ATP тенис - општа дискусија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
А турнирот на Јанко Типсаревиќ имаше публика? Има некој што учествувал таму а да има корона?

Тој турнир воопшто не го следев.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
670
Поени од реакции
841
Само не ми е јасно како Dominic Thiem не е заразен ова отвара прашања у врска со степенот на преносливост на вирусот он баш беше во близок контакт со сите заразени и на журката беше присутен а пет пати се тестирал испаднал негативен.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.884
Поени од реакции
26.383
Мислете си дека е само до Новак, однесувањето на Григор од старт е сумјиво зашто долго време знаел за симптомите, али убедувал дека има сончаница иако не бил тестиран нити пак некој тоа му го дијагностицирал, сепак идеше на забави, играше баскет и се дружеше со фановите. А после цело ова фијаско што се издеси со адриа турот, еве го господинот сериозен Саша Ѕверев денес, т.е. вчера веќе му доаѓа, само неколку дена после дешавкава со адрија турот


п.с. Ѕверев треба(ше) да е у самоизолација уште недела дена, без разлика што тестот му бил негативан, а и тоа е знак ? , и на Иванишевич првите 2 беа негативни, третиот му е позитивен.
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.378
Поени од реакции
3.887
Гледам дека упорно го браниш Новак, самото тоа што број 1 тенисерот во светот организира турнир во пандемија, каде не се почитуваат никакви правила е проклето глупаво. Така да, штетата е направена, памет за друг пат. Саша Зверев е 23 годишно разгалено дете чиј пат до успехот е далеку полесен и не би го споредувал со Новак - кој мораше далеку посериозно да пристапи кон ова и немаше потреба да се замара со организирање турнири без разлика дали има добра причина за тоа. Немаше потреба од нови црни дамки, непотребно си ствара негативен притисок врз себе.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.884
Поени од реакции
26.383
Гледам дека упорно го браниш Новак, самото тоа што број 1 тенисерот во светот организира турнир во пандемија, каде не се почитуваат никакви правила е проклето глупаво. Така да, штетата е направена, памет за друг пат. Саша Зверев е 23 годишно разгалено дете чиј пат до успехот е далеку полесен и не би го споредувал со Новак - кој мораше далеку посериозно да пристапи кон ова и немаше потреба да се замара со организирање турнири без разлика дали има добра причина за тоа. Немаше потреба од нови црни дамки, непотребно си ствара негативен притисок врз себе.
Kade toa uporno go branam novak :)
Ne izmisluj sea i ti.
Samo sto kolku sto e on kriv, krivi se i ostanatite, ja ne mu zameruvam tolku na novak za turnirot koj sekako ne trebase da se odrzi na takov nacin, ali nasedna i ispadna prenaiven i maksimalno iskoristen od vlastite u srbija a i hrvatska. Mu zameruvam sto voopsto ne se drzea do preporacani protokoli nadvor od teren i barem ne se obidoa da udrat edna demo verzija kako bi izgledal tenisot vo Korona vreme zasto sekako u plan e odrzuvanje i na mastersi i na slemovi vo zemji koi se poise pogodeni od srbija i hrvatska, pa ova mozese da bide i nekoj svoeviden test.

Zurkanje, igranje kosarka, totalno ignoriranje na site bitni i nebitni protokoli, tuka bese usrana najmnogu rabotata i za ova nema sto da se diskutira.

Za toa on opravdano go jade, ama ne smee da se ignorira faktot deka Grisho dolgo vreme znael za simptomi a ne se zamaral so istite, vo Hrvatska na medicinski lica im rekol deka ima soncanica, i ne go testirale radi toa, mu veruvale. So simptomi na korona on terase i zurkanje vo Belgrad, i igranje kosarka, i se druzese so fanovi, ne e sigurno i za ova samo novak kriv.

Zverev e uste eden pokazatel na nivnata neserioznost, treba da e vo samoizolacija, on se zhurka i pritoa ne se ni krie, kur go boli, taka da ne teraj na muabeti deka uporno go branam novak zasto ponazad se izjasniv sto mislam za nego, ama odnosot narocito na grigor i zverev e podednakvo los, ako ne i beter, edniov imase simptomi a totalno istite gi zanemari, vtoriov glej go so prai posle nedela dena i posle sve sto se izdesi na smetka na novak.

US open inace e pod znak ?, ne znam od kaj toa deka ke se odrzi 100%, ima golem mediumski pritisok kaj amerikancite da se otkaze.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.018

Ако сфатив добро, ова најмногу одговара на Надал. Не ги губи поените од УС Опен, Канада, Рим, РГ.
Комотно може да не игра во Америка :D ауу да не играше лани во Синсинати.

Од друга страна Ноле, може да добие 640 од Синсинати и 1640 од УС Опен и може да го скокне Мадрид
 
На врв Bottom