ATP тенис - општа дискусија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Ѓоковиќ го откажа враќањето на теренот во Абу Даби сеуште има болки во раката.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Страшен меч одиграа Борна и Буста прееска. Борна одличен напредок во оф сезоната, очекувам доста од него.
Го има опраено форхендот?[DOUBLEPOST=1514938148][/DOUBLEPOST]Енди веројатно го пропушта АО. А и да не го пропушти, ќе игра со огромни проблеми, слично на Вимби 2017. Новак исто. Рафа неизвесен. Пиши пропало...
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Го има опраено форхендот?[DOUBLEPOST=1514938148][/DOUBLEPOST]Енди веројатно го пропушта АО. А и да не го пропушти, ќе игра со огромни проблеми, слично на Вимби 2017. Новак исто. Рафа неизвесен. Пиши пропало...
Па технички му е сеуште истиот ама доста подобро го удира, поагресивен е и презема доста ризик. Бекендот му е ебење, какви промени на правец има тоа е страшно. Оној Бобан Рајовиќ за сиромашни од боксот на Новак му е сега кондиционен тренер, Гилхриш или како и да се викаше, а исто така и нов тренер ангажираше, ама да ме утепаш не ми текнува кој беше, знам беше од попознативе тренери, дали Пјати дали некој друг...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
upload_2018-1-3_15-22-46.png
Рафа на пат кон Мелбурн и официјално кажува дека ќе игра на TieBreak Tens турнирот кој ќе се игра на централниот терен, Rod Laver Arena. Се надевам дека ќе биде спремен за првиот грен слем турнир и со добар жреб во првите кола, можеби ќе има позитивен резултат.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Па технички му е сеуште истиот ама доста подобро го удира, поагресивен е и презема доста ризик. Бекендот му е ебење, какви промени на правец има тоа е страшно. Оној Бобан Рајовиќ за сиромашни од боксот на Новак му е сега кондиционен тренер, Гилхриш или како и да се викаше, а исто така и нов тренер ангажираше, ама да ме утепаш не ми текнува кој беше, знам беше од попознативе тренери, дали Пјати дали некој друг...
Кај ти текна :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Исти Рајо еј..
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
После операцијата на колкот, Енди паузира до сезоната на трева...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Рафа - Гаске за саат и пол на егзибицијата во Којонг. Пренос ќе има на СК2.
После тој меч ќе играат уште и :
  • Гофан - Карено Буста
  • Томич - Нишиока
Youtube линк за следење на натпреварите.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Рафа - Гаске за саат и пол на егзибицијата во Којонг. Пренос ќе има на СК2.
После тој меч ќе играат уште и :
  • Гофан - Карено Буста
  • Томич - Нишиока
Youtube линк за следење на натпреварите.
Го глеаше Рафа? Како стои со повредата?
По резултатов не му се пишува добро... Јес да е егзибиција, ама од Гаске сет нема изгубено од 2008ма :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ајде бе тема за АО, почнуват квалификациите ќе има изнедувања :))
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Го глеаше Рафа? Како стои со повредата?
По резултатов не му се пишува добро... Јес да е егзибиција, ама од Гаске сет нема изгубено од 2008ма :)
Гледав нешто ситно, неколку гема. Не ми се допадна играта, имаше некој повремен блесок, но многу ретки ситуации. На истиот линк од youtube е снимката од мечот, така да ако сакаш можеш да гледаш.

Ајде бе тема за АО, почнуват квалификациите ќе има изнедувања :))
Ако има доброволец да отвори ќе е супер. Ако не, јас ќе отворам, но пред четврток нема да можам.

Сабајлево во 9 30 часот по наше време ќе се игра TieBreakTens турнирот во Мелбурн.

upload_2018-1-10_4-24-5.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom