ATP тенис - општа дискусија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Оо Петре активен си станал нешто во последно време, добро што 'падот на Ѓоковиќ те врати на потфорумот, оти со играта на Надал малце потешко :)

Муабетот е колку ќе е константен Мареј на број 1, полесно е да седнеш на тронот отколку да го задржиш.
Добро во случајот ни малце лесно не му беше и да седне на тронот.

А тоа дали Новак ќе му земе сет или не ќе видиме.
 
L

Löwe

Гостин
Тебе кур да не те боли, ако не пишувам не значи дека не сум активен.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Факт е и тоа дека Надал моментално во тенисот е најмалку битен.
И не знам со кое лице тука попуваш за тоа дека Новак после 122 недели број 1(рачунај колку се тоа месеци) го изгуби првото место, со разлика од само 400 поени кои за брзо време може да ги врати.
И после сети се каква глупост трескаш коа викаш "падот на Ѓоковиќ" ;)
Во ред, може да ги врати, ама имај на ум дека од почеток на сезона 2017 до Ролан Гарос нема да знае каде му е главата од што брани поени, а со ваква игра и порази од Квери, Агут, тресење со факинг Миша Ѕверев кој би играл егал со мене, епа ако не ја подигне играта за почеток на 2017 нека му ја мисли, едно е сигурно, не може вечно да игра како издрогиран.
И која глупост има во тоа дека сум викал пад на Новак Ѓоковиќ, пак ли да се повторуваме? Што направи истиот после Ролан Гарос? - НИШТО.
Финалето на УС Опен ли го сметаш за резултат? Јест, се брои тоа, после 5 години никој нема да се сеќава дека 100 души му предадоа мечеви без игра, некој во тек на меч, а во полуфиналето замисли одигра цел меч, 4 сета, а противникот не можеше да му стои на нозе, сето ова предизвикано од перфектната состојба во тенисот и конкуренцијата, па Гаел Монфис дојде да игра полуфинале на US Open.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Каква група за Новак во Лондон, Монфис, Тим и Раониќ :pos::pos::pos::pos:

Енди со Стен, Кеи и Марин
Бруки живи. Ајде нека не ја помине ако може.

Цела Србија се исмева со Ѓоковиќ и сликите кои ги прават, што останува за нас освен да се смееме на нивните ремек дела.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Одма се осети на неговата игра.
Рака на срце не се осети воопшто, не го имаме видено одамна на терените.
Не можам да те разберам, после јас сум бил искомплексиран со Ѓоковиќ, ме боли таквото, остај тоа, Рафа си ужива некаде ти тресиш зелени овде. Еве го твојов игра, го победи Тием денес, добар старт, можеби ќе се врати на број 1, макар и во усрана конкуренција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom