ASOT

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
И мене ме занима каде има кај нас карти ?
И мал оф топик: Како да си ги сменивме местата со Србите. Ние го живееме филмот кој они го живееа пред 10 години, а они се како нас пред 10 години. За жал наш и нивна среќа.
 
T

Torchyrus

Гостин
И мене ме занима каде има кај нас карти ?
И мал оф топик: Како да си ги сменивме местата со Србите. Ние го живееме филмот кој они го живееа пред 10 години, а они се како нас пред 10 години. За жал наш и нивна среќа.
Валјда преку нет купуваат и јас чекам тука кај нас негде да пуштат ама слабо ..
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Сеа купив карта и јас, неам друштво (другари шабани :D ) ако оде и некој друг самец од тука нека каже да се дружеме :D хехе :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Сеа купив карта и јас, неам друштво (другари шабани :D ) ако оде и некој друг самец од тука нека каже да се дружеме :D хехе :)
И јас планирам да одам. Од кај купи карта?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
И јас планирам да одам. Од кај купи карта?
Од официјалната страна за карти за Sensation i Asot, фала богу барем за мене е подобро веќе, е-карта со кодот влегуваш( а не пошта ќе чекам па ќе се молам царинарникот да не е љубител на ова пошо амин од карта ), 30 евра, добиваш и на маил и одма таму на страната кај шо одиш order и то је то :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Од официјалната страна за карти за Sensation i Asot, фала богу барем за мене е подобро веќе, е-карта со кодот влегуваш( а не пошта ќе чекам па ќе се молам царинарникот да не е љубител на ова пошо амин од карта ), 30 евра, добиваш и на маил и одма таму на страната кај шо одиш order и то је то :)
Значи треба само да си ја купам преку тоа Paylogic, ќе ми дадат код кој ќе треба да го покажам на врата и толку? Ако е така, супер е.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Значи идеш нормална регистрација кога кликнеш
Значи треба само да си ја купам преку тоа Paylogic, ќе ми дадат код кој ќе треба да го покажам на врата и толку? Ако е така, супер е.
Значи постапно ти пишувам, идеш обична карта, после се регистрираш (мејл, име презиме, улица број, и моб број, после тоа бираш со каква карта, внсуваш бројот и после 10 секунди некаде ит дава да симнеш E-Карта, во пдф. и имаш исто и на мејлот, изгледот на кодот е како оние на производите од продавница :D така нешто со твое име презиме, испечатеш то и идеш да се журкаш :D
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Kodot sto e na kartata od paylogic e unikaten, znaci se vlaga so taa karta sto ke ja dobiete od tamu, print i cao prijatno :) objasni Farselonist pogore sto e kako e, poboza za naracuvanje ne postoi :) koj ide, se gledame tamu :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Kodot sto e na kartata od paylogic e unikaten, znaci se vlaga so taa karta sto ke ja dobiete od tamu, print i cao prijatno :) objasni Farselonist pogore sto e kako e, poboza za naracuvanje ne postoi :) koj ide, se gledame tamu :)
Да знам, ми кажаа. Така и јас ќе набавам карти. Фала.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
супер баш ме радува ова што читам погоре за купувањето на карти, јас и уште 2 другари сме сигурни, баш деновиве планиравме да купуваме карти, бевме со намера да ги испорачаме на адреса на некои наши пријатели што живеат во белград, ама супер чим може овој начин, ке го искористиме да не комплицираме многу :)

имам еден предлог, да се преброиме кој сме што сме, можеме со повреме да си организираме групен превоз во соработка со некоја од агенцииве, ем да ни одговара на сите тајмингот на поаѓање и враќање назад, ем поевтино би можело да си поминеме, ем у автобусот ке се слуша само транс :), ќе бидеме група сите заедно :) - ако има заинтересирани за предлогов нека се вклучат во договарањево, секој предлог е добредојден...

п.с. ако видите некои два - тројца како прават кули и акробации салта, да знаете дека тоа ке сме ние

очекувам симон да не преврти :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
супер баш ме радува ова што читам погоре за купувањето на карти, јас и уште 2 другари сме сигурни, баш деновиве планиравме да купуваме карти, бевме со намера да ги испорачаме на адреса на некои наши пријатели што живеат во белград, ама супер чим може овој начин, ке го искористиме да не комплицираме многу :)

имам еден предлог, да се преброиме кој сме што сме, можеме со повреме да си организираме групен превоз во соработка со некоја од агенцииве, ем да ни одговара на сите тајмингот на поаѓање и враќање назад, ем поевтино би можело да си поминеме, ем у автобусот ке се слуша само транс :), ќе бидеме група сите заедно :) - ако има заинтересирани за предлогов нека се вклучат во договарањево, секој предлог е добредојден...

п.с. ако видите некои два - тројца како прават кули и акробации салта, да знаете дека тоа ке сме ние

очекувам симон да не преврти :)
Јас буквално сум за секој предлог да се оди било како и пешки ќе тргнам, и онака сум сам наведов погоре зошто и како :D (нека идат у колосеум на аца мукас) ако не друго бар до арена да идам со некој :D там сам ке скокам хх :)
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Kupeni karti , moze bi bilo dobro da se sobereme i da organizirame kombe od skopje do belgrad i nazad :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom