Armin Van Buuren @ Colosseum - 16.07.2009

Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
500
Екипо има пуштено карти во продажба (ако има каде) или уште го прават омотот:)?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не, ти ќе им ја дадеш картата на врата, они парите ќе ти ги вратат, и ќе се разминете, секој по свој пат..
Брат не биди со сила интересен и ако не ти се иде не пишувај без потреба :tapp:
...на журки си купуваш карта во предпродажба и влагаш,ама сепак гледај со некој над 18 да влезеш за да не посумљаат одма :toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Брат не биди со сила интересен и ако не ти се иде не пишувај без потреба :tapp:
...на журки си купуваш карта во предпродажба и влагаш,ама сепак гледај со некој над 18 да влезеш за да не посумљаат одма :toe:
Не се праам интересен. Му одговорив.
Како може да го вратат ако купил карта у предпродажба? Ај објасни ми?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не се праам интересен. Му одговорив.
Како може да го вратат ако купил карта у предпродажба? Ај објасни ми?
Исто како што може да те вратат од граница ако имаш пасош, а немаш виза.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не се праам интересен. Му одговорив.
Како може да го вратат ако купил карта у предпродажба? Ај објасни ми?
Брат он за 250-300 денари се коцка да изгуби дозвола за работа три месеци во летен период :toe: така да се може да направи,ти и имај карта он е власт може и да не ти ги врати парите не му можеш ништо...а тоа не се прави интересен беше за постот од претходната страна :smir:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Се ежам морници ме лазат:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Па стрико Армин пак доаѓа, ова не се пропушта за ништо на светот. Ќе биде боље и од Above & Beyond, тоа го тврдам. Армин е закон.
Леле колку сум среќен немам појма хеј.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Се ежам морници ме лазат:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Па стрико Армин пак доаѓа, ова не се пропушта за ништо на светот. Ќе биде боље и од Above & Beyond, тоа го тврдам. Армин е закон.
Леле колку сум среќен немам појма хеј.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
тоа ќе видиме.до сеа најдобра журка у историјата на колосеум беше таа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Друго е Мадона коа ќе излезе со 500 души на сцена само за да ти го напраи кејфот. Или 1200mics коа ќе излезат со 300 глупости на сцена за да ти го напраат кејфот, или Кошин или Продиџи или Пендулум..
А друго е коа ќе дое некој да стисне плеј и да пафта со раце...
Иначе, да, те капирам, сосема различен доживљај, и разбирам да отидеш ради добар жур, али не капирам зашо се гледа како нешто повеќе од обично петочно искаќање..



Незнам брат шо измрчи толку? Кажав дека 50% внатре ќе бидат малолетни зашо така и е, не дека ми смета, сигурно нема да ги вратат сите шо више купиле карта само зашо се малолетни..
Уствари сакаш да кажиш дека армин е од типот на бабура и слично , иди стиска плеј и мафта со рацете а??
мислам дека си во грешка, си се измешал малку.:tapp:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А друго е коа ќе дое некој да стисне плеј и да пафта со раце...Иначе, да, те капирам, сосема различен доживљај, и разбирам да отидеш ради добар жур, али не капирам зашо се гледа како нешто повеќе од обично петочно искаќање..
Океј, разбравме. Ај сега, чао. :helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.737
Поени од реакции
11.219
Таман после Егзит ќе ме дозакопа и оваа журка, има цело лето да работам :icon_lol: риспект за батково иако не преферирам ваква музика, одам на журкава, па после ако сакаат и резидент ко многу други да го направат, уствари уште еднаш треба да дојде за да го стекне тој статус :pos: па се гледаме на 16ти...
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Да не знае некој колку ќе биде карта ?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Колку сакаат нека јадат гоВна, комерцијала ово оно, за некој ДЈ да стекне комерцијален статус треба да биде добар а Армин е најдобар (еден од нив) уживам во неговата музика и не го пропуштам па што сака нека биде. Па се гледаме на 16 :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Е шо сакаш да се слуша од JBL? Тоа е гној! Звучник од 3та класа.Џабе е line array,задња реч технологија ко е тапа. :nesum:
Не идам бе и шо! Ќе ви еем тоа транЦерите :baeh::baeh:
more ti da ne si stanal na leva noga nesto :duel: :) so e ova de jbl ne ti cini, de armin ne ti cini :baeh: oti ne idis :) vip poubo da ne ti e? :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom