke diskutirame nesto za koe nema da moze da spremite odbrana.

plus togas advokatite na nole baraa brzo sudenje da nemoze aus da se spremi, sega isto... eve vi 20 saati odbranete go... milo za drago
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
sega im go pravat istoto. nema da diskutirame pravo na vlez, ke diskutirame nesto za koe nema da moze da spremite odbrana.
Јас сум согласен за тоа, кога влегуваат во судница бираат на која карта ќе играат, и едните и другите. Само не ги гледам тие технички работи за кои што зборуваш, ова што го паламуди министерот се многу паушални, произволни заклучоци и не знам како ќе поминат на суд. Ќе видиме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Јас сум согласен за тоа, кога влегуваат во судница бираат на која карта ќе играат, и едните и другите. Само не ги гледам тие технички работи за кои што зборуваш, ова што го паламуди министерот се многу паушални, произволни заклучоци и не знам како ќе поминат на суд. Ќе видиме.
najjako e sto zakonski NE NI MORA ministerot da dokaze toa. zatoa i na taa karta igraa. ko sto rekov milo za drago.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Каква легенда е Карацев, секоја чест за се што постигна последнава година :cuc:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764

I don kihot mislese deka e ,,real men", vitez vo togase kontekst, a ustvari bese samo obicna budala hh. Nole e don kihot na naseto vreme, citajki sektaski teorii na zagovor, trgna vo borba protiv veternicite.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595

Не очекував ништо попаметно да каже,после плескањето на РГ му остана само да јаде гомна на прес :)
Интересно е кога постираш твит од некој си куртон кој го исекол само она што му одговара за да се палат куртони како Урковци и Андеркавери.

Еве ти ја на пример целата изјава
Screenshot_20220115_194910_com.facebook.katana.jpg
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Интересно е кога постираш твит од некој си куртон кој го исекол само она што му одговара за да се палат куртони како Урковци и Андеркавери.

Еве ти ја на пример целата изјава
Прегледај го приврзокот 319456
И што со ова? Повторно е срамна изјавата на Надал.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Зошто? Ај ако не да го укинеме спортот ради еден сељак, м?
Не, туку на негов колега без никаква причина му е забрането да игра на АО. Нека ги прочита изјавите на Зверев, Медведев, Иснер, Венус Вилијамс, па дури и на Киргиос, и нека си го стави прстот на чело.

Каков мочко, не ми се верува. Прво коло да испадне. Заедно со гнојот Циципас.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Зошто? Ај ако не да го укинеме спортот ради еден сељак, м?
Е не, ај да се ложиме на гнасата од човек Надал со неговите изјави или на циркусот што го направи една Австралија. Можете да го мразите и хејтате Ноле, ама да се согласуваш и палиш на постапките на владата на Австралија може да се објасни само со неразумен хејт спрема Ноле како човек и спортист. Зашто нормален објективен човек не би можел да најде оправдување за фашизмот и изживувањето од страна на кретените што ја водат државата.
Далеку е Ноле од светец или маченик во целата ситуација ама ова што му се случува, само некој со личен хејт може да го разбере и оправда. Нит демонстрираат правна држава, нит правилата важат за секого лекција.
Автоматски споено мислење:

Патем, ниеден од останатите тенисери не го оправда, ама повеќето најдоа начин да дадат коректни изјави за ситуацијата, ама не Надал величината ќе продава морал за вакцини. Барем му се испушти да каже дека неќе да игра Новак на турнирот. Сигурно не од страв дека ќе го зарази. Дно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom