ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
ама да се согласуваш и палиш на постапките на владата на Австралија може да се објасни само со неразумен хејт спрема Ноле како човек и спортист.
Не само ова него се сладам и уживам. Само така за скапаници кои свесно шират зараза или лажираат тестови.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Не само ова него се сладам и уживам. Само така за скапаници кои свесно шират зараза или лажираат тестови.
Да не се лажеме. Се сладеше и пред да излезат тие информации. Само тогаш се правдаше со Австралија е држава со закони и правила.
Ни едното ни другото не го оправдувам, ама да не го правеше истото цел свет, за почеток политичарите кои ги величаш и да беше само он, па ај нешто да се згрозиш. И сигурна сум дека и ти како и сите останати свесно или несвесно си допринел за ширење на заразата во некој момент. Така да, признај си дека проблемот ти е личен и продолжи да хејташ :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Се сладеше и пред да излезат тие информации.
Не е точно, провери ми ги сите постови ако сакаш. Секако освен еден каде со гиф го пецнав Урко ама заебанција беше тоа. Ама откако искочија информациите за тоа дека шетал позитивен он не постои за мене. Ја и да сум ширел зараза никад тоа свесно не сум го напраил, особено не по добиен позитивен тест.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Не е точно, провери ми ги сите постови ако сакаш. Секако освен еден каде со гиф го пецнав Урко ама заебанција беше тоа. Ама откако искочија информациите за тоа дека шетал позитивен он не постои за мене. Ја и да сум ширел зараза никад тоа свесно не сум го напраил, особено не по добиен позитивен тест.
Ти ги читам од почеток, затоа и ти реплицирав. Ете нека јас погрешно сум те перципирала, немам намера да се објаснувам.
А глава сечам дека имаш барем еден близок што свесно изложил луѓе на ризик па не си ги избришал од животот, еве нека си ти безгрешен (а сигурно не си, ко што никој не е?)
Да не се разбереме погрешно, нит го оправдувам нит напаѓам Новак, ама ти и Кано го отупевте со сладење од ситуацијата и оправдување на бизарни постапки на Австралиските власти. Во ред е, го мразите сељачето, сфативме.
Тешко е да се сака со онаков ропак од татко додуше :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ме интересира, има ли некое од децава заболено? Или било кој што општо присуствувал на настанот?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Да не бил ропакот, никој од нас немаше да знае кој е Новак Ѓоковиќ.
Иди гледај станови во Софија бе, не туку замарај тука :D
Ме нервира ликот. Скроз субјективно е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Иди гледај станови во Софија бе, не туку замарај тука :D
Ме нервира ликот. Скроз субјективно е.
Срѓан и Софија. Тоа се тие тригери. Ништо поразлично од австралиската влада со невакцинирани од ковид. :D
 
  • Хаха
Reactions: A__

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.072
Поени од реакции
22.114
Ти ги читам од почеток, затоа и ти реплицирав. Ете нека јас погрешно сум те перципирала, немам намера да се објаснувам.
А глава сечам дека имаш барем еден близок што свесно изложил луѓе на ризик па не си ги избришал од животот, еве нека си ти безгрешен (а сигурно не си, ко што никој не е?)
Да не се разбереме погрешно, нит го оправдувам нит напаѓам Новак, ама ти и Кано го отупевте со сладење од ситуацијата и оправдување на бизарни постапки на Австралиските власти. Во ред е, го мразите сељачето, сфативме.
Тешко е да се сака со онаков ропак од татко додуше :D
ne go mrzam... gajle mi e i za nego i za nadal i za federer lol

novak ne ispolni uslovi za vlez i trebase uste prviot pat da bide vraten. neznam zosto vi e tolku tesko da sfatite deka viza ne garantira vlez vo drzavata i deka aus si ima svoja strategija i zakoni i ednostsvno nesaka nekoj da se podjebava so niv.

nole ima pravo da ne se vakcinira, aus ima pravo da ne go pusti da vleze. tolku e prosto.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
ne go mrzam... gajle mi e i za nego i za nadal i za federer lol

novak ne ispolni uslovi za vlez i trebase uste prviot pat da bide vraten. neznam zosto vi e tolku tesko da sfatite deka viza ne garantira vlez vo drzavata i deka aus si ima svoja strategija i zakoni i ednostsvno nesaka nekoj da se podjebava so niv.

nole ima pravo da ne se vakcinira, aus ima pravo da ne go pusti da vleze. tolku e prosto.
Точно. Требаше да биде одбиен за виза. Се што се случи после тоа беше неразумно и непотребно покажување на сила и моќ. И државата не заслужува величање за постапките што следеа. Бруки
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.072
Поени од реакции
22.114
Точно. Требаше да биде одбиен за виза. Се што се случи после тоа беше неразумно и непотребно покажување на сила и моќ. И државата не заслужува величање за постапките што следеа. Бруки
a zosto da bide odbien? od kade znae sluzbenikot sto mu ja dal vizata dali nole e vakciniran ili ne e? od kade znae dali mozel da primi vakcina ili ne? uslovite za vlez se jasni, gi ima na net u sekoe vreme mozel da si gi proveri...

novak nitu se zamaral da proveri nitu baral info od pravi mesta. on si e kriv.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
ne go mrzam... gajle mi e i za nego i za nadal i za federer lol

novak ne ispolni uslovi za vlez i trebase uste prviot pat da bide vraten. neznam zosto vi e tolku tesko da sfatite deka viza ne garantira vlez vo drzavata i deka aus si ima svoja strategija i zakoni i ednostsvno nesaka nekoj da se podjebava so niv.

nole ima pravo da ne se vakcinira, aus ima pravo da ne go pusti da vleze. tolku e prosto.
prijatel,razbrav deka si tugjino jabano vo Avatralija.Pravnik li si po profesija?Palamudish ovde nebare si vraboten vo ministerstvoto za imigracija na Avstralija.Pravnicki,shto i kako napravil Novak,presudi sudijata Keli pred nekoj den,mu ja vrati vizata.Sega povtornoto kinenje na vizata e cist politicki populizam,za mir vo kukjata shto ve dupcat ,,vashite,, politicari dve godini.Novak nema prekrseno avstraliski zakon.Da,diskreciono pravo ima ministerot da go ebava na Djovak.Ne te razbiram kako ti ne ne razbirash
Автоматски споено мислење:

Ме интересира, има ли некое од децава заболено? Или било кој што општо присуствувал на настанот?
ima,dve se narespiratori,ama Djovak im platil i kjutat,demek nishto ne im e.
A toj od L,ekip imal blagi simptomi, ama Djovak se nafatil na dozivotna penzija od 1000 evra da kjuti.Najverojatno i Nadal na 20 dek se zarazil od toj kosarkarot na Barsa sho se slikal so Djovak,se sretnale vo nekoj mol vo Madrid
A ovie 70000 novozarazeni vo Avstralija se od pred nedela dena koga bil Djovak na aerodromot,cistackata shto djogirala pominala pred nego i posle koga i zavrshila smenata kako cistacka bila na turneja niz Avstralija,bila pevaljka od hobi
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.072
Поени од реакции
22.114
prijatel,razbrav deka si tugjino jabano vo Avatralija.Pravnik li si po profesija?Palamudish ovde nebare si vraboten vo ministerstvoto za imigracija na Avstralija.Pravnicki,shto i kako napravil Novak,presudi sudijata Keli pred nekoj den,mu ja vrati vizata.Sega povtornoto kinenje na vizata e cist politicki populizam,za mir vo kukjata shto ve dupcat ,,vashite,, politicari dve godini.Novak nema prekrseno avstraliski zakon.Da,diskreciono pravo ima ministerot da go ebava na Djovak.Ne te razbiram kako ti ne ne razbirash
Автоматски споено мислење:


ima,dve se narespiratori,ama Djovak im platil i kjutat,demek nishto ne im e.
A toj od L,ekip imal blagi simptomi, ama Djovak se nafatil na dozivotna penzija od 1000 evra da kjuti.Najverojatno i Nadal na 20 dek se zarazil od toj kosarkarot na Barsa sho se slikal so Djovak,se sretnale vo nekoj mol vo Madrid
A ovie 70000 novozarazeni vo Avstralija se od pred nedela dena koga bil Djovak na aerodromot,cistackata shto djogirala pominala pred nego i posle koga i zavrshila smenata kako cistacka bila na turneja niz Avstralija,bila pevaljka od hobi
vizata mu e vratena radi proceduralni greski na granicarite. advokatite togas toa obzalija i ja fokusiraa diskusijata na toa a ne na toa dali imal pravo na vlez.

vtoro sudenje ke bide drugo, nema da moze da se vadi na greskite na granica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom