ATP тенис - општа дискусија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Ако имаш потешкотии при разбирањето на тоа што си го цитирал, отвори Djokovic's activity од Вимблдон па до денес.
Од кој има изгубено како магаре? Освен од Квери на Вимблдон еве да речеме..
Овој Чилиќ во топ форма моментално тешко се добива без разлика што му е прва победа над србинот, а Ѓоковиќ мора да признаеме дека е далеку од неговата препознатлива игра и форма, за мене и сосем очекуван пораз.

И реченицата губи како магаре може да си ја фураш за твојот пулен, кој прашање е дали ќе се врати на тенисот за брзо време, а и да се врати колку ќе му е силата да добие играчи од топ 10, а може да видиш кој се моментално во топ 10.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.786
Поени од реакции
44.219
deka ne ni e seedno ne ni e, ama pad ko pad prasanje na vreme bese koga ke se desi, te radi povredi te radi zamor te radi ednostavno sto Mora nekad da se desi disbalans vo formata, ne e mozno sekogas da igras na visoko nivo, ali ne e strasno nisto ko sto e strashen primer padot na Nadal da receme, isto godini imaat a ovoj vtoriov veke e otpisan od osvojuvanje na slemovi so mali sansi koi mu se davaat za osvojuvanje na RG, nema pojeziva stvar od toa.
Ja ocekuvam novak da e dekor u tenisov slicen ko sto e sea nadal ama za 3-4 godini od sea, vaka uste e u jaki godini za osvojuvanje na golemi tituli.

Sekogas moze da ima poloso ... mnogu poloso, ne deka ova e uteha, sepak sezonava se osvojuvaa i mastersi i dva slema od koj eden mu falese, taka Da vo toj kontekst e najuspesen, nie vakvata sezona ja smetame za losha, drug bubreg bi dal takva sezona da ima negoviot pulen. Marej najverojatno broj 1 taka da sosem zasluzeno, ne mi e biten tolku ovoj faktor kolku sto mi e biden momentot na forma i podgotvenost za AO, iako e daleku od sea toj turnir, kako i za slemovite sto sledat. Otom potom, denes zasluzeno shamaranje od Marin, samiot fakt sto izgubi od Cilic dovolno govori u kakva sranje forma e momentalno Novak.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.451
Поени од реакции
5.851
Џоковиќ паѓа, тоа ми се допаѓа :gjavol:

Го следев мечот од почеток до крај, осетив дека Чилич ќе ја добие, заслужено.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Доминик Тием е последниот патник за Лондон, играчот со убедливо најслаба форма во моментот. До денес, шанси имаа Бердих со победа над Мареј и Тсонга со освојување на титулата.
 
L

Löwe

Гостин
Ќе се брише салата со Тием во Лондон, нарочито затоа што условите се доста брзи, побрзи од Париз.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.946
Поени од реакции
112.113
Какви моменти за Новак, Квери, Вавринка, Агут, Чилиќ, и у меѓувреме дознава дека брат му е педер, а згора на се дечко му седи у ложата додека овој игра тенис. :pos::pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.786
Поени од реакции
44.219
stek sto kaza i ziv ostana ...
sto drugo ti preostanuva u sledenjevo tenis ustvari, koga podobro ke razmisli coek. :sramezliv:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Какви моменти за Новак, Квери, Вавринка, Агут, Чилиќ, и у меѓувреме дознава дека брат му е педер, а згора на се дечко му седи у ложата додека овој игра тенис. :pos::pos:
Сериозно ова? Дај извор.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Раонич бе копиле, го тепа вчера Тсонга и денес му ја предаде на Мареј. Во секој случај, честитки Енди, па да видиме колку ќе се задржи :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Ехе број 2, ќе ти речат... "Твојот пулен не е ни во топ 5, ни во олку, ни во околку " :cautious:
Исто така муабетот дека не биле задоволни од сезоната само затоа што стандардот им бил кренат многу високо, а во принцип била и повеќе од успешна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom