American truck simulator

Ваша оценка за American truck simulator


  • Вкупно гласачи
    21
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Иста како ЕТС2 само друга мапа. Малку ретардирано шо секој стејт ќе биде длц и ќе се плаќа по некое евро. 5-6 ваљда. Можда ќе прават 2-3 стејта (или држави, една да не остане) у еден длц па за 2-3 години да ја има цела Северна Америка. И те како ќе станат милионери луѓето. Секоја чес на изведбата.
Па тоа не ги прави ништо поинакви од Близард, кои на секои 2 години пуштаат во продажба ново продолжение на World of Warcraft.

Тие програмерите во SCS Software не работат за љубов, работат за плата, а некој мора да ја обезбеди таа плата.

Во споредба со безбројни глупости на компании како Електроник Артс, кои го уништуваат секој бренд кој ќе го откупат, SCS Software за малку пари нудат висок квалитет и тоа е за поздрав.

Е сега, дали ќе им се допадне на играчите тоа што играта се сведува на возење камион, а не на криминални активности и по некоја спортска активност како GTA, зависи исклучиво од личниот вкус на играчите.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Па тоа не ги прави ништо поинакви од Близард, кои на секои 2 години пуштаат во продажба ново продолжение на World of Warcraft.

Тие програмерите во SCS Software не работат за љубов, работат за плата, а некој мора да ја обезбеди таа плата.

Во споредба со безбројни глупости на компании како Електроник Артс, кои го уништуваат секој бренд кој ќе го откупат, SCS Software за малку пари нудат висок квалитет и тоа е за поздрав.

Е сега, дали ќе им се допадне на играчите тоа што играта се сведува на возење камион, а не на криминални активности и по некоја спортска активност како GTA, зависи исклучиво од личниот вкус на играчите.
Ноу шит Шерлок! Ама да направеш копи паста на текстурите? На добар дел од нив и да го наречеш тоа сосема нова игра со новитети? Оу, teh irony! Не, не и не. Не вреде играва за 20 евра, за 4-5 мош, ама вака не.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Ноу шит Шерлок! Ама да направеш копи паста на текстурите? На добар дел од нив и да го наречеш тоа сосема нова игра со новитети? Оу, teh irony! Не, не и не. Не вреде играва за 20 евра, за 4-5 мош, ама вака не.
Твој проблем Поаро.

Никој не те тера со сила да потрошиш 20 евра за нешто што не го сакаш.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Играва треба да дојди како додаток за ЕТС, и да можиш и америка и овде да возиш.
Вака не..
Гледам веќе ја има на торенти, ја симнав и се игра.. Се е исто, едиствена разлика можиш да забележиш дека возиш Kenworth итн итн.. и друга мапа.
Друго ништо..
Не знаеш дали играш ЕТС2 модирана, или друго нешто
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Играва треба да дојди како додаток за ЕТС, и да можиш и америка и овде да возиш.
Вака не..
Гледам веќе ја има на торенти, ја симнав и се игра.. Се е исто, едиствена разлика можиш да забележиш дека возиш Kenworth итн итн.. и друга мапа.
Друго ништо..
Не знаеш дали играш ЕТС2 модирана, или друго нешто
Е добро де, продолжение или додаток, сепак не доаѓа за без пари.

Речиси секоја игра од серијалите Battlefield, Call of Duty, Command & Conquer, Warcraft, The Sims, Simcity, Cities и останати, имала по барем едно продолжение или додаток. И ниту едно од тие продолженија и/или додатоци не било бесплатно достапно за играчите.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
http://blog.scssoft.com/2016/01/hype-machine.html

Humbled by so Many Positive Reactions

Sunday, January 31, 2016

The Internet is really waking up to American Truck Simulator, with first in-depth reviews, videos and streams. So far it looks like we are doing great!

• 8.5/10 from Destructoid - "A memorable game that's hard not to like and recommend to others." also "With two trucks and two included states, and another one on its way, American Truck Simulator is an investment into the series' future, but it's not a steep one and easily earns its value with what is already presented."

• 8.0/10 from PC Gamer - "This is a polished, strangely enjoyable simulator that you can easily lose hours to"

• 8.5/10 from Gamepressure/Gry-Online - "This is the best simulator ever"

Here is a bunch of search links to let you see what is happening live with the game at the moment on Twitch, Youtube or Hitbox.

We have selected a bunch of note-worthy funny, interesting and useful videos for your viewing pleasure.

See, that's why we alternate places for trailer drop-off!

Review and guide for English speaking players

We cannot forget about our Brazilian community

Let's play by French YouTuber - Galax

First Impressions from Keralis over in Sweden

If you are still eager to learn more, don't forget about today's live interview with SCS Software's Pavel Sebor! We understand that Squirrel has assembled a long list of questions from fans about the past, current and future of both American Truck Simulator and Euro Truck Simulator 2. Set your alarm clock to 8 pm CET, 7 pm UK time, that's 2 pm on the US East Coast and 11 am in California.

Posted by Piotr Łuciuk at 1/31/2016 05:54:00 PM
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
На почетната страна на официјалниот веб сајт на Steam и на првото место на најпродавани видео игри за изминатите 24 часа.

Засега достапна е само 64 битната верзија на American Truck Simulator, но во блиска иднина ќе биде достапна и 32 битната верзија на играта.





SCS Software дојдоа до заклучок дека е премногу сурово играчите да чекаат до 3 февруари 2016, поради што ја пуштија American Truck Simulator во продажба вчера, вторник, 2 февруари 2016.

http://blog.scssoft.com/2016/02/american-truck-simulator-out-now.html

American Truck Simulator Out Now!

Tuesday, February 2, 2016

The launch process was even smoother than we had hoped, so we are happy to announce that American Truck Simulator keys will now activate the game, and that it has become visible and ready for purchase on Steam.

Actually the start is promising, we have good visibility for the game on the front page.



Posted by SCS Software at 2/02/2016 06:59:00 PM

http://blog.scssoft.com/2016/02/american-truck-simulator-releasing-today.html

American Truck Simulator Releasing Today

Tuesday, February 2, 2016



We are only hours away from the release of American Truck Simulator!

The official street date is February 3rd, but as we see it, it would be too cruel to let you wait until tomorrow morning.

We were thinking of unleashing the game at midnight Prague time. However, going through all the release process late at night and staying on alert for a while after the game gets out to see if no hot-fixing is needed immediately takes some hours. The release crew would not get to bed before 4 am.

So here is the plan: We will start the release process this evening already (CET time zone), and while we are not sure if we'll need an hour or three to press all the buttons that must be pressed, we expect that the game will unlock a few hours before midnight already. Both the keys sold in digital channels as well as keys in retail boxes will start working at the same time. Looking at the clock now, you should be able to play the game in less than 12 hours!

We'll be updating you on the situation through our communication channels, watch our Twitter or ATS facebook for quick updates.

Posted by SCS Software at 2/02/2016 11:59:00 AM

http://blog.scssoft.com/2016/02/american-truck-simulator-release.html

American Truck Simulator Release Clarifications

Tuesday, February 2, 2016

We are snowed-in by a ton of questions and requests for clarification from fans, and it will be best to respond to them once here in an official statement rather than trying to reply to every e-mail.

American Truck Simulator Price

We cannot dictate the prices for the box edition in retail channels, we can only suggest recommended price (we could get prosecuted for price fixing otherwise), but for your reference, these are the prices that will appear on Steam when the game is cleared for release: $19.99, £14.99, 19,99€, CHF 19.99, 1499 pуб., R$ 79,00, ¥ 2,299, 179,00 kr, Rp 249 999, RM84.00, P899.95, S$26.95, ฿699.00, ₩ 24,000, 59,00 TL, 459₴, Mex$ 349.99, CDN$ 28.99, A$ 28.99, NZ$ 29.99, ¥ 125, ₹ 1,249, CLP$ 14.500, S/.64.95, COL$ 62.000, R 325.00, HK$ 149.00, NT$ 649, 74.00 SR, 72.00 AED.

Official Support only for 64-bit Operating Systems

To make sure that we don't have to make compromises down the line, stuck forever with a guarantee to support a build of the game with 32-bit limitations, we have decided to officially only support 64-bit Windows/Linux/Mac. There are some performance benefits too, but most importantly this will allow us to cross the 2 GB barrier for in-game assets when we need to, without worrying about how to work around the limitations of addressable memory on a 32-bit system.

However, we are receiving a lot of requests from players stuck with a 32-bit Windows to give them a chance to play the game now. We do listen to you, and we are also making available an UNSUPPORTED, alternate 32-bit build of the game. You will find it on Steam, in a Beta branch named unsupported_32bit. At the time of release, it will be functionally equivalent with the 64-bit build, and it should work ok so long as you don't push the graphics setting to max. Keep in mind that it's only an unsupported temporary solution, we are explicitly making no guarantees that it will work now or in the future. At some point in time, perhaps in 6 months, perhaps in 12 months, we will no longer be able to update this 32-bit fork of the game to match the feature set of the official version of the game. Hopefully by that time, you will all have migrated to a new 64-bit OS.

Release platforms/DRM

The game is released for Windows, Mac OSX and Linux. It will require Valve's Steam platform to install and activate. Whether you buy it directly there, or purchase an activation key from the official game website, find it in a box from a bricks-and-mortar store, or get it from any other digital channel, you will always be getting a Steam key.

We know that not everybody is comfortable with the decision, but for us the benefits are very clear. We will be able to concentrate on improving the game itself, and will not have to lose time and focus maintaining an alternate update and account infrastructure. With Steam, pushing out an update of the game is a matter of one button press. We can take advantage of Steam Workshop to have a central repository of mods, and will not have to create and moderate our own alternate solution. We would really have a hard time having to create our own system to sell, deliver and update game DLCs with equal robustness to Steam's proven infrastructure. We hope that you will understand why we are making this choice.

Bonus Paintjob Reminder

Speaking of Steam and the benefits its system allows us to provide... We would like to remind you about an exclusive steam-punk paint-job bonus DLC. It can be yours in exchange for following us on American Truck Simulator Steam page. We are going to give early purchasers of the game a few extra days to allow them a chance to earn this bonus. Next week, the game will auto-magically update itself for all active followers to add these beauties:



Posted by SCS Software at 2/02/2016 04:23:00 PM
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
:angel::angel::angel::angel::angel::angel::angel:

Одлична игра веќе ја испробав а и доста модови ставив.

Ја купив за 20 долари што искрено е одлична цена за играва.

Еве дел од тоа што ставив модови:


 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
:angel::angel::angel::angel::angel::angel::angel:

Одлична игра веќе ја испробав а и доста модови ставив.

Ја купив за 20 долари што искрено е одлична цена за играва.

Еве дел од тоа што ставив модови:


Навидум ми делуваше досадно бидејќи корисничкиот интерфејс и гејмплејот горе-доле се исти - со мали новитети, се разбира.

Но бидејќи камионите и приколките се подолги, паркирањето и растоварувањето се отежнати, што ја прави играва уште поинтересна и позабавна.

Пустинските патишта низ Невада и низ Калифорнија се милина за совладување на кривини, речиси се исти како Швајцарија во Euro Truck Simulator 2, со разликата што се пустински, а не планински.

И со патишта на кои е дозволена брзина до 80 милји на час = 128 километри на час, за разлика од патиштата во Euro Truck Simulator 2, каде што само во Велика Британија на некои патишта е дозволена брзина до 102 километри на час, а на останатите европски патишта брзината е ограничена на 80 километри на час или 90 километри на час, адреналинот на дозволената висока брзина си го прави своето во American Truck Simulator.
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Луѓе како играва? Ве снема камионџии :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Калифорнија - Невада и назад, се турка некако. ;)
Мене лично многу кејф ми прави невада си ставив мид за едно постаро камионче ама каков звук вади като локомотива :D и не е нешто премногу брз онака таман и добра кантри музика и брм брм :D

Инаку им едма интересна мапа го им видеото кај мене на канал ја провозев и добра е оф роад е.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Мене лично многу кејф ми прави невада си ставив мид за едно постаро камионче ама каков звук вади като локомотива :D и не е нешто премногу брз онака таман и добра кантри музика и брм брм :D

Инаку им едма интересна мапа го им видеото кај мене на канал ја провозев и добра е оф роад е.
На мене не ми се допаѓа тоа што нема самостојна инсталација на видео играта достапна на нејзиниот официјален веб сајт, како што е тоа достапно во случајот со Euro Truck Simulator 2 на нејзиниот официјален веб сајт.

Си симнуваш оригинална копија од самостојна инсталација на најновата верзија на видео играта и на нејзините продолженија, ги инсталираш, кракуваш и си уживаш.

А вака, бидејќи играта е достапна само преку Steam, морам да барам пиратски решенија на Интернет, од кои некои се со сомнителен квалитет.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
На мене не ми се допаѓа тоа што нема самостојна инсталација на видео играта достапна на нејзиниот официјален веб сајт, како што е тоа достапно во случајот со Euro Truck Simulator 2 на нејзиниот официјален веб сајт.

Си симнуваш оригинална копија од самостојна инсталација на најновата верзија на видео играта и на нејзините продолженија, ги инсталираш, кракуваш и си уживаш.

А вака, бидејќи играта е достапна само преку Steam, морам да барам пиратски решенија на Интернет, од кои некои се со сомнителен квалитет.
1,200 den tie... Jas si ja kupiv preku steam i ne se zamaram so piratski povekje i vaka iskreno mnogu e podobro...
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
1,200 den tie... Jas si ja kupiv preku steam i ne se zamaram so piratski povekje i vaka iskreno mnogu e podobro...
Не се парите проблем, туку фактот дека играта мора да се игра преку Steam, таму лежи зајакот.

Во случајот со Euro Truck Simulator 2, се инсталира видео играта, се внесува оригиналниот сериски број, се проверува истиот преку Интернет дали е валиден или не, и откако ќе се валидира, на играта повеќе не и е потребен Интернет пристап.

Имам јас толеранција до некаде за DRM, но Интернетот е црвената линија од која не отстапувам.

Можев да ги купам Euro Truck Simulator 2 и сите нејзини продолженија и додатоци за истите тие 1.200 денари за време на зимскиот попуст на Steam, но намерно не ги купив, бидејќи сакам да ја имам самостојната верзија на видео играта која не бара Интернет пристап, а таа чини бајаги повеќе.

Истото важи и за American Truck Simulator, за која - засега - нема самостојна верзија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom