ATP тенис - општа дискусија

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Чекај малце..шо се десило ?!
Мислењето е копирано од странски форум.

"Knew he’d give a walkover next match so let this random guy win so fans got a match next match ... he hurt his back at 4-0 15/15 set 2 but to me seemed like a way to not play anymore ... he'd have won match even with underhanded serves , barbosa is just a random itf player"
 
L

Löwe

Гостин
Класично одглумена повреда од богот Паире. Небаре е прв пат на ваков резултат да предаде. Еднаш предаде на 5 1 ( губеше ) значи уште 4 поена можеше да ги отсои. И тоа на АТП 250/500 меч беше тоа
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Групите за Лондон се направени. Турнирот почнува во недела во 13 часот со дубл меч, а прв сингл меч ќе игра Федерер против Сок, во неговата група се уште Чилич и Зверев.
Во другата група се останатите, Надал, Тим, Димитров и Гофан.

Доколку има доброволец да отвори тема, слободно, ако не, ќе отворам јас во сабота во случај да има заинтересираност за дискусија. :)

btw. Моментално се игра NextGen Finals во Милано и на програмата е вториот ден. Преноси има на SportKlub.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Каков фајтер е Рафа :cuc::cuc:
Не знам зошто не му го овозможи местото на Карено Буста, па колку и да е мизерен помладиот Шпанец, против умрен Гофан да изгубиш и покрај се што не искористи Белгиецот, да не го убие на психички план, не заслужува ништо повеќе од овој еден освоен сет.
Се надевам дека ќе ме демантира во следното коло со пристојна игра или можеби ќе му даде шанса на Карено Буста?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не знам зошто не му го овозможи местото на Карено Буста, па колку и да е мизерен помладиот Шпанец, против умрен Гофан да изгубиш и покрај се што не искористи Белгиецот, да не го убие на психички план, не заслужува ништо повеќе од овој еден освоен сет.
Се надевам дека ќе ме демантира во следното коло со пристојна игра или можеби ќе му даде шанса на Карено Буста?
100% се повлекува Рафа, Грег Руседски пред мечов имаше изјавено дека Рафа дошол по 200 бодови овде и планот е да се откаже после првиот меч. Е арно ама не му успеа, така да секако ќе откаже зашо не може да се помери лево десно а не пак да игра озбилен тенис. А не капирам што кур ќе му се тие 200 бодови, џабе ризикува да му ебам идиотот.

Едит: BREAKING: Rafael Nadal withdraws from the ATP Finals
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Good job Rafa.
Барем Крајинович да го освоеше Париз, сега ќе влезеше ДелПо и колку толку ќе личеше на нешто турниров.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Каква глуперда е Ѕверев, имаше и моментум и игра и се живо на своја страна и реши ликот да прави дупли, да закуцава форхенди у дното на мрежата и трибини... Ти ебам се чокерско у пичка.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
После првите 4 дена од завршниот турнир во Лондон, познати се победниците на двете групи, а тоа се Роџер Федерер и Григор Димитров т.ш. своите мечеви од третото коло ќе ги играат против играчите кои ќе останат сигурно на последното место, Чилич и Карено Буста соодветно.
Во директна пресметка, практично како четвртфинални дуели ќе играат Гофан против Тим и Зверев против Сок.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Gofan izgleda ko amater nasprema Federer, ne mi se ni gleda duri... izlegol na teren cisto za da izigra nisto drugo...kakov kepec mi se sere od vakvi igraci
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Gofan izgleda ko amater nasprema Federer, ne mi se ni gleda duri... izlegol na teren cisto za da izigra nisto drugo...kakov kepec mi se sere od vakvi igraci
Нема игра нити снага за у сала човекот, не може повеќе и да сака поготово не вс Фед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom